Sayfa 34/385 İlkİlk ... 2432333435364484134 ... SonSon
Arama sonucu : 3079 madde; 265 - 272 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

Muhtemelen 5.78 gibi bir maliyetimiz olacak son alımı 5.35 olarak hesaba kattım. Bakalım bir yılda 2 ye katladımız parada sonunda zarar mı yazacağız kar mı. Yıllık yüzde 25 aldım mevduat faizini.

10 ay içerisinde 7.22 den satabilirsek alacağımız dolar faizi kar kalır. Tabi mevduata 25 ten fiks hesap ediyorum.

3. Sn.Tospa USD maliyetiniz nedir?

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sn.Tospa USD maliyetiniz nedir?
    Şu an için 5.97 ağam. 5.70 i kırdığında 5.30 lardan son alımı yapar kapatırız diye hesap ettiydim. Muhtemelen öylede olacak. 5.35 ten yapabilirsek 5.78 gibi bir totalde maliyet oluyor.

5.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Şu an için 5.97 ağam. 5.70 i kırdığında 5.30 lardan son alımı yapar kapatırız diye hesap ettiydim. Muhtemelen öylede olacak. 5.35 ten yapabilirsek 5.78 gibi bir totalde maliyet oluyor.
    Sn.Tospa çok vahim bir tablo değil.. İnşallah en kısa zamanda zararınız çıkar...

Sn.Tospa çok vahim bir tablo değil.. İnşallah en kısa zamanda zararınız çıkar...
    Eyvallah abi. İnşallah bakalım. Pederin parayı işletiyoruz beraber. Son zamanlarda usd al-sat + faiz ile neredeyse ikiye katladık. Artı ihtiyaç olmayan haydan gelen bir para. Hiç hesapta olmayan ufak bir tarlanın duble yol ile değerinin artması ve arsa statüsü kazanıp satılmasıyla geldi. Zaman sıkıntımız yok. Bunlar avantajlarımız. Aldık attık kenara döviz vadeliye. Son bir parti alır daha yapıp kapatırız bahsi. Unuturuz orada bir süre.

7.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Eyvallah abi. İnşallah bakalım. Pederin parayı işletiyoruz beraber. Son zamanlarda usd al-sat + faiz ile neredeyse ikiye katladık. Artı ihtiyaç olmayan haydan gelen bir para. Hiç hesapta olmayan ufak bir tarlanın duble yol ile değerinin artması ve arsa statüsü kazanıp satılmasıyla geldi. Zaman sıkıntımız yok. Bunlar avantajlarımız. Aldık attık kenara döviz vadeliye. Son bir parti alır daha yapıp kapatırız bahsi. Unuturuz orada bir süre.
    Tavsiye vermeyi çok sevmem ama samimiyetinize sığınarak.....

Mesela diyelim ki; 10,000 USD ınız var,

USD 15 yada 20 kademe yukarı gidince 500 USD satarım...

Sonra izlerim....

Elimde 9,500 USD kalır....

Eğer USD yukarı yönlü devam ederse satmış olduğum bu 500 USD ı TL faizde değerlendiririm.. Kalan 9500 USD ile yukarı yönlü kazanmaya devam ederim...

Bir kaç gün sonra olası 15 yada 20 kuruş geri çekilmede hemen satmış olduğum o 500 USD ı tekrar satın alırım..

Böyle 1 yada 2 kuruş ortalamam iner hemde faizden almış olurdum hemde dalgayı ufakta olsa kademeli yakalamış olurdum....

Bol Kazançlar...

Tavsiye vermeyi çok sevmem ama samimiyetinize sığınarak.....

Mesela diyelim ki; 10,000 USD ınız var,

USD 15 yada 20 kademe yukarı gidince 500 USD satarım...

Sonra izlerim....

Elimde 9,500 USD kalır....

Eğer USD yukarı yönlü devam ederse satmış olduğum bu 500 USD ı TL faizde değerlendiririm.. Kalan 9500 USD ile yukarı yönlü kazanmaya devam ederim...

Bir kaç gün sonra olası 15 yada 20 kuruş geri çekilmede hemen satmış olduğum o 500 USD ı tekrar satın alırım..

Böyle 1 yada 2 kuruş ortalamam iner hemde faizden almış olurdum hemde dalgayı ufakta olsa kademeli yakalamış olurdum....

Bol Kazançlar...
    Abi trade işini pedere kabul ettiremiyorum ki. Yoksa kaç kere fırsat geldi geliyor al sata. Paçala bile zor ikna ettim. Alacak hepsiyle atacak kenara işte klasik. Ha ama şu var satış noktalarını benden iyi biliyor ))

Sayfa 34/385 İlkİlk ... 2432333435364484134 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •