Sayfa 259/637 İlkİlk ... 159209249257258259260261269309359 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 2,065 - 2,072 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,462
     Alıntı Originally Posted by alkamet Yazıyı Oku
    Beyaz yakalının erken yıllarda göremediği gerçek, iyi bir şey gibi sunulan hayat standardını yukarı çekmenin aslında görünmez hapishane duvarları oluşturmasıdır. Bunu bizzat yaşadım ve şu anda en çok zorlandığım yer de burası. Aslında burada bir kısır döngü de var, iş sebebi ile yaşanan stres ve mutsuzluktan uzaklaşmak için, daha çok tatil, daha lüks ortamlar, daha fazla alışveriş gibi uyuşturucu etkisi yapan alanlara farkında olmadan bir yönelme oluyor. Bu yönelme giderleri arttırıyor, giderlerin artması iş yerindeki stres ve mutsuzluğu arttırıyor çünkü artan giderler ile özgürlük imkanı azalıyor. Böylece giden bir döngü..
    We’ve been led into a culture that has been engineered to leave us tired, hungry for indulgence, willing to pay a lot for convenience and entertainment, and most importantly, vaguely dissatisfied with our lives so that we continue wanting things we don’t have. We buy so much because it always seems like something is still missing.

Western economies, particularly that of the United States, have been built in a very calculated manner on gratification, addiction, and unnecessary spending. We spend to cheer ourselves up, to reward ourselves, to celebrate, to fix problems, to elevate our status, and to alleviate boredom.

http://www.raptitude.com/2010/07/you...been-designed/

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Güzel bir blog..Özellikle çalışma hayatındaki insanlar için önemli bilgilere değinilmiş.

http://www.mrmilyoner.com/32-yasinda...ilyoner-oldum/

http://www.mrmilyoner.com/borc-icind...l-ozgurluk-mu/

Herkesin yeni yılını kutlarım..
    syg..
    Merhaba, çok teşekkür ederim paylaşımınız için. Siteye buradan referral erişim olduğunu görünce üye oldum. Çok faydalı bir forum. Size de yeni yılda mutluluk ve bol kazançlar dilerim

3.  Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Twitir da falan son gunlerde çok karşıma çıkıyor bu blog.
    Fikir olarak güzel ama İçi boş güzel sloganvari yazılar... arkası yarın modunda...
    Sevemedim.

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Merhaba, 1 aydır ilgilenmeye başladım, genel felsefeyi oturtacak yazıları yazmaya çalıştım öncelikle. bloga bakanların en azından bir fikri oluşması açısından. daha doğrusu insanların okuyacağını düşünmedim.. kendime yazılar gibiydi. ama daha detaylı çalışmam gerektiğini yeni anladım, iş güç arada elimden geldiği kadar detaylardan bahsetmeye çalışacağım.

Sizin görmek okumak istediğiniz neler olabilir mesela, paylaşırsanız bana fikir vermiş olursunuz. şimdiden sağolun

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,462
     Alıntı Originally Posted by alkamet Yazıyı Oku
    İşin özünde şu var, herkes kendi yolunu bir şekilde bulmak zorunda, hiç kimsenin yolunu diğer bir kişi aynı şekilde uygulayamaz. Çok çalışıp kendinize yatırım yapmanız gerek, sevdiğim Outliers kitabında bir konuya 10000 saat harcamadan başarılı olunamayacağı çok güzel işleniyor..
    Herkesin bir tarzi olmali ve bu tarz uzun bir zaman surecinde olusmali.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    çok tehlikeli sulara girmişsin...10 senedir vadeli işlemler piyasasındayım, ilk yıllarından itibaren yani...hisse short lamak çok riskli...senin gibi pek çok ky short layınca, gitmeyecek hisseyi bile yukarı taşıyorlar.

yani, endeks short işlemini portföyü hedge etme amaçlı ara sıra kullanabiliriz...ama hisse short lama işinin çok çok deneyimli değilseniz kesinlikle önermem...Allah tan 4 kontratla yapmışsınız bu işi, 40 ile yapsaydınız, büyük bir yara alabilirdiniz.
    Elimdeki Havacılık hisseleri diğerlerine oranla iyi performans gösterdiği için hisseleri satmak istemedğimden, tercihimi thy sat viopundan yana kullanmıştım.
    Bir süre bulaşmayı düşünmüyorum

dediğin gibi endeks veya döviz daha iyi olabilir hisse kadar oynak değiller. Kar da zararda kararında olur.

Benim gibi aybaşı hisse alıp diğer günler gün sonu/ 2günde bir piyasaya bakan birisi için viop kardan çok zarar getirir diye düşünüyorum.
    YTD

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

6.  Alıntı Originally Posted by faruko Yazıyı Oku
    Arkadaş, 10 yılda beyaz yaka maaşı ile 1,1 milyon TL biriktirdiğini söylüyor. Yani ortalama her ay kenara 9166 TL atmış !! Hem de hayattan hiç kısmadan ? (Yeme içme, tatil, eğlence)
    merhaba, henüz sitede yazı haline getiremediğim için benim hatam. ama burada kısaca bahsedeyim.

1,1 milyon TL biriktirmedim. Paranın çoğunluğu aslında yatırımlar sonucu. Mesela başladıktan sonra 5. yılda ancak 200 küsür bin birikti (çünkü anaparanın azlığı yatırım getirisini kısıtlıyordu) ama daha sonra birikimin kendisi de katkı sağlamaya başladı. O yüzden kenara 9.166 TL atmadım her ay (ayrıca öyle yapsaydım bile 8.334 TL yeterli olurdu)

şu an banka hesaplarımı, eski defterlerimi, notlarımı birçok dokümanı inceliyorum. bu bloga başlamadan önce çok sıkı ve temiz birikim dokümantasyonum yoktu, o yüzden biraz zaman alıyor toparlamam. yakında blogda yıl yıl ne kadar maaştan tasarruf, hangi yatırımdan ne kadar getiri elde ettim hepsini elimden geldiğince detayda yayınlayacağım.

7.  Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Aynen... Kanaatkar yaşadım ama kaliteli araba, evden yurtdışı tatilden de geri kalmadım diyor...
    Tek tahminim karı-koca thy pilotu olmaları...🤣😂🤣😂
    Bir de nasıl diye sorana lafı eveleyip geveliyor... takipçi toplamak için bi hikaye uydurmuş işte...

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Pilot olmak isterdim ama değiliz. dediğim gibi 1 ay oldu ilgilenmeye başlayalı, insanların okuyacağını bile düşünmediğim için kimse merak etmez diye detaylara girmedim. 10 gündür soranları gördükten sonra notlarımı toparlamaya başladım, keşke güzelce dokümante etseymişim gelişimimi ama blog kurma fikri bile çok yeni benim için.

takipçi toplamak için neden hikaye uydurayım ki, takipçinin bana ne gibi faydası olabilir? varsa boşa gitmesin öğreneyim

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Herkesin bir tarzi olmali ve bu tarz uzun bir zaman surecinde olusmali.

Syg,
    Peki bu tarz nasıl oluşum sürecinde nelere dikkat edilmeli? Başlangıçtaki mantığımı ve portföyümü paylaşmıştım karar verme sürecim çok okuyarak ve mantık süzgecinden elemeler yaparak ilerledi. Ancak özgün bir tarzım var mı bence henüz yok, özgün bir tarz yerine bir bileşim var. Buradan sonra nasıl ilerlenmeli, biraz da zamanın akışına mı bırakılmalı?
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    We�ve been led into a culture that has been engineered to leave us tired, hungry for indulgence, willing to pay a lot for convenience and entertainment, and most importantly, vaguely dissatisfied with our lives so that we continue wanting things we don�t have. We buy so much because it always seems like something is still missing.

Western economies, particularly that of the United States, have been built in a very calculated manner on gratification, addiction, and unnecessary spending. We spend to cheer ourselves up, to reward ourselves, to celebrate, to fix problems, to elevate our status, and to alleviate boredom.

http://www.raptitude.com/2010/07/you...been-designed/

Syg,
    Yazıyı paylaştğınız için teşekkürler, oldukça beğendim.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 259/637 İlkİlk ... 159209249257258259260261269309359 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •