Sayfa 34/419 İlkİlk ... 2432333435364484134 ... SonSon
Arama sonucu : 3348 madde; 265 - 272 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

Kambiyo karına etki eden 807 milyonun hepsi.Geçen tablo konulmuştu sanırım görmediniz kurda yüzde 10 artış bu 807 milyon üzerinden 80 milyon olarak hesaplanıyor.Bende doların 8.88 lik 9 aylık kapanış kuru ile bugünkü kur arasındaki yüzdesel artışı hesap edip kambiyo karını hesaplıyorum.Benim hesap bence doğru.

Tablo bu, daha evvel konulmuştu sanırım görmediniz..

300 dokuz aylık kar,800 850 arası 4. çeyrek kambiyo karı,200 ila 250 arasında 4. çeyrek faaliyet karı bekliyorum.1.3 milyar total kar gelecek bence.Daha evvel yapmış olduğum kar tahminlerimde isabet oranıma eski entrylerden bulabilirsiniz)))))Genelde tuttururum.

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    300 dokuz aylık kar,800 850 arası 4. çeyrek kambiyo karı,200 ila 250 arasında 4. çeyrek faaliyet karı bekliyorum.1.3 milyar total kar gelecek bence.Daha evvel yapmış olduğum kar tahminlerimde isabet oranıma eski entrylerden bulabilirsiniz)))))Genelde tuttururum.
    Kasada 180 milyon dolar var ama sadece yarısı kambiyo karına etki ediyor denilirse insanlar benim geçmişte düştüğüm kalan yarısı da yurt dışında falandır yanılgısına düşebilir. O nedenle yazdım yoksa sizin net kar tahmininizi etkileyecek bir şey olmadığını biliyorum.

Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Kasada 180 milyon dolar var ama sadece yarısı kambiyo karına etki ediyor denilse bile insanlar benim geçmişte düştüğüm kalan yarısı da yurt dışında falandır yanılgısına düşebilir. O nedenle yazdım yoksa sizin net kar tahmininizi etkileyecek bir şey olmadığını biliyorum.
    Ha yok o anlamda yazmadım sn meteor.Twıtter daki o şirketin cevabını gördüm.Orda hoşuma giden 7 gemi 100 milyon dolar eder denmiş ,e şu anda 80 milyon dolar cash i boşverin sadece gemiler 1.7 milyar ediyor))))))) silopiden 30 milyon dolar garanti para ve 80 milyon dolar cash para var.Yahu daha ne oalbilir ki bir şirkette.

Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Kasada 180 milyon dolar var ama sadece yarısı kambiyo karına etki ediyor denilse bile insanlar benim geçmişte düştüğüm kalan yarısı da yurt dışında falandır yanılgısına düşebilir. O nedenle yazdım yoksa sizin net kar tahmininizi etkileyecek bir şey olmadığını biliyorum.
    --kasada 180 milyon dolar yok...

--holding den başka diğer şirketlerin kambiyo karı yok...holding in kambiyo karı da biraz alengirli...konsolide bilançoda TL, silopideki gösterim TL mi? dolar mı?... belli değil...

Şu anda sadece denizcilikten gelecek olan dolar bazlı faaliyet karı bu kurla bu şirketi uçurmalıydı ama piyasalar malumunuz,borsa sabırdır böyle kıyamet günlerinde ne alım yapmak lazım ne satım.Olan oldu fırtına dinene kadar beklemek de fayda var.Tabi bu benim fikrim,herkes kendi kararını kendi verir,hayırlısı artık arkadaşlar.

Sayfa 34/419 İlkİlk ... 2432333435364484134 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •