Sayfa 278/1002 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328378778 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 2,217 - 2,224 arası.

Konu: Viop XLVIII

1. Az da şirket alım programları geldimi aha stabil düşmeyen borsa...

2. Tribal yazın baştan aşağı yanlış bilgilerle dolu ama 2 duZeltme yapayım sadece.

1 borsa 1999 depremine dipte yakalanmadi. Hatta yine ciddi yükseliş sonrası deprem oldu

2 İMKB 30 nereden nereye geldi diyirsunda sana daha yeni bilancosu gelmiş bir şirket örneği vereyim, pahalı diyirsun ya İMKB 30 kchol defter değeri 99u geçti. Hisse 66 bu mu sence aşırı şişmiş sirket, ya da 9. Ay bilançosu ile bile defter değeri 140 civarı olan THY mi, yoksa 19 dan fazla defter değeri olan isbankasini 10 olması mı asiri şişik değerleme.

Anlat bilelim. Bunlar şişikse kaçta olurlarsa normal Fiyat olur mesela is 5 mi olmali. Kchol sence 45 mi eder Max . Nasıl bir hesaplama yapıyorsun.

Deprem ile değişen konjuktur vs diyip duranlar var gdp ye etkisi ne olacak diye hesaplamalar? Hesap kriterleri nedir? IMF ve jp Morgan yüzde 1 in altı hesaplıyor sizin hesap nedir ayrıntısı nedir?

3.  Alıntı Originally Posted by tribal Yazıyı Oku
    99 depremine diplerde yakalanan piyasa ile şuandaki depreme zirvelerinde yakalanan bir piyasa var.
    99 yılının piyasa koşullarını tam olarak hatırlamıyorum ama 25 ocakta 24,000 olan endeks 16 ağustosta 58,000 kapatmış. salt bu sayısal verilere bakarak ucuz değilmiş demek hatalı olur o yüzden yorum yapmayacağım.

bugün gelen haberler, alım yönlü tedbirler. umarım depremzedelerin işlemlerine yönelik tedbirler de gelir.

msci 28 şubatta kabaca 150mn usd etki edebilir.
    ftse var bir de.

Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    https://www.indyturk.com/node/609706...7e-yaratabilir

Anayasa Mahkemesi'nin 2012/30 esas, 2012/96 karar sayılı ve 15 Haziran 2012 tarihli bir kararında şöyle deniyor:

"Savaş ya da başka bir nedenden kaynaklanan bir zaruret halinde seçimlerin fiilen yapılamaması durumunda herhangi bir erteleme kararı olmasa da süresi biten cumhurbaşkanı görev yapmaya devam edecektir."

başka bir nedenden kaynaklanan zaruret için bir örnek vermek isteyen var mı aranızda ??
    Vicdanı kara kemal edkiden meclis seçerdi reisi cumuru. Siz şimdi kendiniz seçiyonuz başkanı.
    Eski anayasayı yeni cumhurbaşkanlığı sistemine yamamaya çalışmak anayasa bilmemek değil hainlik peşinde koşmaktıır. Diyorum yapılmaya çalıştığın herşey anayasa suçudur ve yatgılanma gerekir
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Edinilen bilgiye göre, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, konuya ilişkin Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Borsa İstanbul yetkilileriyle toplantı düzenledi.

Söz konusu toplantıda, Borsa İstanbul'da pay piyasalarında işlemler yeniden başladığında şirketlerin hisse geri alımlarını artırmak için vergi muafiyeti sağlanması kararlaştırıldı.

Bu kapsamda, borsaya kote şirketlerin halihazırda yüzde 15 olan stopaj vergisini ödemeden hisselerini geri alabilmesi öngörülüyor.

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası Borsa İstanbul, Pay Piyasası ile VİOP bünyesindeki pay ve pay endeksi türev pazarlarının, 8 Şubat'ta 5 iş günü kapatılmasına karar verilmişti.

https://www.dunya.com/borsa-haberler...-haberi-685692
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Şirketler ve varlık fonu tüm hisseleri cuma akşamı fiyatından alıyoruz dese çok rahat alırlar. Hatta adana diyarbakı ve şanlıurfayı liste dışı bıraksalar bile olur. Depremde çok hasar görmediklerinden muhtemelen zarar gören yatırımcı sayısıda azdır.
    Bir başka seçenekte evleri yıkılan yada ahır hasarlı olanları geri alacağız. Rakam çok daha aşağı gelir.
    Aklın yolu bir etkisini göreceğiz. Ama keşke depremzede olan kişileri eklesekerdi.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by northernforever Yazıyı Oku
    Tribal yazın baştan aşağı yanlış bilgilerle dolu ama 2 duZeltme yapayım sadece.

1 borsa 1999 depremine dipte yakalanmadi. Hatta yine ciddi yükseliş sonrası deprem oldu

2 İMKB 30 nereden nereye geldi diyirsunda sana daha yeni bilancosu gelmiş bir şirket örneği vereyim, pahalı diyirsun ya İMKB 30 kchol defter değeri 99u geçti. Hisse 66 bu mu sence aşırı şişmiş sirket, ya da 9. Ay bilançosu ile bile defter değeri 140 civarı olan THY mi, yoksa 19 dan fazla defter değeri olan isbankasini 10 olması mı asiri şişik değerleme.

Anlat bilelim. Bunlar şişikse kaçta olurlarsa normal Fiyat olur mesela is 5 mi olmali. Kchol sence 45 mi eder Max . Nasıl bir hesaplama yapıyorsun.

Deprem ile değişen konjuktur vs diyip duranlar var gdp ye etkisi ne olacak diye hesaplamalar? Hesap kriterleri nedir? IMF ve jp Morgan yüzde 1 in altı hesaplıyor sizin hesap nedir ayrıntısı nedir?
    Bende senin beni yanlış anladığın noktaları yazayım. Ben piyasa pahalı demedim. Pd/DD ve fk larin nekadar aşağıda olduğunu biliyorum bir çok büyük kağıtta. Ama piyasa böyle durumlarda ne pd/DD bakıyor nede fk. Eski borsaciysan bunu sende bilirsin.oyle olsaydı bankaların bu değerleri şuan yerlerde surunmezlerdi. Asıl olan piyasanın biçtiği değer. Şu ortamda bu fiyatlardan açılışta mal alacak buyursun alsın. Ortada hiç bir şey yokken piyasa neden %20 düştü deprem öncesinde ?

Deprem sonrası olan ralliden sonra yanlış hatırlamıyorsam piyasa 2001 krizinde 18 binlerden 6 binlere düşmüştü. Dolar bazındada 0.6 sent leri gormustu diye hatırlıyorum. Sonrasındada 2006 larda 4 doları görmüş ve 2008 krizi sonrası 1 dolarlara düşmüştü. Bu acidanda bakınca doların yukkselmemeside bist için TL bazında bir handikap.

7. Vıdı vıdı yapıyorsunuz. 99'da piyasadaydım. Az hatırlıyorum. IMF felan fişmekan deyip yukarı çektiler. Tabi sonra çaktılar. Yeni bir çekiş süreci başladı bence. Depremin üretim hasarı minimal, tarım hariç tutulursa. BES tek seferlik alım yapmayacak her ay alacak. Bunu da kaçırmayın. Büyükler ne isterse o olur.

https://twitter.com/zekibahce/status...7DD5oKssA&s=19

Bunlarda maraş tokilerbakın şehrin neredeyse en üst bölgesinde şehre uzak ama zemini kayalık yere yapılmış.

Sayfa 278/1002 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328378778 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •