Sayfa 348/696 İlkİlk ... 248298338346347348349350358398448 ... SonSon
Arama sonucu : 5565 madde; 2,777 - 2,784 arası.

Konu: BJKAS Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by hakancan87 Yazıyı Oku
    Şimdi bazı açıklama yapacağım ama netturko kardeşime özel değil sadece belki okuyana faydası olur diye madde madde düşüncelerimi yazacağım..

1.Görünen kadarıyla daha önceki yıllarda iyi kazandıran hisse bu sene iyi kayettiriyor şaşıracak bir şey yok tepeden alınanlar birilerine satılacaktı satıldı. Kimse burda vatan millet edebiyatıyla bu hissedeyim demesin hepmiz iyi paralar kazanmak için burda idik ama şampiyonluk gidince avucumuzu yaladık.
    2.hükümet fenerin yanında durdu türkiye kupası kararı ile diyelim ama bjk yönetimide sahaya çıkmayarak biz yatırımcılara en büyük golü attı bu sene ve seneyeki kupa gelirleri stad hasılatı hepsi buhar oldu. Açıkçası yönetimini zekasını beğendiğim fikret orman neden böyle bişey yaptı anlayamadım şimdi olasılıkları yazacağım

OLASILIK 1: bütün bu hisse fiyatını düşmesi şampiyonluğun kaçması borçların artması ve senye bilançoyu doğrultacak olasılkların gelirlerin kuş olup uçması. Bu olasılığa göre lig 2. sırada bitirlmez ise veya galatasaray uefa dan men edilmez ise hepimizi zararı biraz daha katlayacağız.

OLASILIK 2: yönetim veya büyük spek herkimse milletin elindeki lotları daha altlardan toplamak için her haberi negatife çevirdi kupa bile bunun için kullanıldı olmadı bedelli sermaye artırımı yaparak millet ürkütülecek. 2. olasılıkta gelecek dahaparlak çünkü hisse toplanacaksa düşürülüyorsa demekki bi yerden sonra yükseltilecek bahane olarakta sportif yasa çinde dünyada açılım kartal yuvası gelirleri katar sponsorluğu bi şeyler uydurulur

OLASILIK 3. Yukarıdaki 2 olasılık dışında birşeyler olur borsa çöker uçar ya güelriz ya ağlarız bilsek burlarda yazmayız ;)
    Baya lüzümsuz bir yazı olmuş, ömrümün 2 dk sını heder ettin, başka işle meşgul ol en iyisi....

2.  Alıntı Originally Posted by Dentıcı_Laz_Levo Yazıyı Oku
    Baya lüzümsuz bir yazı olmuş, ömrümün 2 dk sını heder ettin, başka işle meşgul ol en iyisi....
    Senin uyarın ömrüme ömür kattı iyi ki varsın sen hep bu işlerle uğraş ;)

3. Spk nın çok düştüğünü görüp açıklama istemesi güzel olmuş. Belki bir etki yaratır

4. futboll dan anlamayan gol kaçırma yarısına girse birinci olabilecek ve defansim oynayan takımlara karşı etkisiz olan bir oyuncu var adı Burak YILMAZ bu aralar beşiktaş ile ismi. Anılıyor beşiktaş bir hata daha yapacak mı dersiniz

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AYDAN DAHA TUHAF OLAN TÜRKİYE...
    Gönderi
    618
    Başakşehir tamam, haftaya 2 oyuncuları yok.Şampiyonluk gitti. Gs ise bir takıma takılacak , bekleyip göreceğiz .Ayrıca UEFA GS yı men edecek göreceksiniz. Fener ise vasat futbolu ile mutlaka takılacaktır. Şampiyon son maçta belli olacak , BJK en kötüyü fiyatladı ( endex de biraz dönecek tabi) BJK 2. Bile olsa şampiyonlar ligine katılacaktır. Şampiyon belli oluncaya kadar % 40 potansiyeli var . Bedelli beklemiyorum . Katarlılarla ilgili sponsorluk bekliyorum . Haziran ayınıda hareketli geçirecektir....
    KUMARI OYNATAN KAZANIR ! KAZANMANIN ANAHTARI iSE MASADAN ZAMANINDA KALKMAKTADIR

6. İki sene şampiyon olup 6 tl den 2.64 gelen bir kağıtta şampiyonlukla hisse fiyatını bağdaştırmak al sattan başka bir işe yaramadığı açıktır hisse piyasa değeri muadillerinin yarısı kadardır dolar bazında başkaca kritere gerek yok üstelik geçmiş zamana göre daha yönetilebilir bir mali yapısı mevcutken spekülasyon yapıldığı net olarak ortadadır ben kasmıyorum su akar yatağını bulur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

eski bir bjkliyim.bjkli olarak genede yazmak istedim.başka bir niyetimde yok.
    hissedar değilim.
    bjknin şampiyonluk ihtimali çok çok düşük beklenti bittiği için satılıyor.kim satıyor spekler.
    kupa maçınada çıkmadı.buradanda cezalar verilecek.borç katmerlenecek.
    en önemlisi astronomik borçları var.4 spor klüp hissesinde aynı borçlar var.
    hiç birisi borçunu ödeyemez.
    bjkde cenki satıp borç öderim derken şampiyonluğu diğer takımlara eliyle verdi.
    cenkten gelen 27 miyon avro çok büyük transfer ücretiydi.
    gelen para nasıl buhar edildi 35 lik wagner bjk de oynayacak futbolcu değil ve vidaya ödenen menejer ve imza parası kendinede çok yüksek yıllık ücret verildi.bjkde ancak yedek olacak kapasitedeki bir futbolcu olduğu görüldü.
    kanadalı gibi bir çok futbolcu 1.ligde zaten var.bjkde oynayamaz.boşa giden milyonlarca avrolar.
    yönetimin beceriksizliği net görüldü.35 yaş ortalaması takım yapmak üzereler.
    birde 30 üstü futbolcuları transfermiş gibi alıp övünüyorlar.
    yönetim feda bedellisi borçlar azalacak derken 2 milyar borç olmuş.kimse anlayamadı.
    klüp borç içinde.cenkin parasıda gitti.şampiyonlukta gitti.
    diğer artan paralarıda zaten ödemeler 3-4 ay geriden gelen borçlara gitti.
    yani cenki çok yüksek rakam satıp borç öderiz.hemde 2-3 oyuncu alır şampiyon oluruz hesabı şampiyonluğun gitmesine neden oldu.
    alınan transferlerin fos çıkmasıyla gol atan oyuncuda kalmayınca şampiyonluk gitti.
    beklenti kalmayınca haliyle kime satacaksın.alan yok.satan çok oldu.o nedenle düşüyor.
    bende yok olmazda.sadece stress ve aşırı heyecan hissesi ve bu spor klüpleri hisselerini kumar hissesi haline getirdiler.
    o yüzden zarar eden ağlamasın kendi kendinize sorun.speklerde bunu biliyorlar.paranızı alıyorlar.
    diğer klüp hisseleride aynı durumdalar.borç batağındalar.futbolculara ve menejerlere ve yöneticilere ödenen ödebemeyen banka kredileriyle faizin faizini dahi ödeyemeyen tüm spor klüp hisselerinde durum böylemidir.herkezlerde bunu biliyor.
    bu gün yarın akhisar gsti yensin fb berabere kalsın bjk tekrar tavan yapar.olurmu.olmazmı.
    gs yener diye hisseyi yukarı çekmişler.yenilise taban.fb yyenerse tavan.yenilirse bjk yenerse bjk tavan olur.
    işin özü speklerin işi böyle herhaldeki.olabilirde.olmayabilirde.4 spor klübünde hisse diye aldıkları stresse anlık hareket eden.
    heyecanlı 4 klüp hissedarlarının paralarını böyle değerlendiren birilerinin yapmış olduğu hareketleri hep birlikte görüyoruz.
    hafta sonu al.takımın yenerse ptesi sat.bu tip hisseleri taşoyanların ancak paraları bu şekilde erir hatta buhar olur.
    bu spor hisselerinde demekki sürekli heyecanlı çoklarca tarftarlar var.ve hisseden para kazanırım derken paralarınıda kaybeden çok fazla spor klüp hissesinde iflas edenler varmış.
    gs forumu fb forumu şampiyonluk ile yatıp kalkıyorlar.ikisinden birsi bu hafta k aybederse birilerinin parası yüzde 5-10 gider.
    ikside kaybederse bjkliler kazanırsa bjk hissesi tavan yapar.
    işin özü 4 spor klüp hisseleride temettü vermez.ancak bedelli sizden para isterler.
    kar yok borç öz sermayelerinin 5-6 katı olmuş.normalde bunların tamamının göz altı pazarına alınarak.daha sonrada kot dışına atılmasıdır.
    çünki neden sizlerin 4 klüp taraftarının klüp taraftarlık duygularının çok iyi kullanan spek gruplarına yem oluyorsunuz.
    spk bu spor klüp hisselerindeki speklere işlem yasağı ve büyük cezalarda vermesi gerekmezmi.
    adamlar cirit atmaya spor klüp hisselerini pazarlamaya devam ediyorlar.
    klüp hissesi al.cepteki paran uçsun.speklerde para kazansın.bunu çok iyi kullanıyorlar.
    spor klübü hisselerinde tamamında durum aynıdır.
    gerçekten hissedar yada yatırımcı olmak istiyorsanız araştırın ona göre çok güzel yatırımlık hisseler var.onlardan alınki temettü alırsınız uzun vadede zarar etmezsiniz.
    inşallah zarar ziyan etmezsiniz....ytd.

8. Subliminal mesajınızı aldım. Ama yine de ".....sadece stress ve aşırı heyecan hissesi ve bu spor klüpleri hisselerini kumar hissesi haline getirdiler..." diyerek enayiliğimi yüzüme vurmasaydınız... Ama bu enayilik midir yoksa kulübe aidiyet duygusuyla ve sadece yatırım yapmak maksadıyla ortak olmuş insanların suistimal edilmesi midir? Hayatında bir deste kağıdı eline almamış, vale nedir kupa kızı nedir bilmeyen birisi kumar masasına oturursa bu çok açık enayiliktir. Adamı harcarlar... Burası ise yasal düzenlemelere tabi olan, denetimi yapılan, tertip düzeni olan; halka açık firmaların hem devlet tarafından hem de bağımsız firmalar tarafından denetlendiği bir mecra. Yatırımcı önce devlete sonra yasal düzenlemelere ve sonra yatırım yaptığı firmaya güvenir. En azından bu benim için böyleydi. Anadan doğma Beşiktaşlıyım. Yönetime güvendim. Basiretine ferasetine inandım. Stat yapılmış vizyon değişmiş geleceği parlak gördüm. Ve yatırım yaptım.... Aldığım gün gibi duruyor ne günlük işlem yaptım ne açığa sattım vs.. (ha bunların ne olduğunu hala bilmiyorum ) Bu kağıtlar borsada işlem yapmaya devam ettiği sürece benim gibi mağdurlar / enayiler her zaman olacaktır. Sorum şu: burada mağdur olan insanlar mı suçludur, yoksa bu kağıtların akıbetini bile bile işlem yapma yetkisi veren devlet mi? Yoksa mağdur "yatırımcı" avına çıkan kulüpler mi? Denize atılmış ağa takılan balıkların suçu var mıdır? Niyetin avlamak ise her şekilde avlarsın... Her neyse... Ben uyarı sadedindeki zarif yazınız için teşekkür ediyorum. Her ne kadar bu, ölüye kalp masajı yapmak veya köprüden düşen birinin arkasından korkuluklar kırık diye bağırmak gibi olsa da önemli olan niyettir. Tekrar teşekkürler...

Sayfa 348/696 İlkİlk ... 248298338346347348349350358398448 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •