Sayfa 28/1312 İlkİlk ... 18262728293038781285281028 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 217 - 224 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Alıntı Originally Posted by genotropin Yazıyı Oku
    475'e alıp nakite dönmek istediğim için kelepir fiyata içinde kiracı ile sattığım ev (kiracının çıkmasını vs. bekleseydim 850-900'ü çok rahat zorlardım.) Ispartakulede. Diğer ev de Kağıthanede, onu da hemen kriz sonrası 2018 eylülde Türkiye için kazanç vakti kampanyası ile aldım, aldığım sitenin direk ismini vermeyeceğim o evde şuan oturuyorum.
    Valla iyi artmış evler,benim istanbulda çekmeköyde ve esenyurtta iki ev var kirada ikisi de sizinkilerin yanında tırt.

2.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    TCMB Konut fiyat endekslerine göz atalım:
    https://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/conn...35ec2d-nuGCHf4

Burada göreceğimiz üzere 2017 yılı endeks değeri 100 alınmış.

İstanbul'da 2017'de 100 olan endeks, 2020 yılı sonu itibariyle yeni konutlarda 138,5 2. el konutlarda 135,1. Yani İstanbul'da 2017 başından 2020 sonuna kadar fiyat artışı eski konutlarda %35,1

Fakat eski konutlarda İzmir için artış %62,5

Ankara için yine eski konutlarda artış %46,2.

Bu değerlere 2018 sonunda itibaren bakarsak bu 3 büyük ilde konut endekslerinde bahsettiğiniz %70 rakamlarını görmemiz mümkün değil.

Bahsettiğiniz tarihlerde Türkiye genel konut fiyat endeksi 110'lardan 155'lere gelerek %40 artış göstermiş oluyor.
    İl bazında paralel rakamları sarı sitenin endeksinden de görebilirsin. Dediğim muhitlere bakarsan da %80 - %90'ları göreceksin.

Capture.jpg

3.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    TCMB Konut fiyat endekslerine göz atalım:
    https://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/conn...35ec2d-nuGCHf4

Burada göreceğimiz üzere 2017 yılı endeks değeri 100 alınmış.

İstanbul'da 2017'de 100 olan endeks, 2020 yılı sonu itibariyle yeni konutlarda 138,5 2. el konutlarda 135,1. Yani İstanbul'da 2017 başından 2020 sonuna kadar fiyat artışı eski konutlarda %35,1

Fakat eski konutlarda İzmir için artış %62,5

Ankara için yine eski konutlarda artış %46,2.

Bu değerlere 2018 sonunda itibaren bakarsak bu 3 büyük ilde konut endekslerinde bahsettiğiniz %70 rakamlarını görmemiz mümkün değil.

Bahsettiğiniz tarihlerde Türkiye genel konut fiyat endeksi 110'lardan 155'lere gelerek %40 artış göstermiş oluyor.
    Hocam verdiğiniz bilgi için teşekkürler.
    Bu "hep dipten alıp tepeden satan" kişilere laf anlatmak zor.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

4.  Alıntı Originally Posted by wayfarer2140 Yazıyı Oku
    Merhabalar. Gecen yil konut kredisi cekmiş, Daskı 180 lira olarak ödemiştim(105 m2). Bu yil mesaj geldi Dask 160 liraya yenilenmis. Fiyatın yukselmis olmasını beklerdim. Bu nasıl olur ?
    dasklarda yenileme indirimi var.

5.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Hocam verdiğiniz bilgi için teşekkürler.
    Bu "hep dipten alıp tepeden satan" kişilere laf anlatmak zor.
    Hiç güleceğim yoktu. Sanki benim ne dediğim ne söylediğim 2018 yılı postlarımda yok. O zaman hangi konutlar yatırıma değer dediysem bugün de o konutları ihtiva eden mahalleleri örnek gösteriyorum. Sen bugün altın deyince 14 ayar işçiliği kendinden 2 kat pahalı takılardan mı bahsediyorsun?

6.  Alıntı Originally Posted by genotropin Yazıyı Oku
    Hiç güleceğim yoktu. Sanki benim ne dediğim ne söylediğim 2018 yılı postlarımda yok. O zaman hangi konutları alın dediysem bugün de o konutları ihtiva eden mahalleleri örnek gösteriyorum. Sen bugün altın deyince 14 ayar altından mı bahsediyorsun?
    Hayır, satmak istediğinde listedeki fiyattan 5 dakikada bozdurabileceğin altından bahsediyorum.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Alıntı Originally Posted by genotropin Yazıyı Oku
    475'e alıp nakite dönmek istediğim için kelepir fiyata içinde kiracı ile sattığım ev (kiracının çıkmasını vs. bekleseydim 850-900'ü çok rahat zorlardım.) Ispartakulede. Diğer ev de Kağıthanede, onu da hemen kriz sonrası 2018 eylülde Türkiye için kazanç vakti kampanyası ile aldım, aldığım sitenin direk ismini vermeyeceğim o evde şuan oturuyorum.
    Nakite dönme isteğinizin nedeni özel bir durumunuz mu,yoksa bu ara artık emlak çok artmayabilir diye mi düşündünüz sn genotropin.

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Nakite dönme isteğinizin nedeni özel bir durumunuz mu,yoksa bu ara artık emlak çok artmayabilir diye mi düşündünüz sn genotropin.
    Artık evden çalışmaya başladım, sahil kentlerinde bahçeli yaz kış kullanabileceğim bir ev için ilave nakit yaratmak istedim. Araştırma sürecinde de parayı TL faizde tutuyorum.

Sayfa 28/1312 İlkİlk ... 18262728293038781285281028 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •