Sayfa 299/784 İlkİlk ... 199249289297298299300301309349399 ... SonSon
Arama sonucu : 6266 madde; 2,385 - 2,392 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1.  Alıntı Originally Posted by cemal31 Yazıyı Oku
    Yok ortak öyle bi günde herşey düzelmez. Dün 1 milyona çıkan ev fiyatları dolar %50 düştü diye yarın hemen düşecekmi yada yarın markete gidince yag fiyatları, şeker fiyatları %50 oranında düşecekmi.
    Muhtemelen Haklısın ortak

Dün akşam açıklanan düşünce “ Türk doları” dır.. bir anlamda Türk lirasını dolara endekslemektir. Faizler nasıl artmamış oluyor anlamadım. 2 Taksitle mal alıp, fiyatını ilk taksit zannetmek gibi bir şey bu.

Bunun arkasından fiyat düşürme baskısı gelecektir, marketler, otomobil ve gübre …

Tekfen için, Ellerindeki dövizlerin ve finansal iştiraklerin (SOCAR) yıl sonu kuru ile değerlenmesi kaçınılmaz, stok değerlemesini zaman gösterecektir ….

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Böyle giderse orada-burada.
    Gönderi
    28,622
     Alıntı Originally Posted by legolas Yazıyı Oku
    vatan hayini kedili hoca, Ali baskan aradi, Fenere antrenor ol diyor bana, ne dersin? kabul edem mi?
    Sag açıkda beni oynatırsan ve 10 milyon TÜRK LİRASI transfer peresi verirsen ol Ortak. Bak sol açıkda oynamam ona göre sol açıkda oynayanlar hepten hayınmış, birde benim gibim sag açıkda oynuyor görünen hayınlar varmış...Hamsi insansa ben insan değilim, müslümansa ben müslüman değilim. Bu kadar cahil, igrenç, aşagılık,omurgasız, karektersiz olmak maarifet ister, bende öyle marifet yok....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    28,622
     Alıntı Originally Posted by balikci2 Yazıyı Oku
    Muhtemelen Haklısın ortak

Dün akşam açıklanan düşünce “ Türk doları†dır.. bir anlamda Türk lirasını dolara endekslemektir. Faizler nasıl artmamış oluyor anlamadım. 2 Taksitle mal alıp, fiyatını ilk taksit zannetmek gibi bir şey bu.

Bunun arkasından fiyat düşürme baskısı gelecektir, marketler, otomobil ve gübre …

Tekfen için, Ellerindeki dövizlerin ve finansal iştiraklerin (SOCAR) yıl sonu kuru ile değerlenmesi kaçınılmaz, stok değerlemesini zaman gösterecektir ….
    Aman ortak, aksi görüş fikir yazma anında hayın olursun... Benim gibi doguştan sünnetli değilsen yandın....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    28,622
    Zabah blomberg tv izliyorum, 1 milyar dolar döviz bozdurulmuş, bankacı Mehmet ERTEN aynen benim dediğimi mevduatlar dövize endekslenecek der....Daha önce yazdım Türkiyede bir adam 50-100 milyon dolar alırsa yada satarsa bu dövizi epey aşagı-yukarı yönde etkiliyor. Yüzlerce milyar dolar döviz mevduatı var dolar olmuş 17 neden kimse dolar bozdurmuyor, 20-25 mi bekleniyor demiştim. Bugün vatandaş artık KUR FARKI GARANTİLİ tl mevduat için 5-10 milyar dolar pere bozdurur herhalde.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    28,622
    Dünyada böyle fazla faiz veren ülke yok. Bugün ülkeye 1 trilyon dolar yabancı sermaye girer artık....Dolar 10 liranın altına iner zaar....

6.  Alıntı Originally Posted by şehzade17 Yazıyı Oku
    Ozman geceye son mesaj yarın 11.50 görmezsek ayıp olur gerçekten
    Neyse Cemal aga günaydın 😂

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    28,622
     Alıntı Originally Posted by şehzade17 Yazıyı Oku
    Neyse Cemal aga günaydın ��
    Günaydın deme ortak, hayırlı, bereketli zabahlar demen lazım yoksam her an hayın olabiirsin. Bak gece benim anladıgım gibiymiş olay, Tl dövize endekslenmiş oldu resmen faizler %5 in altında olmadıgı sürece bu durum sürdürelemez, memleket batar. Bunun yerine ey vatandaş getir dövizini al sana %10 yıllık faiz deseler daha mantıklı olurdu. Şimdi hiç dövizle alakası olmayan tl mevduat sahipleride olası kur artışında bende kur farkı isterim derse işler arap saçına döner.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    28,622
    Dolar hala 10 liranın altına inmedi mi **...Trilyon dolar yabancı sermaye gelmeli ülkeye, dövizi olanlar herhalde dün gece uyuyamadı, vatan hayınları onlarda uyanıp satışa geçince kesin 10 liranın altındayız....

Sayfa 299/784 İlkİlk ... 199249289297298299300301309349399 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •