Sayfa 318/367 İlkİlk ... 218268308316317318319320328 ... SonSon
Arama sonucu : 2933 madde; 2,537 - 2,544 arası.

Konu: Tarihte bugün ve viop

Bu topikte bir kenarda dursun. Sonradan doner bakarım.

2019... analizleri...

€/$ parite yatay gidebilir. 1.12-1.17 arası avrupa ile abd uzlasma bölgesi.

tl'nin sert hareketli rekabetciliģi uzun vadede avantaj.

Fakat sert hareketler sonucunda ülke genelinde halkta tedirginlik olustu. Banka hesabından alınan dolarlar bankadaki özel kasalara konuldu.

Hükümetin bu kanaati yıkabilmesi icin dövizin öngörülebilir cıkışına ihtiyacı var.

2019 yılında da %40 dövizde artış toplumsal problemleri beaberinde getirebilir.
    Buna sebebiyet verecek ekonomi programlarından hükümet uzak duracaktır.
    Diye analiz ediyorum.
    Saygılar.

Yaşayıp göreceğiz... bea!
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,456
     Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Akar ve beraberindekiler Süleyman Şah Türbesi'nden Erdoğan ile canlı bağlantı yapmışlar...Gayet açık ve net bir mesaj abi...Anlaşıldığı kadarıyle Körfezdeki paralı, purolu gençler Kaşıkçı mevzuun intikamını almaya hazırlanıyorlar...Ben öyle okudum son gelişmeleri...Yemen'de ağzı burnu dağıldı 4 dene baldırı çıplaka karşı, halâ akıllanmadılar ...Para bol olunca Putin'le rahat rahat "çak" yapıyor eşoğlusu sırıtarak...De kim kime "çak"acak göreceğiz...
    hangisinden palas pandıras terkettiğimizden ???!!! (daha galizini yazmaya içim elvermedi) mi yeni icat ettiğimizden mi?

3. hulusi şey pardon tövbekar senin yerinde olsam benle bu kadar zıtlaşmazdım abisi...Anlatmaya gerek yok, görüyon...

4. Evet abi...Bildiğiniz gibi sallamada üzerime yoktur...Bu forumda endeks konusunda en iyi sallayanlardan biri benimdir, bide ayhan...O kadar senetten bula bula en çok düşenleri bul...Piyango gibi bir şey yaw bu...Mevzuya dönersek, şu yukarıdaki grafiği Temmuz 2018 gibi HALK Cafe başlığında da asmıştım hatta 5-10 sayfa geride bu başlıkta da var...Zaman zaman ortadaki beyaz çizgiye doğru ataklar yapan hatta dönem dönem 2-3 bin civarında üzerinde gezinen sol taraftaki yeşil kesik çizgiyle işaretlenmiş kutucuktakine benzer bir 2019 yılı beklemekteyim...Destek çizgisinin bugünkü değeri 88 bin ve bu değer her hafta -yaklaşık- 300 puan civarında yukarı yönde hareketli...İşbu çizgi AKP çizgisi, aşağı kırılması halinde ayrı bir hikaye var demektir...O zaman değerlendiririz konconktürü...

5. Faiz, enflasyon, Dolar & Euro, makro, mikro ekonomi konularında bir öngörüm yoktur...Benim gibi sabahtan akşama 10 dönüm bostan yan gel yat osman yapan biri için de çok önemli değil zaten...Kaldı ki buda dahil 1-2 başlıkta yazmışımdır; enflasyon hedefi 5 gerçekleşeni % 25 olan bir ekonomide vade diye bir şey yoktur...Olamaz da, mantık dışı yani...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,456
     Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku

hulusi şey pardon tövbekar senin yerinde olsam benle bu kadar zıtlaşmazdım abisi...Anlatmaya gerek yok, görüyon...
    ne piyango alırım ne de alana ya da herhangi bir menfaat için birine farklı davranırım... hatta ve hatta 2 konuyu dile getirmezsem kendimi kötü hissedeceğim...
    1 750 mesaj sonrası imha ediyordunuz kendinizi yanlış mı hatırlıyorum
    2 inançları nedeniyle adam öldüren sistemler üreten bir hisse senedini almayan kişi nasıl milli piyango alır...
    not ben olsam da benimle inatlaşmazdım... Ankarada bilen bilir

7. Total olarak baktığımda gerek BES gerekse de Hisse Senedi portföyüm oldukça cüz'i bir artış sağladım 2018 yılında...Bu sefer OYAK'ta bıraktığımız parayla vuracağız nasip olursa...% 40 kâr payı söylentileri var abi...Bereket versin, Allah olmayana da versin...

8. 1 750 mesaj sonrası imha ediyordunuz kendinizi yanlış mı hatırlıyorum
    Aynı soruyu consensus ta sorduydu, hiç okumuyorsunuz buraları, haklısınız okunan bir başlık değil hatta daha dün yazdım, biliyorum...Olabilir yani...Öyleyse tekrar edeyim: Burada oylama yaptık ve yazmam konusunda bir irade çıktı...Ben de demokrasiye olan inancım gereği yazmaya devam kararı verdim...

MP konusu inançla alakalı ve burada tartışmam...

Ankara'ya gelince...Kendine hayrı yok sana, bana olsun...

Sayfa 318/367 İlkİlk ... 218268308316317318319320328 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •