Sayfa 31/153 İlkİlk ... 2129303132334181131 ... SonSon
Arama sonucu : 1219 madde; 241 - 248 arası.

Konu: U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

1. İşyat güzel bir örnek
    Özellikle sizin gibi temettü ile tekrar hisse alanlara.
    5 yıl işyat temettüsüne dokunmaz tekrar hisse alırsan 5. Yıl sonrası hisse maliyetin 0 olur ve temettüler ek kaybak yaratır bütçeye. Tabi işyatın 5 yıl ve sonrası aynı karlılıkla ve aynı oranda temettü verecegine inanıyorsan. Daha da önemlisi temettüyü artırması önemli. Bugün ödediği 10 kuruşla 7 sene sonra ödeyecegi 10 kuruş aynı olmayacaktır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    İşyat güzel bir örnek
    Özellikle sizin gibi temettü ile tekrar hisse alanlara.
    5 yıl işyat temettüsüne dokunmaz tekrar hisse alırsan 5. Yıl sonrası hisse maliyetin 0 olur ve temettüler ek kaybak yaratır bütçeye. Tabi işyatın 5 yıl ve sonrası aynı karlılıkla ve aynı oranda temettü verecegine inanıyorsan. Daha da önemlisi temettüyü artırması önemli. Bugün ödediği 10 kuruşla 7 sene sonra ödeyecegi 10 kuruş aynı olmayacaktır.

Maliyet sıfıra indikten sonra alınan temettulerle maliyet "eksi" ye iniyor mu acaba ekranda. Sifirda kaliyordur herhalde

3. En son 2013 de 20 kuruş temettü vermiş. Sonra temettüsü düşmüş. Çıkmış ama 20 kuruşu geçememiş. Tam tersi olması gerekliydi bence.

4. U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

Alıntı Originally Posted by uvy Yazıyı Oku
    Maliyet sıfıra indikten sonra alınan temettulerle maliyet "eksi" ye iniyor mu acaba ekranda. Sifirda kaliyordur herhalde
    İş bankası eksi değil artı gösteriyor.
    Tümosanda halka arzda alanlara bilanço söz verilen değerde gelmezse bedelsiz verilcek dendi. İç kaynaklardan vermediler. Ben bedelsizden 1 gün önce sattım. T2 den dolayı bana da yattı bedelsiz. O zaman maliyet sıfır gözüktü. Lot olarak hisse gözüküyordu. Sanırım 12 kuruş net temettü de aldık. Benim maliyet eksi 12 olmadı. 12 gözüküyor. Artı 12 kuruş yani

5. Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

iş bankası temettü aldığınızda hisse maliyetinizi düşürür. bu, uzun vade için -bence- motive edici bir durum.

teb'de de hesabım var ama açık konuşayım sırf bu nedenle, teb temettü sonrası maliyeti düşürmediği için uzun vade hisselerimi orada tutmuyorum.

1 liradan bir hisse aldınız bu hisse size 20 kuruş temettü verdi. Kim ne derse desin maliyetiniz 80 kuruşa düşmüştür. İster bu temettüyü yiyin ister gidin tekrar hisse alın bir önemi yok. Eğer bu temettü verimliliğinde devam ederse de 5 yıl sonra kağıdın size maliyeti sıfıra gelir.

Reel değer, enflasyon vb. şeylere girerseniz işin içinden çıkamazsınız bir mantığı da yoktur.

Bu nedenle teb'e de yazmayı düşünüyorum. Hisse alım satımı iş bankasından daha kolay ve modern ama bu maliyet düşürmeme olayı uv yatırımcısı için sıkıntı.

Temettünün maliyetten düşmesi mevzu fazla uzamış.Halk yatırım ile çalışan biri olarak söyleyim, hayır düşmüyor maliyetten..

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    iş bankası temettü aldığınızda hisse maliyetinizi düşürür. bu, uzun vade için -bence- motive edici bir durum.

teb'de de hesabım var ama açık konuşayım sırf bu nedenle, teb temettü sonrası maliyeti düşürmediği için uzun vade hisselerimi orada tutmuyorum.

1 liradan bir hisse aldınız bu hisse size 20 kuruş temettü verdi. Kim ne derse desin maliyetiniz 80 kuruşa düşmüştür. İster bu temettüyü yiyin ister gidin tekrar hisse alın bir önemi yok. Eğer bu temettü verimliliğinde devam ederse de 5 yıl sonra kağıdın size maliyeti sıfıra gelir.

Reel değer, enflasyon vb. şeylere girerseniz işin içinden çıkamazsınız bir mantığı da yoktur.

Bu nedenle teb'e de yazmayı düşünüyorum. Hisse alım satımı iş bankasından daha kolay ve modern ama bu maliyet düşürmeme olayı uv yatırımcısı için sıkıntı.
    Aynı şekilde TEB den çok memnunum ama sırf bu nedenle değiştirmeyi düşünüyorum.

Sayfa 31/153 İlkİlk ... 2129303132334181131 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •