Sayfa 278/339 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328 ... SonSon
Arama sonucu : 2705 madde; 2,217 - 2,224 arası.

Konu: CWENE - CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi AŞ

1.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    4 rakip şirketin karşılaştırması.
    Cwene bence iyi durumda....
    Bilanço okumasını bilmeyen arkadaşlar için basitçe yazayım.
    FK , PD/DD, FD/FAVOK , FD/SATIŞ oranları ne kadar düşükse firma için o kadar iyidir..Daha iskontolu olduğunu gösterir.
    Özsermaye karlılığımız daha iyi olabilir.
    Net borç/favök 0 ın altında. İyi..

Kıyas yaparken benim basit Bi yöntemim var bir pd/dd düşük olacak iki fk düşük olacak üç fk/(pd/dd) düşük olacak mesela smrtg fk yüksek pd/dd yüksek ama fk/(pd/dd) düşük bu iyi hisseymiş derim geçmişte ama şu an için değil yeterince şişmiş derim ve elimi sürmem
    Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,950
     Alıntı Originally Posted by kilavuz Yazıyı Oku
    Ben dünkü kapanış rakamın dan dolayı bugün yarın 280 altı 270 li rakamları test eder diye düşündüm hele bugün 294 ü gösterdiğinde kesin oralara dokunup devamında sert toparlar diye düşündüm ama olmadı bu kapanışa yarın için 270 li rakamları göremiyeceği kesinleşti zaten bende burayı destek yaptığını düşünüyorum yarın belki 300 lü rakamları tekrar Bi test edebilir öylede yapsa yine sert tepki vereceğini düşünüyorum sonuç emregüneşin dediği gibi buralar destek olur o da birileri mal satacak bir başkası mal arttıracak mal dahada toplu olacak
    aman dostum birak duzeltsin, ne guzel 295 lerden ekleme yaptim -4 oldu dun, ne guzel ekledim , keske daha cok nakit olaydi iyi bir ekleme yapaydim ama iste .. duzeltmesini yapti , umuyorum bu gun genel bir alim olursa tavan bile olur , ama boyle sikisan endeks olursa, gun icinde bocalar , aksamada eksi kapatirsa, bizide etkiler ( ama bakinaca endeksin yukselmesini destekliyecek bisey kalmadi, ekonomi yonetimide bisey yaptirilmiyor (

umudumuz gene KY ,
    Saving-Accumulation-Investment
    In God We Trust

3. Doaş mesela fk 5,12 pd/dd 3,81 fk/(pd/dd) 5,12/3,81=1.34 hepsi düşük iyi derim ama herşey bu ikitane veri değil tabi
    Bu arada astor 232 000 m2 arsa tahsisi almış ankarada Sincan Osb de işte bedevaya arsa

4. Bu fk pd/dd fk/(pd/dd) ye örnek pcilt de örnek olarak gösterebilirim yukarı kopuşun başlangıcında ne Doaş nede pcilt bende yok hisse pazarlıyormuş gibi görmeyin lütfen sadece benim açımdan iyi denebilecek hisseler o kadar bunun yanında başka faktörleri de gözardı etmemek lazım en azından yukarı harekete başlayan hisselerde fk pd/dd si böyle incelenip dogru hisse olup olmadığı öngörüsüe sahip olunabilir

5. Bundan sonra Sektör bazlı mı olur hisse bazlı mı olur bilmem ama illaki yine yükselen hiç bir şeyi aldırmayan hisseler olacaktır cuma sabahı tapuya gidecem bir ev alacam mecburiyetten yoksa hayatta bu ortamda ev almazdım sermayenin bir kısmı oraya gidecek malesef evin parası hazır hisse satmayacak olmam tek sevindiğim nokta

6. Bi şeyin gereğini yapmak daha iyidir nebatinin heterodoksundan illaki iyidir o sebeple bugünkü düşüşü çok önemsemediğimi söylemek istedim ilerisi için en doğrusunu yaptılar

7. Düşüş olur ama şirketin de yukarı hareketlere katılmayıp aşağı yönde önden koşması sevimli değil..Bilançosu da bunu haketmiyor...
    Derdim inmesi çıkmadı değil ama tahta speğin elinde oyuncak gibi olmuş....
    Kendileri bilir...

8. Temel iktisatın bile dışına çıkılmıştı kaldık ekonomi ip üstündeki cambaz ekonomisiydi ben taa ilk faiz kararı alınacağı zaman %30 üstü olmalı diyordum hala öyle diyorum ama merkez bankası kademeli yapıyor durgunluğa girmemek adına abd de öyle yapmışlardı yöntem farklı olsada yol doğru borsa bundan orta vadede olumlu tepki verir şimdilerde de hisse bazlı düşüşler yükselişler çok normal

Sayfa 278/339 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •