Sayfa 218/238 İlkİlk ... 118168208216217218219220228 ... SonSon
Arama sonucu : 1899 madde; 1,737 - 1,744 arası.

Konu: GBPUSD (Cable)

1. Bir dakika çiçeği unutmuşum.. En önemlisi..

Buyrun..
    ve Allah sana güçlü yardım elini uzatacaktır.

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
     Alıntı Originally Posted by Dore Yazıyı Oku
    Selim bey merhaba

Haftasonu Babalar Günüymüş.. Siz de bir kedi babasısınız.. Ve gelecekteki Baba adayı..

Kutlu olsun gününüz

https://www.instagram.com/reel/Cpzsm...BiNWFlZA%3D%3D
    Babalar Gününde böyle olucam...

Çiçekler için saolun

DEMO İşlemlerdir - Kale Almayınız

3. Hakediyorsunuz valla.. Hakkınız ödenmez..

3 kedi ile başetmek zor.. Çocuktan bile zorlar
    ve Allah sana güçlü yardım elini uzatacaktır.

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
     Alıntı Originally Posted by selym Yazıyı Oku
    XAUUSD

Bu paritede H4 mumlar kritik bölge diye işaretlediğim bölgelerin üzerinde kapanış yaptı. Bu yetmedi, bir önceki tepe seviyesi de gece kırılmış. Bu nerdeyse genel trendin yukarıya döndüğünün işaretli. Ama ben hala 1965,05 geçilmeden tam ikna olmicam.

Eğer fiyat artık yukarıya döndüyse, olabilecek senaryo şu şekilde olabilir:

1- Bir önceki tepe seviyesi kırıldı, ve burada birilerinin BUY STOP Emirleri devreye girdi, yani likidite sağlanmış oldu
    2- Kırılan tepe seviyesinin altına fiyatın inmesi ve orada satış formasyonu oluşturması durumunda bir düzeltme başladı diyebiliriz.
    3- Oluşacak düzeltme için de 1945 seviyelerinin hedef olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu seviye hem %50 FIB seviyesine hem de tam da o bölgede bulunan kritik bir Zıplama Bölgesine denk geliyor.
    4- Bu bahsettiğimiz şey olursa tam ideal ölçülerde bir OBO da oluşmuş olucak

Bütün bunlar geleceği tahmin etmekten başka bir şey değil Eğlencesine yani...

Yani resim ile de göstereyim tahmin ettiğim şeyi:

Sanırım bu tahmin tutuyor... ben 1965 'ten başlayacağını düşünmüştüm aslında. Nerdeyse 1968 'den başladı. 3 Dolar fark da altın için çok fazla bir şey değil.

Bu gerilemenin önünde daha önceden de dediğim gibi 2 engel var (Mavi Renkli Zıplama Bölgeleri). Yukarıdaki resimde bunlardan "önemsiz" olduğunu düşündüğümü göstermedim. Şimdiki resimde o "önemsiz" kutucuk da var.

İki omzun simetrik olacağı varsayımından yola çıkacak olursak, 1945'ler gözüküyor. Bu da alttaki Mavi Renkli Zıplama Bölgesine denk geliyor. Aynı bölge, yine aynı zamanda, FIB 50 seviyeleri.

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
    Önemsiz dediğim zıplama bölgesine bak...Allam yarabbim ya...

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
    XAUUSD - Önemsiz dediğim Zıplama Bölgesi fiyatı allem etti kallem etti, aşağıya salmadı.

Dolayısıyla hemen aşağıdaki bekleyen alım emrim devreye girmedi. Pazartesi piyasa açılınca bekleyen emirlerimi güncelliycem.

Bugünkü önemli veriden sonra daha fazla aksiyon bekliyordum şahsen.

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
     Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    Slm sn Selym üstadım

Umarım herşey yolundadır.

T-34 ün fragmanını dahi izlemeye fırsat bulamadınız sanırım .

iyi geceler.

saygılar
    Bugün sözde edit yapacaktım ve işte teslim edecektim...

Bütün gün dosya önümde öyle bekledim ve hiçbir şey yapmadım. Adeta çalışmamak için bahane uydurdum, evi temizledim, 2 günlük yemek yaptım, YouTube'da farklı stratejilere ilişkin videolar izledim...

Ve daha yeni t34 filmini izledim. Filmde bir sürü mantık hatası var. Ve çok klişe sahneler var. Başroldeki arkadaşlarımız ultra mega şanslılar hep.

Ama efektler güzeldi. Ayrıca tanklardan hoşlandığım için filmin her anından zevk aldım. Keşke Almanların Tiger tankı da olsaydı filmde. Gerçi o tank t34'ten fersah fersah üstüne olduğu için böyle bir film olmazdı o zaman .

Fury filmini izlemişseniz görmüşsünüzdür. Orada Tiger 1 tankı vardı. Daha sonralardan Tiger 2 tasarlandı, ama aktif olarak cephede kullanıldığımı bilmiyorum. Kanka bayağı uçaksavar top takmışlar.

Bu arada t34 tankının da hakkını yemeyeyim. Zamanına ve kullanıldığı arazi şartlarına göre Her anlamda orta bir tank. Yani her şey için orta olacak bir tankı tasarlamak gerçekten zor. Mesela Almanların bütün tankları abartı isabetli ve yüksek delis gücüne sahip. Ve neredeyse hepsinin ön kısmında 45 derece eğimli zırh var. Bu Alman tanklarını düşmana dönük vaziyette iken abartı güçlü kılıyor. Ama yanlardan ve arkalardan neredeyse tamamen savunmasız.

Rus tanklarında durum böyle değil. Her yerinde eğri büğrü Orta kalınlıkta bir zırh var. Hareket halindeyken Bu yüzden mermileri sektirme ihtimali daha yüksek. Topu desen asla Alman topu kadar kuvvetli değil, ama diğer özellikleri topunun kuvvetsizliğini telafi ediyor.

Ben şahsen (oyunda) en çok Fransız ekolünden hoşlanıyorum. Gerçek savaşta olsaydım, Rus tankını tercih ederdim. En azından kendimi daha güvende hissederdim.

Neyse... iyi geceler

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,295
     Alıntı Originally Posted by selym Yazıyı Oku
    Bugün sözde edit yapacaktım ve işte teslim edecektim...

Bütün gün dosya önümde öyle bekledim ve hiçbir şey yapmadım. Adeta çalışmamak için bahane uydurdum, evi temizledim, 2 günlük yemek yaptım, YouTube'da farklı stratejilere ilişkin videolar izledim...

Ve daha yeni t34 filmini izledim. Filmde bir sürü mantık hatası var. Ve çok klişe sahneler var. Başroldeki arkadaşlarımız ultra mega şanslılar hep.

Ama efektler güzeldi. Ayrıca tanklardan hoşlandığım için filmin her anından zevk aldım. Keşke Almanların Tiger tankı da olsaydı filmde. Gerçi o tank t34'ten fersah fersah üstüne olduğu için böyle bir film olmazdı o zaman .

Fury filmini izlemişseniz görmüşsünüzdür. Orada Tiger 1 tankı vardı. Daha sonralardan Tiger 2 tasarlandı, ama aktif olarak cephede kullanıldığımı bilmiyorum. Kanka bayağı uçaksavar top takmışlar.

Bu arada t34 tankının da hakkını yemeyeyim. Zamanına ve kullanıldığı arazi şartlarına göre Her anlamda orta bir tank. Yani her şey için orta olacak bir tankı tasarlamak gerçekten zor. Mesela Almanların bütün tankları abartı isabetli ve yüksek delis gücüne sahip. Ve neredeyse hepsinin ön kısmında 45 derece eğimli zırh var. Bu Alman tanklarını düşmana dönük vaziyette iken abartı güçlü kılıyor. Ama yanlardan ve arkalardan neredeyse tamamen savunmasız.

Rus tanklarında durum böyle değil. Her yerinde eğri büğrü Orta kalınlıkta bir zırh var. Hareket halindeyken Bu yüzden mermileri sektirme ihtimali daha yüksek. Topu desen asla Alman topu kadar kuvvetli değil, ama diğer özellikleri topunun kuvvetsizliğini telafi ediyor.

Ben şahsen (oyunda) en çok Fransız ekolünden hoşlanıyorum. Gerçek savaşta olsaydım, Rus tankını tercih ederdim. En azından kendimi daha güvende hissederdim.

Neyse... iyi geceler

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Filmlerde başrollerdekiler hep şanslı değilmidir?
    Herşeyden önce başroldekiler en çok parayı alıyolar
    Adama o kadar para vermişsin ilk ateşde ölürse hiç olur mu demi

Ruslar çok hızlı ve seri tank yapmışlar.Almanlar 1 yaparken Ruslar 3 yapmışlar diye aklımda kalmış.yanılıyorda olabilirim.
    Rus tanklarının zaafiyetlerinden biride içerideki mermilerin konumları diye biliyorum .

Eğer güçlü Alman tankına karşı Rus tankı ile film izlemek istiyorsanız orada bir film ismi daha vermişdim.
    Sahneleri T34 kadar kaliteli olmayabilir.Daha psikoljik ve tankın ruhunu anlatan bir film.
    tank savaşında yanan bir adam var.yoğun yanıklara rağmen iyileşiyor (abartılı tabi ama film işde)
    kafayı sıyırık biri üstlerince.Ama sonunda Alman tankını avlıyordu yanılmıyorsam.
    Güzel film.
    https://www.izlesene.com/video/white...s-t-34/9194251

Aslında epey tank fimi var.Size seyir kendimce zevki olanları atmışdım.FURY yi bildiğiniz için atmadım yoksa gayet güzel bir film
    tabiki.

saygılar sn Selym
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

Sayfa 218/238 İlkİlk ... 118168208216217218219220228 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •