Sayfa 214/804 İlkİlk ... 114164204212213214215216224264314714 ... SonSon
Arama sonucu : 6432 madde; 1,705 - 1,712 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1.  Alıntı Originally Posted by MATESİS+ Yazıyı Oku
    Kordsa CEO’su Çalışkan ABD’de satın alma süreci devam eden iki kompozit malzeme şirketinin 85-90 milyon dolarlık bir ek ciro yaratarak, %10’un üzerinde bir büyüme gerçekleştireceğini belirtti. Bu satın almalar için nihai onay ABD hükümetinden bekleniyor.

bu dusus sadece kordsa ya has degildi siz de biliyorsunuz.
    kaldi ki 2. ceyrekde gekdikten sonra 3.ceyrek icin endonazya +kapasite artisi+abd deki bu iki sirket alimi etkisi gorukecek nerdeyse %100 ihracat yapan bi sirket suan bile fk 6 lar civarinda ettgi karleer zaten burda olmayi haketmiyor ...

kaldi ki boeng turkiyeyi isbirkigi yapacagi 10.ulke olarak ilan etti ...boeng ile tai tedarik anlasmasi yapildi. rte uzay ve havacikiga onem vereceklerini bildirdi.

alaninda dunya lideri ve yelpazesi cok genis ...

kordsa birak bicok hisse sayabilirim burda olmamasi gereken eczyt,erbos,odas,konfrt,tupras,gents

hangi hisseye dusus icin mantikli sebep bulabiliyorsun

peki bughn kordsa bughn 10 olsa hayir olamaz haketmiyor diyebilir misin veya neye gore diyeceksin bunu butun hisseler duserken kordsa cikmamali diye mi izah edeceksin...

tavan ceker yada cekmez %10 var gibi lakin 8 tl olsa hatta 10 tl olsa sasirmam ama olmazsa sasirim

neye gore dusmeli peki?
    yabancilar satiyor diye mi ?
    butun hisseler dusuyor bu cikmamali
    diye mi ?
    Bak arkadaşım konu hammadde yani petrol normal şartlarda hissenin betası düşükken göz göre beta yükselerek biste ayak uyduruldu. Konu ekstra sabancı. Olmaması gereken bir durumda gap büyüktü ve sen ben gap gup bilmem deyip yaziyordun. Yalnisim varsa söyle. Bu ciroya göre bu kar düşük haklısın ama bu sekilde yazman doğru olmuyordu 8 li fiyatlarda. Sonuçta maliyetimin üzerinde kaldığı için birikim deyıp geçer yükselirse de yatırım der geçerim. Ama düşerken yazmayıp bir haberle buralara tavan yazman anlamsız bu haber zaten bilinen birsey yeniymis gibi yazman zaten anlamsız. Çıkacak hisse endeksi mi takar. Yazarken biraz dikkat et kimse mağdur olmasın. Yada ne yapiyorsan ne yasiyorsan içinde yasa. Bilgi paylaş. Haber gelince yazman hoş değil. Ytd.

2.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Bak arkadaşım konu hammadde yani petrol normal şartlarda hissenin betası düşükken göz göre beta yükselerek biste ayak uyduruldu. Konu ekstra sabancı. Olmaması gereken bir durumda gap büyüktü ve sen ben gap gup bilmem deyip yaziyordun. Yalnisim varsa söyle. Bu ciroya göre bu kar düşük haklısın ama bu sekilde yazman doğru olmuyordu 8 li fiyatlarda. Sonuçta maliyetimin üzerinde kaldığı için birikim deyıp geçer yükselirse de yatırım der geçerim. Ama düşerken yazmayıp bir haberle buralara tavan yazman anlamsız bu haber zaten bilinen birsey yeniymis gibi yazman zaten anlamsız. Çıkacak hisse endeksi mi takar. Yazarken biraz dikkat et kimse mağdur olmasın. Yada ne yapiyorsan ne yasiyorsan içinde yasa. Bilgi paylaş. Haber gelince yazman hoş değil. Ytd.
    tamam dusecek cakilacak aman kimse almasin yatirim tavsiyesi degildir ciddi zarar edebilrisiniz...

oldu mu istedigin...

gap konusuna da takilma mesela gap degil bicok gap var 4.90 lardi sanirim orda da var gap korkutuyorsa hic durma bence ...

gap gup islemez bu hissede ...
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by MATESİS+ Yazıyı Oku
    tamam dusecek cakilacak aman kimse almasin yatirim tavsiyesi degildir ciddi zarar edebilrisiniz...

oldu mu istedigin...

gap konusuna da takilma mesela gap degil bicok gap var 4.90 lardi sanirim orda da var gap korkutuyorsa hic durma bence ...

gap gup islemez bu hissede ...
    Bu kadar mı bilgi paylasabiliyorsun? Haber olmasa sende olmayacaksin sanırım. Burada bilgi paylaşan sn poem var ve birçok kişi sen yokken neler yazdı. Dikkat etmek gerek konu bu kadar net. Anlasilmayacak bir durum yok. Gayet iyi anladığını düşünüyorum. Alınan şirketin ne yaptığı ve yıllık cirosu hakkında bir gram bilgin yok. Milletten bilgi edinip kendi forumunda paylasiyorsun? Nedir yeni şirketlerin yıllık cirosu geçen yıl? Suan cevap verirsen foruma bir daha yazmam. Net.

4. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Bu kadar mı bilgi paylasabiliyorsun? Haber olmasa sende olmayacaksin sanırım. Burada bilgi paylaşan sn poem var ve birçok kişi sen yokken neler yazdı. Dikkat etmek gerek konu bu kadar net. Anlasilmayacak bir durum yok. Gayet iyi anladığını düşünüyorum. Alınan şirketin ne yaptığı ve yıllık cirosu hakkında bir gram bilgin yok. Milletten bilgi edinip kendi forumunda paylasiyorsun? Nedir yeni şirketlerin yıllık cirosu geçen yıl? Suan cevap verirsen foruma bir daha yazmam. Net.
    sen neden dustuğunu ve kac olması ğerektığını soyle bılelım madem ...
    paylasılanları okuyorum sayın poem e de sayğım sonsuz ınsan ınanmadığı ğuvenmedığı sırketın hıssesını neden tasır anlamıyorum.
    ve sayın poem de sureklı okurum burda ... bazı sırketlerın neler kattığını onceden kestırmek ğuc nasıl bır planları var ...nerdeyse verdığı parayı faıza koysa daha cok kazanır keske almasa dıyeceksın

sen de yap bı analız dıyelım kı aman kotu sırketmıs buyur
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by MATESİS+ Yazıyı Oku
    yesıl daırler gap bosluğu

https://resmim.net/f/UUjR3s.png
    Bu bilgi paylaşımı değil ki, haber gelir %10 yapar yüzünüz güler bu mu. Trajikomik halbuki 8 lerdeki yazılarını buraya koysan ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksinda. Dikkatli yazmak gerektiğini o tarihtede yazdım ve senin tarzın %50 düşmüş olan hissede %10 a tav olmuscasina sevinin basitligini vermiyor ki birçok kişiye vebal olabiliyor yazılar. Sen yinede dikkat et. Hem burada hem de forumunda. İnsanı tavsiye. Ytd.

7.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Bu bilgi paylaşımı değil ki, haber gelir %10 yapar yüzünüz güler bu mu. Trajikomik halbuki 8 lerdeki yazılarını buraya koysan ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksinda. Dikkatli yazmak gerektiğini o tarihtede yazdım ve senin tarzın %50 düşmüş olan hissede %10 a tav olmuscasina sevinin basitligini vermiyor ki birçok kişiye vebal olabiliyor yazılar. Sen yinede dikkat et. Hem burada hem de forumunda. İnsanı tavsiye. Ytd.
    arkadasım sen ustten almısın yakalanmısın endeks secım denmıs tıcarı savas denmıs stop olmamısın bana laf soyluyorsun
    sankı koca endeks de bı tek kordsa dusmus ...

senın ne temel ne teknık bı analızını ğormedım de duymadım da ...

gap gup dedık dıkkate alınmadı dıyorsun sana gecmıstekı boslukları gosterıyorum bu mu gap dıyorsun!

neyse kalın sağlıcakla ...

8.  Alıntı Originally Posted by MATESİS+ Yazıyı Oku
    sen neden dustuğunu ve kac olması ğerektığını soyle bılelım madem ...
    paylasılanları okuyorum sayın poem e de sayğım sonsuz ınsan ınanmadığı ğuvenmedığı sırketın hıssesını neden tasır anlamıyorum.
    ve sayın poem de sureklı okurum burda ... bazı sırketlerın neler kattığını onceden kestırmek ğuc nasıl bır planları var ...nerdeyse verdığı parayı faıza koysa daha cok kazanır keske almasa dıyeceksın
    Bak bazı forumlar vardır bazı kişilerde yillardir bütünleşir sende o yazılanların üzerine kendi hayallerinle suslersin kötüyu görememene sebep olur onların yazıları. Halbuki bilgi paylaşırlar ama hisseyi alan kişiler bu bilgi paylaşımın pozitif taraflarını kendilerine alırlar. Nasıl mı? Petrol cikar görmez döviz açığı vardır duymaz böyle bir ciro da yillarca %7 kar marjinin gectigini farketmez olumlu tarafları döviz yükselir dovizle satar satın alma yapar büyümeye odaklidir temettü verir vs. Sen bunlardan olumlulari sadece alırsan 8 olan hisseyi 18 görürsün ve oyle hissedersin. olumsuz taraflarını eklemeyi unutmadan yazmak daha doğruya ulaştırır. En azindan olması gerekeni aktarırsin. Neyse biz anlasamayiz hisse %50 düşmüş endeks o kadar düşmemiş. Hadi iyi geceler. Ytd.

Sayfa 214/804 İlkİlk ... 114164204212213214215216224264314714 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •