Sayfa 248/993 İlkİlk ... 148198238246247248249250258298348748 ... SonSon
Arama sonucu : 7939 madde; 1,977 - 1,984 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVII

1.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Parti kur oy verelim,sen konuştukça içim ferahlıyor,Reha Bey in ilçesinden az büyük bir yerde ikamet ediyorum bizde bile lahmacun 15,kuşbaşılı pide 45-50 tl....kıyma yerine soya kıyması falan kullanmasınlar? gerçi oda pahalanmıştır,çıkamadım bu işin içinden...
    üstat düz ekmek 4 TL değil mi yaw

hakkaten normal ekmek kaç gayme

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    O lahmacundan uzak dur ankarada urfalı hocadan aldım geçen hafta tane 25 tl, keçiörende orta derecede lahmacuncu.
    Konyada bugün cemodan etli ekmek yedim 50 tl
    Senin fiyatlar gerçekten tehlikeli at eti eşşek eti bulamazsın o fiyata anca domuz eti

1 kilo kıyma 120 tl +30 tl sebze maliyet 150 tl
    1 kilo kıymadan yaklaşık 20 adet lahmacun çıkar pişmemiş haliyle fiyatı 7.5 tl
    2.5 kuruş pişirme ücreti al sana maliyet 10 tl

İşletme kirası ,personel gideri kar falan sadece lahmacun tane 20 tl aşağısı şüphe tamamen şüphe uyandırır...

Yiyenler ya soğan domates yiyordur ya da çok tırnaklı birşeyler

3.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku

1 kilo kıyma 120 tl +30 tl sebze maliyet 150 tl
    1 kilo kıymadan yaklaşık 20 adet lahmacun çıkar pişmemiş haliyle fiyatı 7.5 tl
    2.5 kuruş pişirme ücreti al sana maliyet 10 tl

İşletme kirası ,personel gideri kar falan sadece lahmacun tane 20 tl aşağısı şüphe tamamen şüphe uyandırır...

Yiyenler ya soğan domates yiyordur ya da çok tırnaklı birşeyler
    Hesap doğru ben arada içini kendim hazırlıyarak yaparım 60 gr kıyma sadece 7 tl yapar sebze pişirme 10 tl garanti. Demek ki ülkede vatansever ucuzcu lahmacuncular var.

4. O zaman sizde döktürüp yeyin tane başı hamur artı taş fırında pişirme 1.5 TL ye yapıyor .

Ben kedi dedim siz tek tırnaklı diyorsunuz .

Burada biraz ucuz satan bir yer oldu mu 15 günde bir sivil memurlar örnek alıyor çok şikayet olduğu için bunda anormallik var diye

Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Hesap doğru ben arada içini kendim hazırlıyarak yaparım 60 gr kıyma sadece 7 tl yapar sebze pişirme 10 tl garanti. Demek ki ülkede vatansever ucuzcu lahmacuncular var.

Malieti biliyorum , süreki olmasa da ayda birkaç kez ev ahalisi istiyor...Kıyma, ekmek ve sebze fiyatları uçmadan önce 3-4 tl ye mal oluyordu şimdi 10 tl den aşağı maliyet yok...

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    O zaman sizde döktürüp yeyin tane başı hamur artı taş fırında pişirme 1.5 TL ye yapıyor .
    TUIK başkanım 1.5 tl ye pişiren yer kalmış mı? Yıl sonunda bile bizim burada odun ateşinde taş fırında 2 tl ye pişiyordu.En son 2.5 tl alıyordu adam...

7.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    TUIK başkanım 1.5 tl ye pişiren yer kalmış mı? Yıl sonunda bile bizim burada odun ateşinde taş fırında 2 tl ye pişiyordu.En son 2.5 tl alıyordu adam...
    Bayramda yaptırdık en son öyle idi aradan bir ay geçti tabi şimdi bilemiyoruz.

Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Bir ahiret sorusu;

ÜFE bazlı dolar/tl vs dolar bazlı Bist-30

a. ÜFE bazında USDTRY bir yatayın üzerinde yaklaşık 6 yıldır, son zamanların zirvelerine göre %40 aşağıda görünüyor, ÜFE artacağına göre(petrol, enerji emtia vs), ÜFE bazında USDTRY bu yatayın altına düşer mi, düşmez ama her halükarda en az ÜFE kadar artarak yatayda kalır mı?

b. Dolar bazlı XU30 uzun zamandır, yaklaşık 4 yıldır, aşağıya doğru sarksa da bir yatay üzerinde tutunuyor görünüyor, ÜFE artarsa, ÜFE bazında veya ÜFE kadar USDTRY de artarsa, XU30 bu yatayın altına düşer mi, tutunabilir mi? Tutunur da hatta dolar bazında da artarsa, bunun ekonomi finans v.s. bazında anlamı nedir?
    helal usta böle şeyler lazım

Sayfa 248/993 İlkİlk ... 148198238246247248249250258298348748 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •