Sayfa 271/1001 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321371771 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 2,161 - 2,168 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

Ahmetg Guest
    https://aydinlik.com.tr/haber/dovize-siki-markaj-210449

"Nüfusun yüzde 70'i borç öderken, sayıları 230 bine yaklaşan milyonerlerin sayısı daha da artar. Gazeteci Rahim Ak'ın Merkez Bankası raporunda yaptığı derlemeye göre yılın ilk 6 ayında parası olanları varlığı 436 milyar lira arttı ve 1.9 trilyon lira oldu. Buna karşı orta ve alt kesimin aldığı borç 119 milyar artarak 709 milyara çıktı."

ltın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk'e Kapalıçarşı'daki durumu sorduğumuzda, piyasadaki nakit döviz kıtlığının satıcıların az olmasından kaynaklandığını dile getirdi. Yıldırımtürk'ün verdiği bilgilere göre, bunun önemli bir nedeni turistle gelen dövizin bu yıl kesilmiş olması. Turistlerin bozdurdukları dövizler hem Çarşı'ya ve İstanbul'daki ticari hayata hem de turizm bölgelerine önemli bir nakit akışı sağlıyordu. Diğer yandan fiziki olarak altın veya döviz satın almak isteyenler Çarşı'ya başvuruyorlar. Orada da fiş alınmazsa vergi ödenmiyor. Ancak her durumda hem Çarşı'da hem bürolarda ekranlarda yazan kurun birkaç kuruş üzerinde bir kurdan işlem yapılıyor. Yani kurda makas açılmış durumda. Çarşı'da altın, dövizle alınıp satıldığından orada bankalara göre farklı bir ekosistem işliyor. Bununla birlikte Çarşı'dan vergi ödemeden aldığınız dövizi bankaya yatırdığınızda, daha önce verginin binde bir, binde iki olduğu dönemlerde "Nereden aldın?" diye kimse sormazken, vergi yüzde bire çıktığından ve elle tutulur bir vergi söz konusu olacağından, maliye her an kapınızı çalabiliyor.

Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    kapalı mekanlarda, çay bahçelerinde, cafelerde durum nedir. ?
    Kapalı alanlar zaten yasaktı

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,759
     Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Kapalı alanlar zaten yasaktı
    Yemeğe gittik, maskeli olarak mı yemek yiyeceğiz. ( gitmeyi düşünmüyorum da, merakımdan )
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

4.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    Yemeğe gittik, maskeli olarak mı yemek yiyeceğiz. ( gitmeyi düşünmüyorum da, merakımdan )
    Yemek yerken serbest .

Çay kahve içerken serbest

Sohbet ederken kapalı gerçi akşamları yürüyüşü yaparken sahil boyu tüm mekanların hiçbiri de uymuyor .

Tek uydukları görünür yerlerde dezefaktan .

Geçen bir aile oturdu .

3 Gazoz veya soda gibi birşey istedi .

Şişeyle geldi şişeleri ıslak mendillerle sildi .

Pipetleri ıslak mendille sildi öncesinde kolonya ve dezenfekte sıktılar sanırım .

İki tane adam vardı karton bardak yanımda getirdim içiçe 2 tane idi altta tutun 4 bardak verdi

Kapalı kağıtlı şeker getirin dediler karıştırıcıyı kolonyalı mendille sildiler .

Vay anasını dedim millet tıklatmış dedim .

Ben de çılgınlıklar gibi orada su böreği yedim tabaktan çay bardağı çay içtik . Bıçak çatalda kullandık .

Gerçi kimse yemediği için sorun olmaz diye düşündüm

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,759
    durum anlaşıldı

Gayayı bekleyeceğim ben

Gaya da reisi bekliyor.

izole hayata devam..
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Istanbul taksi plakasini 2mm tl den alan cok var. Eger dediklerini yaparsa plaka fiyati 100 bine duser. Kim karsilayacak bu zarari? Dava acilacak davayi taksiciler kazanacak belediyenin kasasindan milyarlarca lira cope gidecek

Turkiyede insan kafayi yer valla
    adı taksi olmazda toski olursa peki. Ticaret kanunu ıyı okuyun

Ahmetg Guest
    IMEI kayıt şartları değiştiriliyor: Yurt dışından kahve makinesine bile harç ücreti geliyor!

https://www.birgun.net/haber/imei-ka...geliyor-304996

8. John Bolton: Trump Erdoğan a, Halkbank sorununun Obama döneminden kalma savcılar değiştiğinde çözüleceğini söyledi.

Eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Beyaz Saray anılarına dair yazdığı kitapta ABD Başkanı Donald Trump'ın sevdiği diktatörleri kayırdığını yazdı.

Bolton buna örnek olarak de Trump ın Türkiye ve Çin le ilişkilerini gösterdi.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...oyledi-1745739

Sayfa 271/1001 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321371771 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •