Onemli Gunler Banner
Sayfa 213/997 İlkİlk ... 113163203211212213214215223263313713 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 1,697 - 1,704 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Aldığınız andan bir kaç dakika sonra faizler düşerse bononuzu aynı gün içinde dahi aldığınızdan daha yüksek değere satabilmeniz mümkündür.
    konu aktifbankın mevduata alternatif çıkardığı bono olduğunu düşünerek yazdım, nbono trade amaçlı değil vade sonundaki faiz kazancına göre mevduatla karşılaştırıldığı için vadeden önce kapattığınızda zarar edersiniz demiştim, yoksa tabi ki bononun fiyatı ile faizi ters orantılı olarak hareket edecektir.

demiştim ama hepsini unutun nbonoda faiz günlük olarak işliyormuş. böylece vadeye kadar beklemenize gerek yok, her gün aynı sabit faiz ile nemalanıyor, bence piyasada bunun üzerinde getirisi olan bir başka sabit getirili enstürman yok.

2. Dolardaki kıpırdanmanın sebebi Kuzey Irak'taki malum gelişmelere Türkiye'nin müdahele etme ihtimali.
    (Bana göre düşük bir ihtimal)
    Kimse bu yükselişten büyük anlamlar çıkarmasın bence.

3.  Alıntı Originally Posted by şirinbaba Yazıyı Oku
    konu aktifbankın mevduata alternatif çıkardığı bono olduğunu düşünerek yazdım, nbono trade amaçlı değil vade sonundaki faiz kazancına göre mevduatla karşılaştırıldığı için vadeden önce kapattığınızda zarar edersiniz demiştim, yoksa tabi ki bononun fiyatı ile faizi ters orantılı olarak hareket edecektir.
    Bildiğim kadarıyla aktifbankın mevduata alternatif çıkardığı bonoda trade olanağı yok. Her gün faiz oranı sabit devam ediyor.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bunu kimse bilemez. Bilirim diyen de pek ciddiye alınmaz. Karar tcmb'nin kararıdır. Faiz seviyesini yüksek tutmaya devam ederse kur yükselmez. Ama bunun kararını yılda 8 kere toplanan tcmb ppk kurulu veriyor. 5 ayrı kişi , ppk'daki çoğunluğun kararı tcmb'nin kararı oluyor. O 5 kişinin beyinlerini okuyup en az 3'ünün ne karar vereceğini *önceden* biliyorsanız kur seviyesinin de ne olacağını bilirsiniz.
    Bu durumda piyasaları çok iyi takip etmek ve gündemi takip etmek gerekir. Bir de bu işlerden anlamakta gerekir tabi. Yatırımcı seviyesi Vadeli mevduat takibi seviyesinde olanlar için pak uygun değil gibi bu döviz işi.

5.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Bu mevduata rahat yansır. Kısa vadeli bağlamak gerekir diye düşünüyorum. Farklı fikri olan?
    Haftaya 1-1.50 artış olur, ocak ayına kalmadan 20 ye vurması lazım piyasanın, birde 32 gün mevduat yapmak akıl karı değil, süre çok uzun, çok fazla..., ben bir vakit bir banka ile görüştüm Ya 7 gün ya 15 gün mevduat yapın, koskoca İngiltere uyguluyor, İsviçre uyguluyor sizin neyiniz eksik dedim, not etti, hatta İngiltere'de 15 günlük maaş uygulamasıda var, yüksek enflasyonu dizginlemek için bu uygulansa iyi olur, işveren orda 15 günde maaş ödüyor, tıkır tıkır, bence kısa gidin en uzunnnnnnnn 32 , fed ya doları %50 devüle edecek, ya 0.50 x4 olmak kaydı ile 2 puan artıracak. Zaten ABD 4-4,5 olması lazım, genelde 2,0 a vurur ordan 4-4,50 y çıkar, son 40 yıldır aynı döngü sürüp gidiyor, yüksek faiz can simididir, ekonomiyi canlı tutar, tüketimi körükler, tek katalizör, bizim merkez bank elini sıkı tutup her ay 125 puan arttırım yapmalı yoksa seneye faizi zapt edemez, roketttler yukarı, 3-4 yıl daha bu faiz artışı sürer, hiç bir şekilde geri çekemez, para çok değersizleşti, eskinin 1 milyon tl is şu an ederi 100k oldu, eskiden 40-50 tl en çok 100 tl avm de araba doluyordu , şimdi 1000-1200 tl ye anca doluyor , 2008/2009 da 100 tl idi, 10 yılda 10x katı oldu hayat, bir nevi para pul olmuş durumda, Milet hala bunun farkında değil, 1 milyonu olan kendini zühürt sanacağına zengin sanıyor,
    Parayı hedefiniz yapmayın. 1$ Elli kuruş olacak
    duhul: eylül 2012

6.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Bildiğim kadarıyla aktifbankın mevduata alternatif çıkardığı bonoda trade olanağı yok. Her gün faiz oranı sabit devam ediyor.
    aynen, hatalı yazmışım kusura bakmayın yanlış bilgi için.

7.  Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    Mallar hariç her yatırım zaten sadece bir yükümlülülüğü ifade eder.
    Mevduatı bankaya yatırınca da o para orada durmuyor, başkalarına satılıyor.
    Benzeri yatırımlarda da durum aynı.
    Yani işsizlik fonundaki para bu yüzden artık orada değil demek bence çok doğru bir ifade değil.
    Fakat elbette kötü niyetli bir yönetim olsa her tür tasarrufa başvurabiir kötü günde o ayrı mesele.
    Orada dursun veya durmasın.
    Burada şöyle ince bir nokta var, devlet işverene saldığı bir vergiyi (işsizlik sigortası) bir fon da topluyor, ancak bu fonu tekrar kendi borç alıyor. Eğer gidip kendi kontrolü dışında (bütçe dışında) bir fona ya da mevduata yatırsaydı o zaman sizinle paralel düşünebilirdim. Ama çok uzun vadede kullandırmamayı planladığı bir varlığı tekrar kendisinin borç alması söylediğiniz yatırım anlayışı ile aynı değil.

Egebank nasıl özelleştirildi bilmem hatırlar mısınız?. Çok benzer bir yöntem kullanıldı. Demirel'in yeğeni yahya murat demirel egebank'ı egebank'tan aldığı kredi ile satın aldı. Böyle bir durumun etik ve adil olmadığını sanırım siz de kabul edersiniz. Devlet'in işsizlik fonu ile uyguladığı politika da böyle bir duruma çok paralel. İşsizlik fonu ile ilgili geçmişte daha detaylı yazılarım var tekrarlamak istemiyorum. Sol kökenli olduğunuz için bu konunun detayına inildiğinde bana hak vermeniz gerekli diye düşünüyorum. (geçmişten özet: işsizlik fonu'nun %20-30 luk kısmı yine çıkarılan tebliğler ile piyasa faizinin çok altında ya da sıfır faizli olarak devletin işçileri direk olarak ilgilendirmeyen yatırım harcamalarına aktarılıyor.)
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8.  Alıntı Originally Posted by puntoyel Yazıyı Oku
    Bu durumda piyasaları çok iyi takip etmek ve gündemi takip etmek gerekir. Bir de bu işlerden anlamakta gerekir tabi. Yatırımcı seviyesi Vadeli mevduat takibi seviyesinde olanlar için pak uygun değil gibi bu döviz işi.
    Ya da bazılarının yaptığı gibi kısa vadeli TL getirisinden vazgeçip uzun vadeli USD yatırımı yapmak ve sabırlı olmak. Ama ne kadar sabırlı olabileceğinizi test etmek te ayrı bir stres yaratabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 213/997 İlkİlk ... 113163203211212213214215223263313713 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •