Sayfa 336/395 İlkİlk ... 236286326334335336337338346386 ... SonSon
Arama sonucu : 3160 madde; 2,681 - 2,688 arası.

Konu: INDES - İndeks Bilgisayar

Duhul
    Mar 2020
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    632
     Alıntı Originally Posted by Alex13 Yazıyı Oku
    Hala ucuzmu la hala karlımı..niye acaba kimse görmüyor dimi ne olduklarını
    Bunlar hırsız dolandırıcı çakallar
    alex kime diyorsun bilmiyorum ama ben tutuyorum hala benim için hala ucuz
    kimseye al sat demiyoruz zira zaten uzun vade düşünüyoruz, al satçılar için yorum yapmıyoruz
    yani bazı hisseler hızlı gider bazısı süründürerek gider, indes de süründürüyor ama her kuşun eti yenmiyor
    indes de öyle, şu ana kadar yordu gerçekten, piyasada böyle bir çok iyi şirket var mesela aselsan da aynı gitmiyor
    bunlar normal piyasada olan şeyler, niye böyle negatif enerji yayıyorsun anlamıyorum,

2. Yok sana değil sözüm
    Gereğinden fazla büyütmeye çalışanlara sözüm
    Negatif enerji kağıdı abartmayın demekse sana kalmış.. diğer şirketleri örnek gösterip buda öyle olacakmış gibi lanse edenlere sözüm... yoksa banane 50 olmuş 100 olmuş
    Çok ucuz çok karlı oppo samsung falan diyorlarda her yerde.... elinde üç beş lirası olan burayı okuyan garip 35-40 görüp dalarsa vebale girersin diyorum...

Alıntı Originally Posted by Alex13 Yazıyı Oku
    Yok sana değil sözüm
    Gereğinden fazla büyütmeye çalışanlara sözüm
    Negatif enerji kağıdı abartmayın demekse sana kalmış.. diğer şirketleri örnek gösterip buda öyle olacakmış gibi lanse edenlere sözüm... yoksa banane 50 olmuş 100 olmuş
    Çok ucuz çok karlı oppo samsung falan diyorlarda her yerde.... elinde üç beş lirası olan burayı okuyan garip 35-40 görüp dalarsa vebale girersin diyorum...
    O benim daha önce 15 den aldım 20 olacak diye bi türlü yolunda gitmeyince sattım ama yine geldim gitmesede zarar yazmayın dedim ilk gün -%10 bize vurdular. Ama burayı okuyarak almadım. 😄

4. arkadaşlar herkese tekrardan merhaba... şirketle yaptığım yazışmada şirket 4. çeyrek beklentilerinin 3. çeyreğe paralel gelmesini beklediklerini yazmış..( normalde 4. çeyrek .diğer çeyreklere göre çok yüksek gelirdi ama pandemiden dolayı 3. çeyrek çok iyi gelince böyle oldu)...
    şimdi 3. çeyrekte 47 gelmiş net kar. 4. çeyrekte 41-46 arası bekleniyor ( aracı kurum tahminleri). yani yıllık yaklaşık 150 kar oluyor. hisse başı kar 150/56 yani 2.7 tl oluyor... tarihsel fk 7.9 görünüyor.. bu da 21.33 tl yapıyor... burada ekstra neler olabilir dersek, digitalleşmenin başlamasıyla perakendeci olan indesin daha yüksek fk ile fiyatlanması dışında bir şey görmedim. daha tecrübeli olan arkadaşlar bizi bu konuda bilgilendirirse sevinirim...

Evet bugün %5 çıktı kagidimiz felaket tellalari yavaş yavaş buradan göçer sonra temelciler gelir BIST Fk 74 bizim fk 8 kafalarına göre fiyat verirler biz grafiğe bakıp verdikmi vebal olur

Şimdi düzelten endeks 800 puan aşağıda biz hiç düşmedik bu ne gösterir kağıda talep var. 17 18 kapanışı bile gormedik sabırla bekliyoruz ederimizi.

6. arkadaşlar dün tekrar sordum yatırımcı ilişkilerine, bana satışların 3. çeyreğe paralel olduğunu söylediler.. ayrıca brüt kar marjı hemen hemen aynıymış...dediğim gibi digitalleşmeden dolayı artık daha yüksek fk ile fiyatlanacağımızı düşünüyorum....

Alıntı Originally Posted by cido Yazıyı Oku
    arkadaşlar herkese tekrardan merhaba... şirketle yaptığım yazışmada şirket 4. çeyrek beklentilerinin 3. çeyreğe paralel gelmesini beklediklerini yazmış..( normalde 4. çeyrek .diğer çeyreklere göre çok yüksek gelirdi ama pandemiden dolayı 3. çeyrek çok iyi gelince böyle oldu)...
    şimdi 3. çeyrekte 47 gelmiş net kar. 4. çeyrekte 41-46 arası bekleniyor ( aracı kurum tahminleri). yani yıllık yaklaşık 150 kar oluyor. hisse başı kar 150/56 yani 2.7 tl oluyor... tarihsel fk 7.9 görünüyor.. bu da 21.33 tl yapıyor... burada ekstra neler olabilir dersek, digitalleşmenin başlamasıyla perakendeci olan indesin daha yüksek fk ile fiyatlanması dışında bir şey görmedim. daha tecrübeli olan arkadaşlar bizi bu konuda bilgilendirirse sevinirim...
    Sayın cido,
    Bilgiler için teşekkürler. Naçizane görüşüm; tarihsel F/K ile hesap yanıltıcı olur. Zira pay piyasaları her zaman geleceği fiyatlama üzerine kuruludur. Burada önemli olan yeni normalleşmede dijital dünyanın yeri - home ofis, uzaktan çalışma, online eğitim - panel vs. - daha fazla olacağını görebilmek ve bunun da Indes in sattığı ürünlere olan talebi devam ettirmesini beklemektir.
    Saygılar...

Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TüRkİyE
    Gönderi
    1,827
    vicdansizlar...
    8000 gönderimden sonra yeni sayfa ile devam... ***("Yatırım Tavsiyesi Değildir... Kimse Dikkate Almasın...")***

Sayfa 336/395 İlkİlk ... 236286326334335336337338346386 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •