Sayfa 23/1001 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon
Arama sonucu : 8004 madde; 177 - 184 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1. Ah başka ne isterizki. Aklıma geldi öylesine bir araştırayım dedim. Benim bildiğim 1 yıl dan fazla tahtası kapalı olan şirketler bir daha ìşleme açilmiyor ama burası Türkiye . Çıkmayan candan ümit kesilmez.

2.  Alıntı Originally Posted by akça Yazıyı Oku
    ah başka ne isterizki. Aklıma geldi öylesine bir araştırayım dedim. Benim bildiğim 1 yıl dan fazla tahtası kapalı olan şirketler bir daha ìşleme açilmiyor ama burası türkiye . çıkmayan candan ümit kesilmez.
    almadılarmı bu şirketi çavuşların elinden bir delikanlı babayiğit.çıkmadı varlık fonunada devrolmadı.fona devrolsa en azından devletin eline geçer yoksa bunlar arsayıda iç edecekler içindeki makineleri kullana hepsi atıl duruma düştü okadar vergi affı çıktı tık yok . Niyeti bozuk bunların nasıl burdan kazandıkları paralarla jet sikilere biniyor hiç mi viçdanı sızlamıyor.allah doğru yola getirsin veya varlık fonu alsında bize faydası olmaz geriden gelenlerimize faydası dokunur oda olmasa devletimize faydası olur belki. Bu arada kıbrıslı internet sitesinede ulaşılamıyor onudamı batırdılar....

3. Valla bu adamların kul hakkından, günahtan, ayıptan, hukuktan yana bir endişeleri olsaydı zaten şirketimiz bu durumda olmazdı. Malum SPK veya devletin de bir yaptırımı yok veya yapmak istemiyorlar. Borsa burası girmeseydiniz diyorlar herhalde. Borsa dolandırıcılar için kurulduysa onu ben bilmiyorum. Hak hukuk işi biz inananlar için devam ediyor. Öyle yada böyle zaman geçiyor. 9 yıl olmuş hisse alalı. Tahtası açılmayacaksa satarsın tüm mal varlığını ödersin borçları . Kalırsa geriye para dağıtırsın durumuna göre hisse sahiplerine, az yada çok neyse ümidi keseriz. Adamlar bize ölmeden kabir azabı çektirdiler. Haydi spk bu işi öyle yada böyle bitirde bizde rahatlayalım. Diyelimki bu ülkede spk da varmış. Saygılar.

4.  Alıntı Originally Posted by Akça Yazıyı Oku
    Valla bu adamların kul hakkından, günahtan, ayıptan, hukuktan yana bir endişeleri olsaydı zaten şirketimiz bu durumda olmazdı. Malum SPK veya devletin de bir yaptırımı yok veya yapmak istemiyorlar. Borsa burası girmeseydiniz diyorlar herhalde. Borsa dolandırıcılar için kurulduysa onu ben bilmiyorum. Hak hukuk işi biz inananlar için devam ediyor. Öyle yada böyle zaman geçiyor. 9 yıl olmuş hisse alalı. Tahtası açılmayacaksa satarsın tüm mal varlığını ödersin borçları . Kalırsa geriye para dağıtırsın durumuna göre hisse sahiplerine, az yada çok neyse ümidi keseriz. Adamlar bize ölmeden kabir azabı çektirdiler. Haydi spk bu işi öyle yada böyle bitirde bizde rahatlayalım. Diyelimki bu ülkede spk da varmış. Saygılar.
    Akça kardeş,şirket sahiplerinde elbet kusur var ancak esas kusurlu devleti yönetenlerdir çünkü özellikle şirket sahiplerini borsa kotundan çıkarmak için teşvik ediyorlar isteyen borsadan çıkabilir diyorlar..Adamlarda her türlü hileli gayri meşru yola hırsızlık dolandırıcılığa varana kadar başvuruyorlar tabiiki olan bizlere yani üç-beş kuruşunu borsada değerlendirmeye çalışan vatandaşlara oluyor..Bir zamanlar kapalı şirket tahtaları açılacak diye yazılıp çiziliyordu gazetelerde sonrası gelmedi fikri ortaya atanların devamlılığı olmadı malesef..Herşey Cumhur Başkanında bitiyor ama malesef bir kere olsun ağzından borsa lafı duymadım ama biz vatandaşları faiz haram şirket hisselerine yatırım yapın diye yönlendirende bizzat Reisi cumhurdur..Spk ; çavuşoğullarının pritaş şirketinde usülsüzlük yolsuzluk yaptıklarına dair tespitte bulunduğunu bu yüzdende mahkemeye başvurduklarını yazmıştı son durum nedir bilinmez...Hayırlısı diyelim..Sermaye artırsınlar bak devlet %75 vergi muafiyeti sağlıyor tabiiki onuda beceremezler..

5. Her yere kayyum atadılar, buraya bir kayyum kalmadı. Keşke fetöyle bir bağlantıları çıksa da bize de bir kayyum atasalar. Mağduriyetimiz yeterince göz doldurmuyor bu şekilde. Fabrikanın önüne kendini zincirleyecek bir babayiğit yok mu? TV'ye çıkarsak belki devlet baba bizi duyar.

6. Bu babayiğit belki yerli arabanın boyasını yapar deyip kuyuya taş atsam

Kaç kişi çıkarmaya uğraşır

Sakın ha ümitlenmeyin sırf geyik yapıyorum

Discovery cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Ninnimalist gelmiş hoş gelmiş, ama boş gelmiş. Bir zamanlar Çbs'nin ÇKS firması ile her hangi bir bağlantısının olmadığını iddia ediyyordu. Şimdi ise kardeş firma olan aynı ÇKS ile birlikte üretime geçmişler. Bilgilerinize...

8. YILAN HİKAYESİ

Adamın biri, bir gün bir yılan ile dost olmuş. Adamın ne zaman başı sıkışsa, darda kalsa falanca kuyunun yanına gider orda bir süre beklermiş. Yılan kuyudan çıkıp adama bir altın lira verirmiş. Adam geçimini bununla sağlarmış. Bu durum epey böyle sürmüş.

Derken, aradan uzun zaman geçmiş ve adam hastalanmış. Yaşlı olduğu için de kuyunun yanına gidemez olmuş. Bir gün oğlunu çağırtmış.
    "Bak oğlum, falanca kuyunun yanına git, orda bekle, kuyudan bir yılan çıkacak o yılandan korkma, dosttur o yılan. Yılan sana bir altın lira verecek sende onu al ve bana getir." demiş. Oğlu babasına
    "Tamam baba sen hiç merak etme" demiş.

Çocuk hemen yola koyulmuş. Falanca kuyunun yanına gitmiş ve orda beklemiş. Bir süre sonra yılan kuyudan çıkmış ve çocuğa bir altın lira bırakmış. Çocuk altını görünce şaşırmış. Aklından şeytanlık geçecek ya; hemen geçirmeye başlamış.
    "Demek ki, kuyu altın dolu. Ben bu yılanı öldürürsem kuyudaki altınları alır zengin olurum" demiş ve etrafına bakmış. Yerden bir taş almış ve taşı yılana fırlatmış. Yılanın kuyruğu kopmuş, tabii yılan da can havli ile çocuğun üstüne zıplayıp çocuğu ısırmış. Neticede çocuk zehirlenerek ölmüş.

Aradan uzun zaman geçmiş ve yaşlı adam iyileşmiş. Adam aslında bilge biriymiş ve olayın iç yüzünü de bilmekteymiş. Falanca gün falanca kuyunun yanına gitmiş ve orda beklemiş. Bir süre sonra yılan kuyudan çıkmış. Adam yılana
    "Ya yılan kardeş, bizim çocuk bir densizlik yapmış ve cezasını da bulmuş ama biz dosttuk ve yine dost kalabiliriz" demiş. Yılan, bu teklife hiç ama hiç yanaşmamış
    "Yok, yok!! bu imkansız" demiş ve eklemiş
    "Sende bu evlat acısı, bende de bu kuyruk acısı olduktan sonra artık biz dost olamayız" demiş.

Sayfa 23/1001 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •