Onemli Gunler Banner
Sayfa 237/595 İlkİlk ... 137187227235236237238239247287337 ... SonSon
Arama sonucu : 4756 madde; 1,889 - 1,896 arası.

Konu: BTCIM - Batı Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by asyurt Yazıyı Oku
    Sn.Eksipnoss35,

Şirket faaliyet raporu 12. sayfayı okuyunuz. Geçen sene 0,82 milon ton gerçekleşen ihracat var iken bu sene 0,6 milyon ton hedefleyerek geçen seneden daha az ihracat yapabilirim derken sizin bu ihracat beklentilerinin kaynağı nedir ?

YTD
    Şirket zaten 2019 hedefini 1,7 milyon ton olarak açıklamıştı,çeyrek bazda 425 bin tona tekabül ediyor,ben ilk çeyrek hem nakit ihtiyacı hemde dış talep dolayası ile ilk çeyrek beklenen 425 bin tonluk ortalamanın üzerinde 500 bin ton civarı bir ihracat bekliyorum,12 aylık bilançoda stoklarda rekor seviyelerdeydi,yapılan bunca yatırımdan sonra böyle bir rakam zaten yüksek bir beklenti değil,hele birde gurubun kendine ait bir limanı varken.

Alıntı Originally Posted by CARİ Yazıyı Oku
    Sayın asyurt,
    Doğru sayfa değil mi.İHHRACATLAR BATIÇİM ÜZERİNDE yapılıyor.
    SÖKE BATIÇİME SATIYOR-BATIÇİM YURT DIŞI MÜŞTERİYE İHRACATINI YAPIYOR.
    2,5 MİLYON TON KLINKER. YANİ KABACA 2,5TONX35 USD OLSA=87,5 MİLYON USD.İHRACAT KLINKERDEN GELECEK TUTAR.
    %25 FALİYET KARI YAPSA 87,5X25 =22 MİLYON USD SADECE KLINKEDEN KAZANILANLA BORÇ AZALMASI GEREFİR.SADECE İLK ÇEYREKTE......
    TUTUN HİSSE FİYATINI ,BASKILAYIN 1. ÇEYREK SONU 150 MİYON EURO BORÇ -120 MİLYON EURO CİVARINA ,AKTİF TOPLAMI
    3 MİLYAR TL ye, ÖZKAYNAK TA 1 MİLYAR TL BAYAĞI BİR GEÇECEKTİR.(31 MART KURU BU CİVARLARDA KAPATIRSA)

YTD.
    SAYGILAR,
    Sn.Cari,

Hesabınızda yanlışlık var sanırım. Batısöke ihracat hedefi belirtmemiş. Şirket üretmeyi hedeflediği klinker ve çimentonun tamamını mı ihracat yapacak.Hepsini ihracat yaparsa dediğiniz doğru.

Batıçim ise 0,6 milyon ton hedeflemiş. O da sizin hesaba göre 600.000*35 usd = 21 milyon usd yapar.

YTD.

3. Sayın Asyurt raporda bişeyler yazıyor ; bende diyorum ki yaw bir kez de belirtilen rakamlar konusunda - değilde olumlu yönde gelişecek bir yanlışlık olsun tahminlerde 1 kez de.Herhalde çok şey istemiş olmayız.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4. Söke: 2,5 miyon ton klınker; 2 milyonu ihracat yapılmak üzere batıçime;0,5 milyon tonu çimento yapılmak üzere
    batı : 1,4 miyon ton klınker; 1,2 milyonu iç piyasa; 0,6 milyon ton ihracat klınker

toplam ihracat hedefi klinker 2,6 milyon oluyor .

Ytd.
    Saygılar,

5.  Alıntı Originally Posted by CARİ Yazıyı Oku
    Söke: 2,5 miyon ton klınker; 2 milyonu ihracat yapılmak üzere batıçime;0,5 milyon tonu çimento yapılmak üzere
    batı : 1,4 miyon ton klınker; 1,2 milyonu iç piyasa; 0,6 milyon ton ihracat klınker

toplam ihracat hedefi klinker 2,6 milyon oluyor .

Ytd.
    Saygılar,
    Dış konjonktür tüm kapasiteyi bile ihracata satmak için müsait ancak gerek yok iç piyasa daha önemli,ürünü nihai ürün olan çimento olarak satmak her zaman daha karlıdır,şu an piyasa şartları ihracat ağırlıklı gerektiriyor ancak şartlar değişecektir,İzmir’de yerel seçimdeki rekabet ortamı adayları vaatler noktasında epey zorlu noktalara götürdü,iki adayında beton yoğun projeleri var,seçim vaadlerinin yarısını bile yerine getirecek olsalar hem Batı hemde Söke en az 5 sene kapalı gişe çalışılır ki öylede olacaktır,önümüzdeki yıl üretim planlamasında çimento oranı artacaktır,bunun anlamıda daha fazla üretim ve daha yüksek kar marjı olacaktır,ayrıca Söke’ninde 2 milyon tonun çok daha üzerinde klinker üretebileceğini düşünüyorum,neredeyse her hafta Söke’ye giderim,yeni yatırım yüksek bir rakama mal edildiği için eleştiriyoruz ancak fabrikayı ve karşısındaki tepede bulunan maden bölgesini izleyince gerçekten hayran kalıyorsunuz,kilometrelerce uzunluğundaki bant sistemi ile önceden kamyonlarla fabrikaya ulaştırılan hammaddeler şimdi saniyeler içinde el değmeden fabrikaya ulaşıyor,böylesine bir yatırım bu yıl meyvelerini vermeye başlayacaktır.

6 aylık pasta

Sayfa 237/595 İlkİlk ... 137187227235236237238239247287337 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •