Sayfa 267/784 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317367767 ... SonSon
Arama sonucu : 6265 madde; 2,129 - 2,136 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1. Bir yere uçup kaçtığımız yok, 657 milyon dolar da kendimizi korumaya çalışıyoruz
    Bu $ artışının sonu Stagflasyondur.
    Sadece seyrediyorlar, ülkeye yazık oluyor

2. 1 milyar dolarken girdim bu iblise yuzde 50 yapsa Dolar artmadan anca maliyetime geliyorum . 2 senelik sinir stres de yanima kar kaliyor. Onumuzdeki surecte dolarin yuzde 25 dusup kagidin yuzde 100 yapmasi lazim ki para kazandik diyelim . Bu da anca Erken secim haberi ile olur bu kagitta . Dolar dusunce bazi balon firmalar patlarken biz patlamayiz muhtemelen Bu sefer . Onemli olan dolarin dusmesi . Ticaret durdu bu dalgali kur ile kimse ticaret falan yapamiyor

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Böyle giderse orada-burada.
    Gönderi
    28,622
     Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    1 milyar dolarken girdim bu iblise yuzde 50 yapsa Dolar artmadan anca maliyetime geliyorum . 2 senelik sinir stres de yanima kar kaliyor. Onumuzdeki surecte dolarin yuzde 25 dusup kagidin yuzde 100 yapmasi lazim ki para kazandik diyelim . Bu da anca Erken secim haberi ile olur bu kagitta . Dolar dusunce bazi balon firmalar patlarken biz patlamayiz muhtemelen Bu sefer . Onemli olan dolarin dusmesi . Ticaret durdu bu dalgali kur ile kimse ticaret falan yapamiyor
    Sana tarih veriyorum. Nisan 2022 ramazan ayında seçim var. rte kendi başkanlık sisteminden vazgeçebilir. piyasayı paraya bogdular, vatandaş birkaç ay olayın farkına varmayacak. kimse yatırım yapmıyor, pere harcamıyor, ev-araba almak zaten hayal devlet müthiş bir vergi geliri kaybına ugrayacak. Zaten asgari ücretten 450 tl vergiden feragat ettiler. Tüketim yok, ticaret yok vergiyi kim ödeyecek. Döviz için yastık altına kaçtı diyorlar yani bazı vatandaş bankada döviz tutmaktan korkar olmuş, evine atıyor dövizi. Yunanistan krizinde gördük bankalar günlük 50-100 euro çekilmesine izin veriyordu. Asgari ücret %50 arttı peki memurlar, emekliler bunlar az zamma razı mı olacak. Onlarada verecekler ama piyasada güven kaybolmuş bi kere artık kör tuttuğunu öpecek. Ekmek için 5-6 lira deniyor mesela....

4. Cemal Bey
    Bu surecte ozel tuketim harcamalari cok azalir , ama gubre tarim ac kalamayacagimiza gore bitmez. Devlet Mecbur orada da tesvikleri arttiracak kacari yok . Ithalatla bu kadar insani doyuramazsin . O yuzden gubrede momentumumuz tuketim azalsa da korunur. Onemli olan bu beceriksiz yonetimin yeni ihaleler almasi hala 650 Milyon dolariz baclog 2.5 milyar Dolar ustune cikmadan 3-4 dolarlari degerlemelerle ya da yapilan karlarla goremeyiz. Libyadan 100 Milyon Dolar geldi haberi bile 2-3 gun girer etkisi . O yuzden bu beceriksiz insaat ve ihale ekibinin Gazpromdan falan is eklemesi lazim . Enerji yatirimlarinin arttigi su surecte bu firsati kacirmamiz lazim . Olmazsa olmazimiz ya yenj yatirim senin hakim oldugun liman konulari vs ya da Buyuk capli ihale alimi . Aldigim duyum yok yeni beklenen is rwanda teklifi disinda

5. Sanırım bunların tek derdi ülkeye döviz girmesi Maliyetinin ne olduğunu önemsemiyorlar ,vatandaş bankalara gidip döviz mevduatının bir kısmını verin demeye başlarsa karşılayacak döviz yok ,takke düşüp kel görünecek.Oyunun normal kuralları içinde bu açığı gideremiyeceklerini farkedince tek çare TL yi pul yapıp sudan ucuz hale gelen ülke varlıklarına üşüşecek akbabaların getirecekleri dövizde çare görüyorlar ,mağlup duruma düşmüş ,kümede kalması için galibiyetten başka şansı olmayan futbol takımı gibi her türlü riski göze alıp saldırıyorlar ya tutarsa diye .Yapılacak maaş zamlarıylada vatandaş durumu tam çakozlamadan sezonu bitirebilirmiyizin peşindeler sanki .İçinde bulunduğumuz durum bu gibi geliyor bana .Sonuç çoğunlukla olduğu gibi hezimetle sonuçlanmaz inşallah ,ama pek umutlu değilim .Ha ! birde vatandaş eski vatandaş değil gibi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    28,622
     Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Cemal Bey
    Bu surecte ozel tuketim harcamalari cok azalir , ama gubre tarim ac kalamayacagimiza gore bitmez. Devlet Mecbur orada da tesvikleri arttiracak kacari yok . Ithalatla bu kadar insani doyuramazsin . O yuzden gubrede momentumumuz tuketim azalsa da korunur. Onemli olan bu beceriksiz yonetimin yeni ihaleler almasi hala 650 Milyon dolariz baclog 2.5 milyar Dolar ustune cikmadan 3-4 dolarlari degerlemelerle ya da yapilan karlarla goremeyiz. Libyadan 100 Milyon Dolar geldi haberi bile 2-3 gun girer etkisi . O yuzden bu beceriksiz insaat ve ihale ekibinin Gazpromdan falan is eklemesi lazim . Enerji yatirimlarinin arttigi su surecte bu firsati kacirmamiz lazim . Olmazsa olmazimiz ya yenj yatirim senin hakim oldugun liman konulari vs ya da Buyuk capli ihale alimi . Aldigim duyum yok yeni beklenen is rwanda teklifi disinda
    Vergi gelirlerinin %70i dolaylı vergidir. Kdv, ötv, özel iletişim vergisi vs. gibi Konut satışında alıcı ve satıcıdan %2 şer vergi alınır mesela. Ev, araba fiyatları uçmuş durumda kim alabilecek, tüketim zorunlu tüketim haricinde duracaktır. Yarın ne olacak kaygısı insanların harcamadan kaçmasına sebep olacak. Ekonomide herşey GÜVEN derler. İktidar değişmeden bu güven sorunu da çözülmez.

7. E
     Alıntı Originally Posted by cemal31 Yazıyı Oku
    Laaaa bi çektir git. Senin dünyadan haberin yok ha bire martafal okuyorsun. Banane **, alamandan, ingilizden amerigadan dünkü bayat ekmekleri 1.5 liradan alan vatandaşı görmüyor senin gözlerin. Neyi savunuyorsun hala...
    Cemal31 ağam teksin taşı gediğine koydun

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    28,622
     Alıntı Originally Posted by sahilli Yazıyı Oku
    E

Cemal31 ağam teksin taşı gediğine koydun
    Bırak şunu ortak. Elin sefil alamanı her yıl tatile çıkıyor, alanyada ev bırakmadılar, alanya olmuş alamanya ama almanyada küçücük ekmek bilmem kaç euroymuş, hayat çok zormuş. Gelsin ben ona fırından 1.5 tl ye dünkü ekmekleri alanları göstereyeyim. akıl yok, vicdan yok, utanma heç yok.

Sayfa 267/784 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317367767 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •