Sayfa 289/1030 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339389789 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 2,305 - 2,312 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Faiz %45_50 olmaz o eskiden di diyenler tefeci faizi nedir bilmezmidiniz?aylık %100_200...peki kim tefeciden para alır bunu anlatmaya gerek yok....senin MB da brüt kalmis 70 milyar dolar ..net 18 milyar dolar ...eğer bankalar sendikasyonlarini yenileyemezse MB daki paralarindan kullanacaklar mecbur ..ve şirketlerin dolar borcu( BOTAŞ gibi kamularda dahil) ..nereden bulacaklar piyasada olmayınca merkezden ...sonra bi bakcaniz 70 milyar dolar inivermis 30_40 milyar dolara ...yüksek faiz verilmek zorunda ...ya parayı çekersin ya da ülkeyi daha sefalete mahkum edersin birkaç ay sonra..

2. MB rezervi diye yazın çıkan ilk sayfa temmuz 2018 100.7 milyar dolar diyor şimdi aciklanan son rakam 70 milyar dolar kadar. 1.5 ayda 30 kusur milyar dolar nereye gitti ? Ya bankalar rezervini kullandı merkezdeki ya borçlar ödendi....temcit pilavı gibi aynı şeyi söylemeye gerek yok ..çok yüksek faizler olmak zorunda ..

Duhul
    Nov 2017
    İkamet
    Ankara/Kişinev
    Gönderi
    780
    Daha birkaç ay önce 25-30 tahvil faizi dediğimde birçok kişi 30'un mümkün olmadığını yazıyordu.Tahvili bırak mevduat faizleri 30'a dayadı,sadece bir ay içinde...Bu ülkede doları düşürmeden,FAİZLER düşmez...Bunun için de ellerinde tek silah faiz kaldı...Para bitti..Arjantinde enf.30 faiz 60...Merkez bankası yıl sonuna kadar faiz indirmeyeceği garantisi de verdi...Arjantin'de doların yıl içindeki zirve noktasına göre ,pesonun değer kaybı %109,biz de %90...Eeeee ne farkımız var batık Arjantin'den...Faizler %50 olmadan bu dolar düşmez...Başka yolu yok...Son koz yarın açıklanacak..O da fos çıkarsa...Artık dolar nerede durur,düşünmeye bile korkuyorum...Kendi görüşlerim,beni bağlar...Yatırım tavsiyesi değildir...
    Doktor değilim ama hastam çok.
    ECZACI,ROMENCE ÇEVİRMEN,MOLDOVA UZMANI ve AŞIĞI

4.  Alıntı Originally Posted by bonocu78 Yazıyı Oku
    Daha birkaç ay önce 25-30 tahvil faizi dediğimde birçok kişi 30'un mümkün olmadığını yazıyordu.Tahvili bırak mevduat faizleri 30'a dayadı,sadece bir ay içinde...Bu ülkede doları düşürmeden,FAİZLER düşmez...Bunun için de ellerinde tek silah faiz kaldı...Para bitti..Arjantinde enf.30 faiz 60...Merkez bankası yıl sonuna kadar faiz indirmeyeceği garantisi de verdi...Arjantin'de doların yıl içindeki zirve noktasına göre ,pesonun değer kaybı %109,biz de %90...Eeeee ne farkımız var batık Arjantin'den...Faizler %50 olmadan bu dolar düşmez...Başka yolu yok...Son koz yarın açıklanacak..O da fos çıkarsa...Artık dolar nerede durur,düşünmeye bile korkuyorum...Kendi görüşlerim,beni bağlar...Yatırım tavsiyesi değildir...
    Enflasyon %50 mi? Steve Hanke % 100'e yakın rakam veriyor.

5. dolares kırmızı dirençe kafasını dayamış bekleşiyoooo,

sanki sırasıyla OVP ve FED kararları ne olacak diye....

Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    bangkok/köln/antalya
    Gönderi
    234
     Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    tayland'ı mı aradılar sn ozzyken?
    sn shorts türkiyeden 😊 sadece yazın 3 ay orda kalabiliyorum iş sebebiyle.

7. Garanti bankası ile çalışanlardan yardım talebidir,

Garanti bankası bankamatik kartı olmadan internet bankacılığı kullanan kişi, garanti bankamatiklerinden para çekebilir mi ? yöntemi nedir ?

8.  Alıntı Originally Posted by oguzozi Yazıyı Oku
    Borsadan kazanamazsiniz lafiniza katilmiyorum borsadan kazanabilen biri olarak

Nexus 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Aynen salt TL de durmak yerine düzgün getirisi olan yıllık mevduattan bir ara daha fazla para veren iyi hisseler var..
    Soda Tüpraş Ereğli..

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 289/1030 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339389789 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •