Sayfa 216/1023 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316716 ... SonSon
Arama sonucu : 8182 madde; 1,721 - 1,728 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Banka hisselerinde yine kamyonu yanaştırıp damperi açtılar aman kaçın altında kalırsanız boğulursunuz diyorlar. Bu arada Jöleli borsada yabancılar ne satıyorsa siz alın demiş , yiğidim para olsa dükkan senin alırız da para yok be gardaş varsa sen al koçum hadin vurdum popona tekmeyi anca gidersin.

Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Bugün dolar borcu olan bir şirketimiz daha ,bugünkü dolar kurları yüzünden SAKATLANMIŞTIR....
    Sakatlanan şirket sayımız her geçen gün artmaktadır...

saygılar/başarılar
    Zaten derlerki en baba 85 şirket çoktaaaan çürüğe çıkmışmış gün sayıyorlarmış resmi ilan için.

merkez bankası brüt döviz rezervi 13 temmuz itibarıyla 78,5 milyar dolar(önceki $79,1mlr)
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Investing.com - Dün ABD Senatosu’nda konuşma yapan Fed Başkanı Powell, istihdam piyasası, enflasyondaki ilerleme ve azalan işsizlik oranının faiz artışını desteklediğini belirtti.

ABD ekonomisi için ticaret savaşları ve ülkede uygulanan vergi indirimlerinin belirsizlik yarattığını, küresel ekonomide de belirsizliklerin olduğunu, ancak yine de güçlü olduğunu belirten Powell’ın açıklamaları doları desteklerken altın ve majör paralarda değer kaybı yarattı.

ABD Dolar Endeksi 95,40 seviyesine yükselirken USD/JPY 113,15 seviyesine yükselerek 9 Ocak zirveye çıktı, GBP/USD 1,30 seviyesine gerileyerek 5 Eylül dip seviyeyi gördü, Ons Altın 1,220$ seviyesine gerileyerek 14 Temmuz 2017 dip seviyeye indi.

Powell’dan gelen dolar pozitif açıklamalar gelişmiş ülke paralarında sert düşüş yaratırken gelişen ülke kurlarında ise daha az düşüş yarattı. Kırılganlığı yüksek olan peso, zar, real, ruble ve won bugün dolar karşısında düşüş yaşarken tek pozitif ayrışan para birimi lira oldu.

Dün ABD seansına yakın gerileyen USD/TRY kuru, günün devamında %1 kayıpla 4,77 seviyesine geriledi ve bugün günün ilk yarısında da 4,7660 seviyesine geriledi. TL, dünkü %1’lik yükselişinin ardından bugün ilk yarıda da %0,60 yükselişle dolar karşısında tek değer kazanan gelişen ülke parası oldu.

TL’nin pozitif ayrışmasında önemli bir dış ya da iç gelişme yok, rekor sonrası 4,80-4,86 aralığında fiyatlanan kur dün ilk ara destek olarak 4,78’e geriledi ve düşüş isteğinin devam etmesi ile 4,72 desteği test edilebilir.

Kurdaki düşüşü sınırlı tutacak negatif gelişmeler ise:

TL tarafında beklenen iyimser ekonomi planlarının henüz açıklanmaması ve TCMB’nin faiz artırmayacağı düşüncesinin kuvvetlenmesi, bununla beraber doların küresel yükselişini hızlandırması kurdaki 4,70’li rahatlamayı sınırlı tutabilir.

Günün devamında Fed Başkanı Powell’ın konuşması takip edilecek ve ABD Dolar Endeksi tarafında 95,50’nin aşılması USD/TRY kurundaki geri çekilme hızını zayıflatabilir.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Uzmanlar ekonomide fırtınanın Ağustos`ta başlayacağı uyarısı yapmaya başladı. Eski Radikal Gazetesi yazı işleri müdürü Bahadır Özgür Gazete Duvar`da kaleme aldığı incelemede ``Finans kulislerinde dolaşan iddiaya göre, pek çoğu büyük 85 şirket iflasın eşiğinde``
    http://www.paraanaliz.com/2018/genel...asliyor-24669/

Garantinin forumuna girdim neler oluyor diye baktım malda yakalananlar birbirlerini avutuyor. Meğerse satışlar mal toplamak içinmiş yoksa özel emir ile satış yaparlarmış falan filan. Seviyorum bu yalancı borsacıların birbirlerini avutmalarını cidden zevkle okuyorum neşemi buluyorum.

7. Sizden daha fazlasını bilmiyorum....

Asıl sıkıntı ekonomi küçülür-faaliyet karları düşerken-enflasyon dolayısıyla dolar artarsa seyreyle sen gümbürtüyü...
    Ekonomistler Stagflasyon diyorlar bu duruma...
    Burda önemli olan Ağustos dan sonra ekonomi çakılarak mı küçülecek,yoksa yumuşak mı?
    2-3 ay içinde öğreneceğiz...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

8.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Garantinin forumuna girdim neler oluyor diye baktım malda yakalananlar birbirlerini avutuyor. Meğerse satışlar mal toplamak içinmiş yoksa özel emir ile satış yaparlarmış falan filan. Seviyorum bu yalancı borsacıların birbirlerini avutmalarını cidden zevkle okuyorum neşemi buluyorum.
    Kim öğrettti bunlara borsayı?
    Nasıl böyle yalan yanlış şeyler öğrendiler?
    Ne arada öğrendiler?
    Aklım almıyor...

Kaybederlerse hep başkalarının suçu,spek ve adamlarının ama kazanırlarsa üstün zekalarının bir sonucu...
    Pehhhhh
    Pek çoğu deli saçması züğürt tesellileri...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Sayfa 216/1023 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316716 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •