Sayfa 262/1002 İlkİlk ... 162212252260261262263264272312362762 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 2,089 - 2,096 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1. Arkadaşlar Merhaba, Serbest fonların olayını, nasıl alacağımızı az çok biliyorum ama anlamadığım noktalar da var mesela;

HEDEF PORTFÖY AKDENİZ SERBEST FON var. fon değeri 12 milyon, yatırımcı sayısı 7. kişi başı ortalama 1.7 milyon lirası var bu 7 kişinin diyelim. Ben şimdi bu fona nitelikli yatırımcı olsam şak diye girebiliyor muyum mesela 1 milyon lirayla?

HEDEF PORTFÖY ZEN HİSSE SENEDİ SERBEST FON 1 kişi 137k para ile orada duruyor ve portföy dağılımında %96 türev araçları var. anladığım kadarıyla sadece viop'da işlem yapan bir fon. Aynı şekilde bunun için de hedef portföyü arasam aha size para beni de alın desem alırlar mı?

HEDEF PORTFÖY İDEAL SERBEST FON'da 2 kişinin toplam 18 milyon parası var ve çok da yeni bir fon. Buna da girebilir miyim yoksa daha özel şartları var mıdır?

İsimlerinde "özel" kelimesi geçmediğine göre mantıken alabilmem lazım bu fonları ama bu kadar getirileri olmasına rağmen yatırımcı sayısının zamanla değişmemesi tuhafıma gitti.

2.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    Ben Osmanlı yatırımda da varlık tutuyorum. Batmazlar dimi riskli midirler? Beni aldı be telaş şimdi.cok ta.dazla param yok

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yok hocam niye batsınlar, gayet büyük bir kurum.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Teşekkürler Sn hellistheothers. Yatırım fonlarım Aktifbank üzerindeydi peyder pey satıp banka yada aracı kuruma geçmek istiyorum. Enpara benimde çok sık devamlı kullandığım diğerleri gibi sonradan şart koşul getirmeden ücretsiz şekilde hizmetlerini sunmaya devam ediyor memnunum kendisinden. Ziraat ise son kullandığımda emir iptali olmuyordu halen öyle mi?
    Hocam devlet görevlisi olmam nedeniyle pek çok banka ile çalışmış biri olarak işbank öneririm. Kamu bankası gibi sağlamcıdır. Abuk sabuk kesintileri yok. Emir iptali de var. İyi günler.

Alıntı Originally Posted by Eragon61 Yazıyı Oku
    Hocam devlet görevlisi olmam nedeniyle pek çok banka ile çalışmış biri olarak işbank öneririm. Kamu bankası gibi sağlamcıdır. Abuk sabuk kesintileri yok. Emir iptali de var. İyi günler.
    Dostum komisyonu çok.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Dostum komisyonu çok.
    ayrıca belli bir sayıdan sonra EFT den ücret alıyor. komisyonu çok olduğu yetmiyor adamlara birde paranın valöüründen bir gün çalıyorlar

en yüksek mevduat faizini veren banka fiba bank olarak görünüyor. kiraz hesap diyor 19,50 faiz diyor.
    ama uyanık şöyle bir cümle koymuş.
    diyorki.
    Vadesiz Alt Limit Tutarları Banka Tarafından Belirlenmektedir.

bu ne demek. şu demek.
    sen parayı getir kaç para getirdiysen. onun belli bir miktarını hesapta vadesiz tutacaksın.
    atıyorum, 10000 tl getirdiysen örneğin 2500 tl sine değilde 7500 den sana 19,50 faiz vereceğim.
    bi hesap yapıyorsun.
    verdiği faiz 18 lerde kalıyor.
    çakal...

7. Vakıf yatırım kullanıyorum. tümparayı vk6 para piyasası fonunda tutuyorum. Bu fonu borsa işlemlerinde de kullanabiliyorum. üstelik aldığım-sattığım-iptal ettiğim hisse takastayken bile fondaki para günlük değerleniyor. Saniyesinde vadesize aktarabilmek de cabası. Önceden enpara günlük mevduata atardım sabah geri çekerdim falan. O zaman bu vakıfbankın kendi ppf'sinden haberim yoktu. Büyük kolaylıkmış ya. Böyle bir şeyi bu kadar geç keşfetmek de benim saflığım olsun.

Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    en yüksek mevduat faizini veren banka fiba bank olarak görünüyor. kiraz hesap diyor 19,50 faiz diyor.
    ama uyanık şöyle bir cümle koymuş.
    diyorki.
    Vadesiz Alt Limit Tutarları Banka Tarafından Belirlenmektedir.

bu ne demek. şu demek.
    sen parayı getir kaç para getirdiysen. onun belli bir miktarını hesapta vadesiz tutacaksın.
    atıyorum, 10000 tl getirdiysen örneğin 2500 tl sine değilde 7500 den sana 19,50 faiz vereceğim.
    bi hesap yapıyorsun.
    verdiği faiz 18 lerde kalıyor.
    çakal...
    Sadece gümüş ve altına faiz vermesi güzel.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Sayfa 262/1002 İlkİlk ... 162212252260261262263264272312362762 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •