Sayfa 333/394 İlkİlk ... 233283323331332333334335343383 ... SonSon
Arama sonucu : 3145 madde; 2,657 - 2,664 arası.

Konu: KCHOL - Koç Holding

1. MATRİKS Formül Farklı peryotlarda kullan ama Sadece 20 dakika VİOB için..

l:= Mov(C,260,E);
    d:= Mov(l,260,E);
    f:= l-d;
    s:=l+f;
    s1:=s+3;
    s11:=s+1.5;
    s12:=s-1.5;s2:=s-3;s1;s11;s;s12;s2

Bantlar destek direnç görevi görür, 260 olanları 5200 yaparsanız 1 dakikada işler, sayıları periyotları ve yöntemi deyiştir geliştir…

2. Koc holding verdiği temettüyü bence sıfırlamalı.Bunu kaide haline getirmeli.
    Ve holding bünyesinde iş yapıs seklinde bir takım düzenlemeler yapmalı.
    Bence…
    Gerekirse ileride ayrıntılandırabilirim…
    Syg ytd

3.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Koc holding verdiği temettüyü bence sıfırlamalı.Bunu kaide haline getirmeli.
    Ve holding bünyesinde iş yapıs seklinde bir takım düzenlemeler yapmalı.
    Bence…
    Gerekirse ileride ayrıntılandırabilirim…
    Syg ytd
    6.000 lot KCHOL'den 9.000 kusur TL. temettu aldim, temettuyu hemen hemen sifirlamis zaten.

4. ESAS FAALİYET KÂRI EN YÜKSEK ŞİRKETLER VE YILBAŞINDAN BU YANA GETİRİLERİ

https://www.stockeys.com/DegisimAnaliz/DegisimAnaliz

BIST 30 Endeksinde; Son Dönemde, Yatırımları En Çok Artan İlk 15 Şirket

Aylık değişime bakildiginda en çok artan hisseler;

İbn-i Sina der ki;

“Şüphe hastalıkların yarısıdır. İyimser olmak, olumlu düşünmek ilaçların yarısıdır. Sabır ise şifanın ilk adımıdır."

5.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    6.000 lot KCHOL'den 9.000 kusur TL. temettu aldim, temettuyu hemen hemen sifirlamis zaten.
    Selamlar abi
    Bol kazanclar evvela…
    Ford otosan var bende.
    Uzun süredir baya yüklü olarak önce onu belirteyim de baksı acımı saglıklı ifade etmiş olurum.
    Holding 15 yüzde asagı yukarı temettü veriyor.
    Ben ford tan aldıgım temettünün yüzde 20 sini ikinci bir şirket alayım diye düşünüp durdum.
    İsmen aldım azcık tekrardan otomotiv topluyım yanına dedim vazgectim.
    İsmenleri boşalttım ford a ekledim.
    Tek kagıt ford devam ediyorum.
    2010 dan bu yana agırlıklı olarak otonotiv ford tüpraş ttrak eregli otokar tofas petkim hektas ismen şişe vs tuttum birkaç şirket daha temettüleri ekledim hep düşük kaldıgını düşündüklerime.dolar bazlı da cok güzel karlar elde ettim aklıma gelmyen birkaç şirket daha vardır tabi dönüp bakmak lazım.
    Sarkyysan parsan vs onlar da vardı farklı oranlarda ama neyse abi pandemi cıkısında ford a koydum hepsini.

Ford ta baya kagıt toplamış oldum.eskiden de büyük orandaydı portföyde onun için maliyetim oynamadı cokca.

Şimdi bunun temettünün yüzde 20 si ile abi ikinci bir şirket almak istşyorum.koç holding benim için iyi bir portföy.Temettüyü sıfırlarsa hiç vermezse aldıgı kazancları az da olsa o temettüyü kendi bünyesinde büyütmesini bekliyorum.
    Koc arçelik te bayilerini kaldırmalı.Koçtaş arçelik sendeo birleştirip ufaltarak da koçtaş şubeleri var biliyorsunuz operasyonel karlılık saglamalı.
    Aygaz ı tüpraş ın içine vermeli tüpraş ta yenilenen enerjiyi elektrik satma işine de girerek düşünmeli.
    Yapı kredi yatırımı halka arz ederek bazı global ve kendi bünyesinde olmayan şirketlerin hisselerini alarak ortaklık yapmalı kar etmeli.
    Setur divan otel gibi kar payı düşük iş alanlarından cıkmalı.
    Arcelik e global ortak bulmalı.
    Tat gıda vs yi satmalı.
    Holdingi daha operasyonel hale getirmeli.
    Sendeo yu e ticaret sitesiyle süslemeli global pazarda da olmalı.
    Tüpraş balkanlar ve ortadogunun iyi yerlerinde santral günes olur rüzgar olur kurulumlara girmeli.
    Bu tarz işleri yaparken de sadeleşmeye gitmeli karları daha da ileriye götürmeli diye düşünüyorum.
    1986 dan bu yana dolar bazlı koc holding güzel yerlere geldi ilerde de gelecek.
    Ford gibi bir kagıdım oldugu için abi koc holding in daha da hızlı davranması gerektigini iş modeli bakımından düşünüyorum.
    Yüzde 20 temettüyle de yayarak almayı düşünüyorum her yıl temettünün o oranında buraya yatırım yaparak aslında diğer iş alanlarjnda da yatırım yapmış olacagım.
    Onun için öyle dedim.
    İlerde de daha iyi olacagını düşünüyorun koç holding in.
    Sahada gördüğümüz eksiklikler var onları işin dısında bir kişi olarak da ara ara paylaşıyoruz şirketlerle paylaşmalıyız da.
    Ayrıntıya girmeyeyim…
    Ben şirket benim gibi davranıyorum müşteri gözüyle ne eksik görüyorsam söylüyorum bot ediyorum…Aslında yatırımcı olarak böyle olmamız gerekiyor bence…
    Tekrar koc holding sunumlarını calısıyorum.
    Onu da sepet yapar gibi kendi içindeki şirketlerden dolayı almayı düşünüyorum.Her zaman da iskontolu fşyatlandıgını da holdinglerin biliyoruz.bu da belki alımlar için fırsat olucaktır.
    Ama dediğim gibi ben isterim ki hiç temettü vermesin içindeki işleri daha da büyütsün.
    Fortune ilk 100 girmeyi hedef koymalı bu alanda ilerlemeli…
    Bu da sadeleşme odaklaşma ve operasyonel giderleri azaltmakla olur bence…
    Syg
    Sık sık buraya gelip okuyacagım.Tekrar koc holding ortagı olmayı planlıyorum.
    Ytd syg

6. Bir hisse SPEK kağıdı değilse her zaman çalışan Malum ikili dip görüntüsü neler yaptığına ben şahit oldum formasyondan eminim ve devam etme kararındayım ...
    hisse spek değilse... İster günlük ister daha kısa periyotlar güzel kazandırır

Başarılı trader portföy çeşitliliği konusunda uzmandır.
    Yaratıcı fikirleri olan trader piyasadaki fırsatları iyi değerlendirir.

Yine Araplar'a şirket satılacak söylentisi çıkmış, her bakan değiştiğinde sıkıştıklarında bu spekülasyon yapılıyor, muhalif kesimler de bunun öncülüğünü yapıyor nedense.
    Aşağıdaki haber 21.01.2022, yine aynı spekülasyon. ,

https://www.yenisafak.com/ekonomi/ko...caklar-3731272

Sayfa 333/394 İlkİlk ... 233283323331332333334335343383 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •