Sayfa 3543/7020 İlkİlk ... 254330433443349335333541354235433544354535533593364340434543 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 28,337 - 28,344 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. Rus ressam Vladimir Yegorovich Makovsky'nin olum yildonumu (21 Subat 1920)

Philanthropists, 1874

His First Suit, 1882

2. Amerikali filozof John Bordley Rawls'in dogum yildonumu (21 Subat 1921)

"En ciddi catismalarimizin cogu kendi icimizdeki catismalardir. Kararlarinin her zaman tutarli oldugunu varsayanlar yansisiz veya dogmatiktir."

"Adalet duygusu, insanligin sevgisi ile kesintisizdir."

"Genel olarak, din hatalari tehlikelidir; felsefede olanlar sadece gulunc."

"Generally speaking, the errors in religion are dangerous; those in philosophy only ridiculous."

3. Amerikali film yonetmeni David Samuel "Sam" Peckinpah'in dogum yildonumu (21 Subat 1925)

4. The New Yorker Magazine'nin ilk sayisi 21 Subat 1925'te piyasaya cikti.

5. Amerikali kose yazari ve mizahci Erma Bombeck’in dogum yildonumu (21 Subat 1927)

Olmeden kisa sure once yazdigi kose yazisi:

“Hayatimi yeniden yasayabilseydim eger;
    Hastayken yataga girer dinlenirdim.
    Ben olmadigim zaman her sey
    kotuye gidecek diye dusunmezdim..
    Gul seklindeki pembe mumu saklamaz yakardim..
    Daha az konusur, ama daha cok dinlerdim..
    Yerler kirlense, masa ortum lekelense bile daha cok arkadasimi aksam yemegine davet ederdim..
    Oturma odasinda TV seyrederken, patlamis misir yer. Yerler leke olacak diye korkmazdim.. Bana gencligini anlatmaya calisan dedeme daha cok vakit ayirirdim.. Kocamin sorumluluklarini daha cok paylasirdim..
    Sacim bozulmasin diye, arabanin caminin acilmasini onlemezdim..
    Etegimin lekelenmesine aldirmadan cimlere otururdum..
    TV seyrederken daha az, hayata bakarken daha cok aglar ve gulerdim.. Omur boyu garantilidir denilen hicbir seyi satin almazdim..
    Hamileligimin bir an once sona erip, dogum yapmayi dilemek yerine, hamile oldugum her anin tadini cikarir ve icimde bir canli yaratmanin ne kadar harika oldugunu fark ederdim.. Bu o kadar nadir bir olay ki.. Mucize gibi bir sey..
    Cocuklarim beni opmek istediklerinde, asla 'Once git ellerini yuzunu yika' demezdim.. Onlara daha cok 'seni seviyorum', ondan da daha cok 'ozur dilerim' derdim..
    Ama baska bir hayat verilseydi en cok yapacagim sey; her dakikasini degerlendirmek olurdu..
    Dikkatle bak.. Gercekten gor.. Yasa.. Vazgecme..
    Kucuk seyler icin sikayet etmekten vazgec..
    Bana benzemeyenler, benden daha cok seye sahip olanlar ve kimin ne yaptigi beni ilgilendirmezdi..
    Bunun yerine, iliskilerimi guclendirmeye calisirdim..
    Sahip oldugunuz ruhsal, fiziksel ve duygusal her sey icin
    sukredin..

Tek bir hayatiniz var ve bir gun sona eriyor..
    Umarim her gununuzu degerlendirirsiniz..”

6. Amerikali film yonetmeni, yazar ve yapimci Bob Rafelson'in dogum gunu (21 Subat 1933)

"Neden seninle geleyim? Arkadaslarini, aileni, isini sevmeyi birak, kendini bile sevmeyen ve de saygi duymayan bir insansin. Boyle biri nasol olur da ask isteyebilir? Daha dogrusu, neden istesin ki?†Bes Kolay Parca, 1970

"Why should I go with you?If a person has no love for himself, no respect for himself, no love of his friends, family, work, something--how can he ask for love in return? I mean, why should he ask for it?" Five Easy Pieces, 1970

7. Altin Kizlar dizisinin (Golden Girls) Blanche Devereaux karakteri (Eddi) Rue McClanahan'in dogum yildonumu (21 Subat 1934)

8. 1 BAFTA, 1 Golden Globe Odulu sahibi Ingiliz aktor, yazar, tiyatro yonetmeni ve yapimci Alan (Sidney Patrick) Rickman'in dogum yildonumu (21 Subat 1946)

Sayfa 3543/7020 İlkİlk ... 254330433443349335333541354235433544354535533593364340434543 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •