Sayfa 35/385 İlkİlk ... 2533343536374585135 ... SonSon
Arama sonucu : 3079 madde; 273 - 280 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Abi trade işini pedere kabul ettiremiyorum ki. Yoksa kaç kere fırsat geldi geliyor al sata. Paçala bile zor ikna ettim. Alacak hepsiyle atacak kenara işte klasik. Ha ama şu var satış noktalarını benden iyi biliyor ))
    Doğrudur.. Eski topraktır onlar... Hayırlısı olsun, inşallah...

2. 3 Kasım Paylaşımım....

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku

First destination...
    5,36 ....

Final Destination...

4,45 .....

"Yatırım Tavsiyesi Değildir"

3 Yıllık Main Trend 4,45 TL dir...

Kızmaca yok.. Yorumda yapmıyorum. Grafikte dipleri alıp çiziyorum...

Çıkan Rakam nerden bakarsam bakıyım 4,45 TL yi anlıkta olsa görecek diyor, diyor , diyor...

Ben değil, grafik...

3. Gündem oldukça pozitif gidiyor. ABD ile olan ilişkiler tam gaz....

O zamanda demiştim, şimdi de diyorum. O zamanki risklerin hepsi yapay, suni idi.. USD ın 2018 yılında 5 TL ve üzeri olması TR deki ekonomik gerekçeler ile açıklanamaz... İyi bir ekonomiye sahip değiliz ama bir anda USD 7,40 TL olmasını gerektirecek tek şey piyasamızda yapılan yurtdışı kaynaklı bir manüpülasyon...

Malum başlıkta hala herşey tam gaz, birbirini dolmuşa bindirmeler devam ediyor....

Trump Türkiye ye ekonomik ambargo uygulayacağım deyince, TR İran ekonomik ambargosundan maftır dediğinde, Pence PAPAZI bırakın yoksa daha şiddetli ekonomik yaptırımlar gelecek deyince, iki bakanımıza vize yasağı koyunca USD bir anda 5 TL oradan 6 TL oradan 7 TL ve bu olumsuzluklardan sebep 10 TL ye gideceğine inanıyorsunda;

Trump Türkiye ye ekonomik ambargo uygulamayacağım deyince, Türkiye PAPAZI serbest bırakınca, iki bakanımıza vize yasağını bizzat Trump ın emri ile kaldırılınca, USD 5 TL ye oradan yeniden 4,50 TL ye geleceğine bir türlü neden inanamıyorsun....

Enflasyon Ekim ayında düşüşe gececektir... Yavaş yavaş tahvil faizleri iniyor, MB sı da kurdaki gevşemeyi görünce o da faiz indirecektir...

Ne derseniz deyin TR de şu an konjüktür USD ın aleyhinedir...
    Elbette bir gün USD yükselecektir...

Lakin bence uzunca bir süre değil...

Pazartesi piyasalar için oldukça umutluyum...

USD için karamsarım...

Bol kazançlar....

Dünya Düz Demekle Düz olmaz....

Gündem oldukça pozitif gidiyor. ABD ile olan ilişkiler tam gaz....

O zamanda demiştim, şimdi de diyorum. O zamanki risklerin hepsi yapay, suni idi.. USD ın 2018 yılında 5 TL ve üzeri olması TR deki ekonomik gerekçeler ile açıklanamaz... İyi bir ekonomiye sahip değiliz ama bir anda USD 7,40 TL olmasını gerektirecek tek şey piyasamızda yapılan yurtdışı kaynaklı bir manüpülasyon...

Malum başlıkta hala herşey tam gaz, birbirini dolmuşa bindirmeler devam ediyor....

Trump Türkiye ye ekonomik ambargo uygulayacağım deyince, TR İran ekonomik ambargosundan maftır dediğinde, Pence PAPAZI bırakın yoksa daha şiddetli ekonomik yaptırımlar gelecek deyince, iki bakanımıza vize yasağı koyunca USD bir anda 5 TL oradan 6 TL oradan 7 TL ve bu olumsuzluklardan sebep 10 TL ye gideceğine inanıyorsunda;

Trump Türkiye ye ekonomik ambargo uygulamayacağım deyince, Türkiye PAPAZI serbest bırakınca, iki bakanımıza vize yasağını bizzat Trump ın emri ile kaldırılınca, USD 5 TL ye oradan yeniden 4,50 TL ye geleceğine bir türlü neden inanamıyorsun....

Enflasyon Ekim ayında düşüşe gececektir... Yavaş yavaş tahvil faizleri iniyor, MB sı da kurdaki gevşemeyi görünce o da faiz indirecektir...

USD için karamsarım...

Bol kazançlar....

Iyi guzelde yenecek taze dolar gayme nereden gelecek, malum Iphone, Mercedes, Tosbaga, petrol ve dogalgazik icin para lazim!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

5.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    31 aralık 2017 dolar kuru 5.4

Mart yerel seçim öncesi dolar kuru 4.9 ve büyük secim başarısı yaşanacak. (Buna inanmayan, reisi tanımıyor demektir)

5-6 TL arasında halk dolar alıcak, düzelen batı ilişkileri ile kur riski istemeyen yabancı yüksek kurdan dolar satıp TL varlıklara giriş yapıcak.

7.2 TL Krizin zirve noktasıydı, 625 puan faiz ile dipten dönüş başladı. İç tüketimden beslenen, atıl olan, iyi yönetilmeyen firmalar elenecek. Daha iyileri ile yola devam edilecek. Son 2 ceyrek resesyon olcak..

Rusya, Çin ve İrandan para gelmediğini (çünkü fakirler, kendi paraları değer kaybediyor) tek carenin batı olduğunu en sonunda anladılar.

Doğunun da gönlü alındı, bakın sizin için direndim ama buraya kadarmış.

3 milyar dolar katar parası ile 400 milyar doların cevrilmeyeceğini anlaşıldı.

FED hikayesini söyleyenlere o olay yakında biticek..Ray Dailo üstadın yazını aşagıda.

https://www.bloomberght.com/haberler...r-kaybedebilir

Kolay gelsin. Yatırım tavsiyesi değildir.
    Bunu öne alalım..Yazdığımda 6,6 idi dolar.

Ben basit dusunuyorum

Eger yeni bir siyasi kriz cikarsa dolar yeni zirve yapar. Abd ile iliskilerde en ufak olumsuzluklar dolari agresif sekilde yukari iter. Dolar tl nin gelecegi abd ile olan iliskilere bagli.

Eger bir siyasi kriz olmaz ise dolar muhtemelen yil sonunu 5.20 5.50 arasi bir yerde kapatir. Cunku enflasyon yilsonuna kadar baskilanir bir sekilde.

Dolar tl ye yatirim yapanlar zaten Turkiye Abd iliskilerinin bir noktadan sonra tekrar bozulmasina yatirim yapiyorlar. Bu beklentiyi satin aliyorlar

Iktidar bu tarz siyasi krizleri ic politika da cok basarili sekilde kullaniyor. Yerel secimler oncesinde tekrar bir siyasi kriz yaratmak cok mantiksiz olmayacaktir

Bekleyip gorecegiz. Simdi ben 100 gunluk kurek cezami cekmek icin yazilarima ve analizlerime ara veriyorum. Kismetse subat ortasi gibi tekrar bulusuruz.

Saglicakla ve esenlikle kalin. Hoscakalin.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Gündem oldukça pozitif gidiyor. ABD ile olan ilişkiler tam gaz....

USD için karamsarım...

Bol kazançlar....

Aralık ayindaki toplantıda faiz indirimi olurmu sizce enflasyonun tekrar 10 lu seviyelere indirmeden bunu yapmamasi lazim erken davranirsa sonuçları nolur?

The Jackalav tarzı yazarsam,
    USD de 5.30 altı olursa bu yanılsama fiyattır. Hatta bugünün rakamlarından 5.30-4.95 arası yanılsama, 4.95-75 arası ağır yanılsama 4.75-4.30 arası ultra mega yanılsama fiyatları olur ))))))

Sayfa 35/385 İlkİlk ... 2533343536374585135 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •