Sayfa 33/431 İlkİlk ... 2331323334354383133 ... SonSon
Arama sonucu : 3442 madde; 257 - 264 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,633
     Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Kenan evreni bilmiyordum o ne yapti?
    En kötülüğü SSK çalışanlara ve SS Kurumuna yaptılar,1980 darbesinden sonra kasada para yoktu 70 cente muhtaç olduğumuz yıllardı,sendikacıydım devamlı verileri bizimlen paylaşırdı SSK,yaklaşık kasasında 10 milyar dolar karşılığı parası vardı değerli menkuller haricinde,bunu defalarca yazdım belirttim 40 senedir,çünkü bunu yeniler hiç bilmez sizin bilmediğiniz gibi.Kenan Evren köpeği SSK'ya dediki,sendeki parayı alalım karşılığında ileride vermek üzere bono verelim dedi parayı aldı,o zamanlar dışarısıda krizdeydi,işçiye nah dedi memurlarına dağıttı,yani işçinin alın terini,memurlar hep Kenan Evren ve Özal devrini savunur,subaylar yedi içti zıçtı bizim paramızlan,üstelik havalarından geçilmiyordu.Özal geldi bu tam olmamış diye SSK mallarının tamamına çöktü,ne duruyor onlar orada batan şirketlerime vereceğim,onlar güçlenecek para geri ödenecek dedi ve verdi,parayı alan toz oldu aldıkları parayıda ödemedi,sonu SSK battı,hani zat devamlı diyorya by Kemal SSK'yı batırdı diye,Kılıçdaroğlu enkaz devraldı,batan şirketi nasıl kurtaracak,işçinin hem bono borcu verilmedi,sağlık hizmetleride askıya alındı,baktılar olmuyor Yaşar Okuyan çalışma bakanı oldu oda kurtaramadı,1 Ocak 1946 yılında kuruldu SSK,kök Osmanlıya kadar uzanır,çok bağış yapıldı,hepsi Kenan Evren ve Özal zamanında GÜM oldu,İşçinin sözleşmeleri 9 sene askıya alınmıştı,bu 9 sene içinde memurlar ıksırıncaya,tıksırıncaya kadar yediler içtiler,çünkü ordu mensuplarıda memurdu,yediklerini hala eleştirip beddua ediyorum,işçi 9 sene boyunca memurların 10/1 gibi maaş aldı,yani 200 lira maaş alıyorsa işçi 20-25 tl alıyordu,örneğin benim enişte öğretmendi hala Özalı savunur,bende gerçeği anlattığımda enayier olmazsa biz nasıl geçinirdik derdi,ulen derim avrupa çalışan çalışanın hepsi işçi lavuk derdim hepside sendikalı derdim,zaten avrupada öğrencilğim vardı 2 senelik ekonomi lisansı için,ne anlar bundan memurlarzaten ilk darbeyi rahmetli Ecevite atmışlardı,hatırlarsanız rüşvetide Özal hortlatmıştı benim memurum işini bilir diye,işçiler devamlı eylem için yollardaydı işçinin düşmanı çankayanın şişmanı diye vs,neyse,o günler aklıma geldikçe çok sinirleniyorum onlara,bu günleri gördükçe onlar şimdiki iktidar yanında masum diyoruz,masum yanı hakaret için hiç biri dava açmış değillerdi Kenan Evren iti hariç...2006 senesinde SSK'yı lav etti RTE,birleştirsi sosyal güvenlik altında birleştirdi,geri kalan mallarıda yediler içtiler,neyse sanırım biraz Kenan Evrenin.Özalın kim olduğunu öğrendiniz,dış borç almadan kaynağı SSK kesesinden karşıladılar,şimdiki mevcut hükümet devamı sayılır onlarda özelleşmeye hız verdi,herşeyi yok bahasına satıp 70 milyar dolar gelir elde ettiler,malum bu paraylan yol,köprü vs yapıldı,yani kitlerin parasını har vurup harman savurdu,aynen JOHN PERKİNSİN dediğini yaptı...

JOHN PERKİNS kimdir

Sene 2005 Türkiye ile bir alâkası olmayan John Perkins kitabında anlatıyor; “Kendi otomobilini üretemeyen ülkeye borç verip otobanlar yaptırırız. Sonra onlaraarabalarımızı satarız. Sonra bankalarını satın alırız. O bankalardan halka ucuz krediler verip daha çok araba almalarını sağlarız. Böylece verdiğimiz o krediyi arabamızı satarak geri alırız, hem de faiziyle. O ülkeye dünya bankası ya da kardeş kurumlardan kredi ayarlarız. Ayarlanan kredi “ASLA” o ülkenin hazinesine gitmez. O ülkede ‘proje‘ yapan bizim şirketlerimizin kasasına girer. Enerji santralleri, sanayi alanları, limanlar, dev havayolları yapılır. Aslında insanların işine yaramayan bir yığın beton. Bizim şirketlerimiz kazanır o ülkedeki birileri de nemalandırılır. Toplum bu düzenekten hiçbirşey kazanmaz. Ama ülke büyük bir borcun altına sokulmuş olur. Bu o kadar büyük bir borçtur ki ödenmesi imkansızdır. Plan böyle işler. Sonunda ekonomik danışmanlar/tetikçiler olarak gider onlara deriz ki; “Bize büyük borcunuz var ödeyemiyorsunuz. O zaman petrolünüzü satın, doğal gazınızı bize verin, askeri üslerimize yer gösterin, askerlerinizi birliklerimize destek olmaları için savaştığımız bölgelere gönderin, Birleşmiş Millletler de bizim için oy verin! Elektrik su kanalizasyon sistemlerinizi özelleştirin! Onları Amerikan şirketlerine ya da diğer çok uluslu şirketlere satın…” Sosyal hizmetleri, teknik sistemleri, eğitim kurumlarını, sağlık kurumlarını hatta adli sistemleri ele geçiririz. Bu, ikili, üçlü, dörtlü bir darbeler serisidir.”
    ______________________________ Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları – John Perkins

BU YAZDIKLARIMI BIKMADAN OKUYUN,geleceğinizi ona göre ayarlayın,meslek olarak 28 yıllık hayatımda MİT,Afet Uzmanlığı ve bir kamıu fabrikasında amelelik,yani Makine ve Elektronik uzmanlığı çalışanı,yani girmediğim meslek kalmadı kamuda

2.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    olay da o zaten.

mevcut emeklilik sisteminin diğer tüm devlet araçları gibi tek amacı çalışan üreten adamdan çalıp, oylarını satın almak istedikleri kalabalıklara aktarmak.

zorunlu olmasının sebebi de doğru düzgün çalışıp prim ödememiş hatta hiçbir zaman prim ödememiş insanlara için garanti havuz olması

yapılan tamamen yanlış diyemiyorum ama tüm dünyada sistem tamamen tıkanmış durumda, ülkemizde ise belli bir yaşın üstü insana prim ödememiş olsa bile belli bir maaş vermek bir noktada vicdani bir konu.

bu sebeple bahsettiğim primden bağımsız tek maaş sistemi şu veya bu şekilde devreye alınacak, zira ülkenin 70% i asgari ücretten prim yatırıyor ve emekli olduklarında iyimser senaryoda asgari ücretin 4 te biri kadar maaş bağlanacak.

bu maaş ülkede kan dökülmesine sebep olur, her türlü diğer prim ödeyenlerden aktarıp kabaca herkese aynı maaşı verecekler, BES ten ne alırsan kar olacak.

fırsatınız aklınız varsa kesinlikle SGK ödemeyin, ödeyecekseniz de minimum ödeyin.
    Dedikleriniz dogruda aklima takilan su

Fakir fukara hayatinda hic SGK ya odeme yapmamis calismamis yada duzgun calismamis insanlara yaslandiklari zaman kim bakacak ellerine kim para verecek?

Sizin onerdiginiz sistemde bu sorun nasil cozuluyor?

3.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    En kötülüğü SSK çalışanlara ve SS Kurumuna yaptılar,1980 darbesinden sonra kasada para yoktu 70 cente muhtaç olduğumuz yıllardı,sendikacıydım devamlı verileri bizimlen paylaşırdı SSK,yaklaşık kasasında 10 milyar dolar karşılığı parası vardı değerli menkuller haricinde,bunu defalarca yazdım belirttim 40 senedir,çünkü bunu yeniler hiç bilmez sizin bilmediğiniz gibi.Kenan Evren köpeği SSK'ya dediki,sendeki parayı alalım karşılığında ileride vermek üzere bono verelim dedi parayı aldı,o zamanlar dışarısıda krizdeydi,işçiye nah dedi memurlarına dağıttı,yani işçinin alın terini,memurlar hep Kenan Evren ve Özal devrini savunur,subaylar yedi içti zıçtı bizim paramızlan,üstelik havalarından geçilmiyordu.Özal geldi bu tam olmamış diye SSK mallarının tamamına çöktü,ne duruyor onlar orada batan şirketlerime vereceğim,onlar güçlenecek para geri ödenecek dedi ve verdi,parayı alan toz oldu aldıkları parayıda ödemedi,sonu SSK battı,hani zat devamlı diyorya by Kemal SSK'yı batırdı diye,Kılıçdaroğlu enkaz devraldı,batan şirketi nasıl kurtaracak,işçinin hem bono borcu verilmedi,sağlık hizmetleride askıya alındı,baktılar olmuyor Yaşar Okuyan çalışma bakanı oldu oda kurtaramadı,1 Ocak 1946 yılında kuruldu SSK,kök Osmanlıya kadar uzanır,çok bağış yapıldı,hepsi Kenan Evren ve Özal zamanında GÜM oldu,İşçinin sözleşmeleri 9 sene askıya alınmıştı,bu 9 sene içinde memurlar ıksırıncaya,tıksırıncaya kadar yediler içtiler,çünkü ordu mensuplarıda memurdu,yediklerini hala eleştirip beddua ediyorum,işçi 9 sene boyunca memurların 10/1 gibi maaş aldı,yani 200 lira maaş alıyorsa işçi 20-25 tl alıyordu,örneğin benim enişte öğretmendi hala Özalı savunur,bende gerçeği anlattığımda enayier olmazsa biz nasıl geçinirdik derdi,ulen derim avrupa çalışan çalışanın hepsi işçi lavuk derdim hepside sendikalı derdim,zaten avrupada öğrencilğim vardı 2 senelik ekonomi lisansı için,ne anlar bundan memurlarzaten ilk darbeyi rahmetli Ecevite atmışlardı,hatırlarsanız rüşvetide Özal hortlatmıştı benim memurum işini bilir diye,işçiler devamlı eylem için yollardaydı işçinin düşmanı çankayanın şişmanı diye vs,neyse,o günler aklıma geldikçe çok sinirleniyorum onlara,bu günleri gördükçe onlar şimdiki iktidar yanında masum diyoruz,masum yanı hakaret için hiç biri dava açmış değillerdi Kenan Evren iti hariç...2006 senesinde SSK'yı lav etti RTE,birleştirsi sosyal güvenlik altında birleştirdi,geri kalan mallarıda yediler içtiler,neyse sanırım biraz Kenan Evrenin.Özalın kim olduğunu öğrendiniz,dış borç almadan kaynağı SSK kesesinden karşıladılar,şimdiki mevcut hükümet devamı sayılır onlarda özelleşmeye hız verdi,herşeyi yok bahasına satıp 70 milyar dolar gelir elde ettiler,malum bu paraylan yol,köprü vs yapıldı,yani kitlerin parasını har vurup harman savurdu,aynen JOHN PERKİNSİN dediğini yaptı...

JOHN PERKİNS kimdir

Sene 2005 Türkiye ile bir alâkası olmayan John Perkins kitabında anlatıyor; “Kendi otomobilini üretemeyen ülkeye borç verip otobanlar yaptırırız. Sonra onlaraarabalarımızı satarız. Sonra bankalarını satın alırız. O bankalardan halka ucuz krediler verip daha çok araba almalarını sağlarız. Böylece verdiğimiz o krediyi arabamızı satarak geri alırız, hem de faiziyle. O ülkeye dünya bankası ya da kardeş kurumlardan kredi ayarlarız. Ayarlanan kredi “ASLA†o ülkenin hazinesine gitmez. O ülkede ‘proje‘ yapan bizim şirketlerimizin kasasına girer. Enerji santralleri, sanayi alanları, limanlar, dev havayolları yapılır. Aslında insanların işine yaramayan bir yığın beton. Bizim şirketlerimiz kazanır o ülkedeki birileri de nemalandırılır. Toplum bu düzenekten hiçbirşey kazanmaz. Ama ülke büyük bir borcun altına sokulmuş olur. Bu o kadar büyük bir borçtur ki ödenmesi imkansızdır. Plan böyle işler. Sonunda ekonomik danışmanlar/tetikçiler olarak gider onlara deriz ki; “Bize büyük borcunuz var ödeyemiyorsunuz. O zaman petrolünüzü satın, doğal gazınızı bize verin, askeri üslerimize yer gösterin, askerlerinizi birliklerimize destek olmaları için savaştığımız bölgelere gönderin, Birleşmiş Millletler de bizim için oy verin! Elektrik su kanalizasyon sistemlerinizi özelleştirin! Onları Amerikan şirketlerine ya da diğer çok uluslu şirketlere satın…†Sosyal hizmetleri, teknik sistemleri, eğitim kurumlarını, sağlık kurumlarını hatta adli sistemleri ele geçiririz. Bu, ikili, üçlü, dörtlü bir darbeler serisidir.â€
    ______________________________ Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları – John Perkins

BU YAZDIKLARIMI BIKMADAN OKUYUN,geleceğinizi ona göre ayarlayın,meslek olarak 28 yıllık hayatımda MİT,Afet Uzmanlığı ve bir kamıu fabrikasında amelelik,yani Makine ve Elektronik uzmanlığı çalışanı,yani girmediğim meslek kalmadı kamuda
    Ozal zaten bir Anti Ataturk tu. Cok gec olduruldu. Daha once oldurulmesi gerekiyordu ama beceremediler. Eger oldurulmeseydi simdiye coktan Kurt federe devleti kurulmustu Turkiye parcalanmisti cunku ABD boyle istiyordu. Ozal in kardesi su DPT nin basinda olanla tanismisligim var. Kendi aralarinda Turkce konusmazlar ve butun aile inanilmaz karaktersiz tam ABD nin masasi elemani olacak tipler ayni Egemen Bagis gibi. Dikkat ederseniz adi gecen hickimse Turk degil. Cunku Amerika biliyor Turk evladina hainlik yaptiramazlar. Amerika hain bulmakta gercekten cok yetenekli. Bu konuda kendilerine hayranim ama bu ayri bir konu.

4. 38 yaşında emekli olanlara söylemediğimi nereden biliyorsun? Şu anda yasa çıksa bile 38 yaşında emekli olabilecek kimsede yok. İnsanlara verilmiş hakların, hukuksuzca gasp edilmesinin neresini savunuyorsunuz? Sizin emekliliğinizi şimdi geri aldık 65 yaptık, verdiğimiz paralarıda geri istiyoruz deseler, ne kadar hukuksuzsa bu da o kadar hukuksuz. Hep örnek verdiğiniz avrupada emeklilik yaşı belirlenirken böyle bir gasp yaşanmışmı?
     Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Benim gibi 50 yasinda emekli olmus insana bu laflari edip 38 yasinda emekli olanlara hicbir sey soylememekte baya tuhaf bir zihniyet
    Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Markete gidince, 100 TL ödeme yapınca, 100 TL mal alır, gidersiniz.
    100 TL ödeyen kim diye sorulmaz.
    Yıllardır, kurumsal firmalarda çalışan işçiler, devlet memurlarından, doktordan, avukattan yüksek emekli ücreti alır.

Bunun propagandası yapılır.
    Vay efendim.
    Bir işçi, nasıl doktordan, avukattan yüksek emekli maaşı alır !!!

ALIR KARDEŞİM ALIR.

İşçi, maaşının, % 60'ını, hazirandan sonra, sadece % 50'sini alır.
    Herkes ödediği prime göre maaş alır.
    İŞÇİ, doktor veya avukattan daha fazla prim ödediği için, daha yüksek emekli maaşı alır.

BU DA BÖYLE BİLİNE...
    Laga lugaya gerek yok.

Herkes, ödediği prim kadar emekli maaşı alır.
    Birileri de, doğru düzgün prim ödemediği halde, sistemi söğüşlüyor, onlar ayrı.

6.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Markete gidince, 100 TL ödeme yapınca, 100 TL mal alır, gidersiniz.
    100 TL ödeyen kim diye sorulmaz.
    Yıllardır, kurumsal firmalarda çalışan işçiler, devlet memurlarından, doktordan, avukattan yüksek emekli ücreti alır.

Bunun propagandası yapılır.
    Vay efendim.
    Bir işçi, nasıl doktordan, avukattan yüksek emekli maaşı alır !!!

ALIR KARDEŞİM ALIR.

İşçi, maaşının, % 60'ını, hazirandan sonra, sadece % 50'sini alır.
    Herkes ödediği prime göre maaş alır.
    İŞÇİ, doktor veya avukattan daha fazla prim ödediği için, daha yüksek emekli maaşı alır.

BU DA BÖYLE BİLİNE...
    Laga lugaya gerek yok.

Herkes, ödediği prim kadar emekli maaşı alır.
    Birileri de, doğru düzgün prim ödemediği halde, sistemi söğüşlüyor, onlar ayrı.
    hocam sen hangi paralel evrende yaşıyorsun.

kurumsalda çalışan işçilerin yüzde kaçı doktordan devlet memurundan fazla kazanabilir, taş çatlasın 2% bilemedin 3%.

ha eskiden kamuda fabrika işçileri fabrikanın müdüründen mühendisinden çok alırdı, özelde de yine kalifiye işçi iyi kazanabilirdi ama günümüz dünyasında bunlar artık binde bir.

istediğine inan savun keyfin bilir

Kısa vadede realite şu olacak, prim ödesen de ödemesen de herkes yaklaşık aynı maaşı alacak.

nispeten serbest çalışma fırsatı olan avukat mühendis vb arkadaşlara nacizane tavsiyem, kesinlikle minimum dışında prim ödemeyin.

benim maaş kabaca 4 asgari ücret ve bordro tam yatıyor ama biliyorum ki emekli olduğumda asgariden yatıran adamdan taş çatlasın 25% fazla alacam ve BES vardı yapsaydın diyecekler.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    hocam sen hangi paralel evrende yaşıyorsun.
    İlla bilmediğiniz konularda ahkam kesmek zorunda mısınız ?

Ben bilgisayar mühendisiyim.
    Yıllardır yazılımcıyım.
    1990'lı yıllardan beri.

IK dahil, her konuda bilgi sahibiyim.
    Muhasebecisinden tut, her türlü departman benden destek alır.
    Her şey gözümün önündedir.

İşçi (SSK) emeklisiyim. ( 1 yıldır)
    Emekli maaşımı yazsam dudağın uçuklar.
    İşyerimizdeki, işyeri hekiminin emekli maaşını yazsam AAAAAA dersin.

O yüzden saçmalamayı kes. ÖĞREN.

Her konuda ahkam kesmek zorunda değilsin.

Ya arkadaş, bazen yazsam mı, yazmasam mı tereddüt ediyorum.

3.000 TL emekli maaşı alan doktorlar, neden isyanda acaba ?
    İşçi parçası bizden fazla maaş alıyor diyorlar !!!
    Ya sabır !!!!

Aslında Bisikletciye hak veriyorum bazen.
    Cahil cühelaya giydirip duruyor.

8. Şuan emekli olan biri alabileceği en yüksek maaş nedir, bilen var mı ?

Sayfa 33/431 İlkİlk ... 2331323334354383133 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •