Sayfa 30/996 İlkİlk ... 2028293031324080130530 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 233 - 240 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Abi önce sana sonra diğer arkadaşlara bir fikrimi danışmak istiyorum.

Bu aşının deneme süresinin durumun hassasiyetinden dolayı tam olarak yapılmadığını düşünüyorum.

Kendim de dahil büyüklere aşı yaptıracağım ama çocuklara yaptırmak istemiyorum. 9 ve 5 yaşındalar. Hiçbir sağlık problemleri yok çocukların, düzenli check up yaptırırım her sene.
    Yan etki endisemden dolayı çocukların aşısını geciktirmek istiyorum olabildiğince ama ne kadar süre bilmiyorum.

Ne dersiniz buna ?
    Dimitris kardeşim zaten ben çocuklara gerek kalmayacağını düşünüyorum,onlara sıra gelene kadar salgın biter diye umut ediyorum.Zaten çocuklarda çok nadiren sorun çıkıyor,onlarda hastalık genelde sorun yaratmıyor.Hele aşı gelsin ilk aşılar değerli meslektaşlarıma yapılsın,gelişmelere göre gene bunları yazarız dimitris kardeşim,hele bir aşı gelsin de gerisi kolay,aksi durumda ortalık kırılıyor,sağlık sistemi bu kadar hastayı kaldırmaz,insanlık dışı durumlar yaşanır,kısmen yaşanıyor da hasır altı yapılıyor duyurulmuyor,acil bir durum söz konusu aslında.Aşı hakkında yaptırmam falan deniyor ya,o zihniyetteki arkadaş hastalığı ağır geçiren biriyle on dakika konuşsa olayı anlar da şimdi ben ne yazsam boş.Sayın ressam da ne siz sorun ne ben söyliyeyim dedi ayrıntı girmedi,aslında az bişi deneyimlerini yazsa genel olarak çok yardımı olurdu,sanırım o ağır geçirenlerden oldu.

2.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Bu KK 'nın konuşması yasaklanmalı abi ya . Bak sayıştay raporlarını yayınlamak yasaklandı, devlet kurumları yıpratılıyor diye. KK konuşup konuşup hükümeti yıpratıyor, bence KK ve benzerlerine yayın yasağı gelmeli.
    Peki bu durum sana muhalefeti susturmak gibi gelmiyor mu ?

Çocukların şöyle bir önemi var,onlara hastalık sıkıntı yaratmıyor ama hastalığı taşıyorlar bulaştırıyorlar.Misal ailece aşılandınız,çin aşısının koruyuculuğu da benim anladığım düşük.E antikor bir aile ferdinde az oluştu,çocuk da okuldan aldı geldi virüsü o aşılı ama dıyarlı şahsa virüsü sattı,o zaman ne olacak.Çocuk da aşılı olsa hastalığı taşımayacak falan.Ama ben gene de çocukların aşılanmasının manasız olduğunu düşünüyorum,bu çin aşısı yüzde 50 üstü korusa herkes aşılansa,az bişi kapanma ve maskeli mesafeli hayata devamla hastalığın üstesinden geliriz inşallah ,aksi durumda valla durum felaket,çok ölen olur,artık kanıksadık belki ama her gün kıyamet gibi insan ölüyor ve bu hastalık ağırlaştığı zaman boğulma hissi yaratıyor,kurtulsanız bile günlerce o hisle yaşıyorsunuz ve bellki de boğularak ölüyorsunuz,biraz iç kararttım ama olay da bu,aşı mı ıyyy falan deniyor da o açıdan biraz ayrıntılı açıklamak istedim olayı.

Aşı konusunda yaptırırım yaptırmam safhasında değiliz.Bu hükümet maske dağıtımını zamanında beceremedi,yeterince grip aşısı temin edemedi.Bu aşı gelecek mi herkes ulaşabilecek mi daha o konularda bile benim kafam karışık.Zaten ilk grup belli sağlık çalışanları ve 65 yaş üstü,onlar aşı olduktan sonra ikinci grup için en az bir iki ay vakit olur.Aşının sonuçlarına göre hep beraber değerlendiririz,ilk fasılda istesek de aşı bulamayız ben ondan eminim.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Dimitris kardeşim zaten ben çocuklara gerek kalmayacağını düşünüyorum,onlara sıra gelene kadar salgın biter diye umut ediyorum.u.
    Evet ya bu açıdan düşünememistim. Çocuklara sıra gelinceye kadar az çok dünya genelinde bir fikir oluşur.

Teşekkürler abi .

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Peki bu durum sana muhalefeti susturmak gibi gelmiyor mu ?
    Diller susar, fikirler susmaz .

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Evet ya bu açıdan düşünememistim. Çocuklara sıra gelinceye kadar az çok dünya genelinde bir fikir oluşur.

Teşekkürler abi .
    Ne demek lafı mı olur.Şu beladan bir kurtulsak,cidden insanın çok canı sıkılıyor,kendin için sevdiklerin için her an diken üstünde olmak çok ama çok tatsız bir duygu.Allahtan emekliyim,aktif çalışan meslektaşlarıma ve tüm sağlık çalışanlarına allah kolaylık versin.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Aşı konusunda yaptırırım yaptırmam safhasında değiliz.Bu hükümet maske dağıtımını zamanında beceremedi,yeterince grip aşısı temin edemedi.Bu aşı gelecek mi herkes ulaşabilecek mi daha o konularda bile benim kafam karışık.Zaten ilk grup belli sağlık çalışanları ve 65 yaş üstü,onlar aşı olduktan sonra ikinci grup için en az bir iki ay vakit olur.Aşının sonuçlarına göre hep beraber değerlendiririz,ilk fasılda istesek de aşı bulamayız ben ondan eminim.
    Okuduğum kadarıyla aşı istemeyenler; Çin aşısı istemeyenler ve hiçbir aşıyı istemeyenler olarak ikiye ayrılıyor.

Bugün bir yerde okudum , yoğun bakımlarda oligarklarin tanıdıklarına öncelik veriliyor diyordu.
    Ben mantıklı bulmadım, bu ülkeye sadık kahraman siyasetçilerin kendi akrabasına öncelik tanınsın diye hastaneye baskı yapacağına. Yalan diye düşündüm.

Sayfa 30/996 İlkİlk ... 2028293031324080130530 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •