Sayfa 36/595 İlkİlk ... 2634353637384686136536 ... SonSon
Arama sonucu : 4756 madde; 281 - 288 arası.

Konu: BTCIM - Batı Çimento

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye/İstanbul
    Gönderi
    3,499
    Bütün üfürükçü ler takımı burda adamın elinde mal yok hisseyi batırıyor çıkarıyor ...
    Hiç bir şey göründüğü gibi değildir...

2. ben tiyo almayıda vermeyide sevmem.

herkesin kendi fikri olmalı. Ben ise fikir sahibi olmayanlara bir fikir vermek amaçlı bakış açımı hisselerin nerelerine baktıgımı nasıl değerlendirdiğimi anlatıyorum ki.

Yarın batı çim değilde satı çim alacağı zaman aynı analizi yapabilsin satıçim sayfasına gidip iki gözüm bu hisseye ne demiş erhan bu hisseye ne demiş fatma bu hisseye ne demiş adam aramasın.

Ayrıca sundugum yöntemi test edip denemek çürütmek başka bir sonuca varmak iyi veya kötü bir sonuca varmak ve bunları benimle olumlu/olumsuz paylaşmak serbest, benim görmediklerimi görebilir ve bu yöntemleri geliştirmemizde katkı sağlanmış olur.

Şurada sayfa sayfa gezin adam akıllı hissenin orasını burasını incelemiş sektörünü incelemiş tekniğini incelemiş 3 5 tane yazı bile yok.

her gün birileri gelip ya birbiriyle tartışıyor ya patrona saydırıyor yada sürekli olarak kendine kumpas kuruldugunu düşünerek borsadan para kazanacağını ümit ediyor.

sizcede anlamsız değil mi ? Sürekli kumpas kuruldugunu kandırıldırıgını ve sürekli bir başkasıyla laf dalaşına girerek sadece btcim değil borsanın tamamındaki hisselerin hangisi alırsanız alın nasıl başarıya ulaşacaksınız ?

Bilgi paylaşımı yok denecek kadar az.

Ayrıca burada uzuncu olanları anlamakta mümkün değil hiçbir hisse senedinde uzuncu olmak zorunda değilsiniz bu gelirinizi kazancınızı etkilemiyor.

Zarardasınız diye satmamak çok anlamsız hiçbirşey farketmiyor paranız eksilmiyor ?

5 sene önce alsanız bu hisseye ve bugun 100 bin TL paranız 50 bin TL ye inmiş olsa sattıgınızda 50 bin TL banka hesabınızda olacak. Satmazsanız yine 50 TL portfoy hesabınızda olacak.

50 Bin TL nin 100 Bin olması için btcimden %100 'luk bir yukarı hareket gerekecek.

yani sizin bir şekilde %100 yukarı hareket yapacak bir hisseye veya x yatırımına ihtiyacınız var.

Peki 450 tane şirket içerisinde %100 yapma ihtimali btcime göre daha yüksek olan hisse senedi yok mu ?

mutlaka vardır ulan şu hisse btcime göre daha iyi aslında dediğiniz hisseler mutlaka vardır.

o halde 50 tl yi btcimden cıkırıp diğer hisseye koyacaksınız %100 yaptıgında ana paranıza ulaşacaksınız.

aynı sure zarfında btcim %50 yaptığını varsayalım btcimde kalsaydınız paranız 75 bin olacaktı.

yani btcimde boşu boşuna zaman kaybetmeniz çok anlamsız.

hadi varsayalımkı btcimde aldıgınız diğer hissede %100 yaptı.

yine birşey kaybetmediniz ? aynı parayı yine kazandınız ulan keşke satmasaydım diyemeyeceksiniz çünkü diğer taraftanda aynı parayı kazandınız.

Önemli olan kazanç hedefiniz ihtiyacınız olan getiri %100 ise bunu ister dolar al yap ister vobta ister btcimde ister satıcımde yap.

bir hisse senedinde sürekli takılı kalmak ve " ZARARDA HİSSEMİ SATILIR ABİ" demek kadar saçma sapan birşey yok. matematiksel olarak sizin beklemenizin hiçbir mantalıtesı yok.

Çevremdeki yatırımcılardada çok fazla bu örneği görüyorum.

AFYON çimento almış bir arkadaşım. şişik fiyattan girmişti analizlerimiz öyle diyordu.

haliyle zarar etti. Ulan keşke eregli alsaydım dedi. nasıl yani dedim eregli alsaydım o hiç düşmedi gelecek 1 senedede gider o yukarı dedi. Bende e sat ozman afyonu eregli al dedim.

Yok yaw kafayımı yedin zararda hissemi satılır dedi. hahahahahaahah

aynı yukarıdakı hesaplamayı yaptık akç parna kaldı ne kadar yükseliş seni kurtarır işte %45 yükseldimi aa paraya ulaşırım peki eregli gelecek 1 senede %45 yaparmı yapar.

peki afyon gelecek 1 senede yaparmı yapabilir ama eregliye nazaran şansı düşük diye cevap verdi.

ee o halde bugun satıp eregli almayacakmısın ?

aslında haklsın eregli almak daha mantıklı doğru dediğin gibi hiçbirşey farketmiyor bir düşüneyim bakalım dedi.

1 ay sonra merakımdan sordum naptın diye satmadım afyonu dedi e niye yaw ne bileyim erhan sanki satınca cıkacakmış gibi geldi şimdi daha çok zarardayım. artık hiç satamam. oradan satmadık şimdi bu fiyattanmı satacaz dedi.

ee daha 1 ay önce ereglinin %45 yapma ihtimali daha yüksek diyen sen değilmiydin. afyonun eregliye göre şansı düşük diyen sen değilmiydin parasal matematiksel olarak bugun satıp herhangibir baska hisseye yatırıp yatırmamanın sana ekstra zararı olmadıgını anlayan ve bunu teyi,t eden sen değil miydin ?

yaw ne bileyim erhan şimdi zararda olunca satmak kolay olmuyor.....

YAWWWWWW ARKIDEŞŞŞŞŞŞŞŞ 1 ay once bunun hesabını yapmadık mı birşey farketmetdiğini sen söylemedin mi ? zararda olup olmamak hiçbirşey değiştirmediğini görmedin mi ???? hatta daha iyi bir hisseye geçerek daha cabık paranı amortı edecegını görmedinmi adamı cıldırtmaaaaaaaaaaaa

--------------------------------

BU gerçek hikayemiz bize neyi anlatıyor insan oldugumuzu yani duygusal baktıgımızı haklı olmak istediğimizi ve egolarımızı gösteriyor. tüm matematiksel hesaplar tum mantıklı cıkarımlar tüm akıl. hisseyi zararda iken satmanın mantıksız olmadıgını bilakis daha iyi bir seçeneğin varsa çok akıllıca ve mantıklı oldugunu göstermesine ragmen.

saçma sapan egolar haklı çıkmak istemenin egosu ben yenilmem savaşacam duygusunun dışa vurumudur bu.

bunun yatırımcılıkla filan alakası yok bu ego tatmın oyunana dönüşmüş kumar masasında elin kötü olmasına rağmen varınla yogunla ihaleye girip rakiplerinden öç alma hayır kaybedemem çıkartacam o parayı sizden hırsına dönmüş. amac para kazanmak filan değil amaç karsısındakı rakıbe ben senden güçlüyüm dedirtmek.

Ondan sonra böyleeee bekler durursun varını yogunu masaya bırakır bir dahada o masaya oturamazsın.

EE işte ben satınca ya giderse niye sen satınca gidecek kardesım ee ne bileyim hep öyle oldu ben satınca gidiyor hisse. hah nihayet en azından matematiğe istatistiğe baglı mantıklı bir yöntem soyledın.

o halde hadi bu istatistik madem böyle yani buna eminsin demi. Evet abi ne zman hisseyi bıkıp satsam hisse uçup gidiyor.

bak mesela şimdi satmayı düşünüyorum ya erhan bak gör satsam yarından itibaren tavan tavan gider. yani 20 tane hisse alıp sattım abi vallahide billahide 18 taneside ben sattıktan sonra gitti. oy üzden satmayı pek istemiyorum.

Tmam bunu para kazanma yöntemine çevirelim nede olsa matematiksel istatistiksel olarak bir veri var elinde. en azından duygusal bir yaklaşım değil.

O halde bugun satmayı çok düşünüyorsun elin sat tuşuna gidip gidip geliyor değilmi?
    -evet abi.

Tamam o halde bugun hisseyi satma veya sat 1 saat sonra tekrar al kenarda kıyıda paran varsa onunlada al.

BU istatistiği kullanalım madem böyle mantıklı bir yaklasımın var ?

yaww ya daha çok düşerse şimdi bide o var erhan yaaaa kenardada az bir param var bari o dursun şimdi aşağı filan gider.

hehehe ne emmeye.........ne gömeye.... sen değilsimisin satınca gidiyor diyen sen deilsin 20 hissenin 18 tanesınde böyle oldu diyen. sen değilmisin bu sebepten ötürü satmamayı düşünen. hani sen satınca hisseler yukarı gidiyordu ???????? neden para ekle ozman sat bir saat sonra tekrar al nasılsa satmayı düşündüğün an tam bu andı ?????

NE oldu para ekle bunu kazanca cevir madem dediğimde korkmaya basladın ???????

işte yine mantıktan akıldan uzak bir yatırımcı tipi yok işte bu mantalıtedekı adamdan borsacı olmaz bu mantailteki adamın kafa sürekli gidip geliyor. yatırım şekli tamamen şans faktörüne baglamış ulan bir zar atttık düşeş gelirse köşeyiz tarzı yatırım bu istatistik yok yöntem yok mantık yok akıldan uzak zar atı düşşeş gelmesini bekleyen oyuncu bu.

BİRAZ İÇİMDEKİ MANTIKSIZ YATIRIMCI DENEYİMLERİNİ PAYLASAYIM STRES ATAYIM İSTEDİM. YAZARKEN BİLE GERİLİYORUM.

UZUN YAZI BELKIDE GEREKSIZ AMA BIRILERI BELKI FAYDALANIR.

RAHATSIZLIK İÇİN ÖZÜR....

https://www.youtube.com/watch?v=04M_QoDfnLQ
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3. Öyle olmuş şöyle olmuş,
    Tek sorun hisseye baskı yapılmasıdır.
    Yapana izin verilmesidir.
    İşin arkasında Hisse geri alımı yapılmaması cevabı veriyor.

ytd.
    Saygılar,

Duhul
    May 2017
    İkamet
    uşak-İzmir
    Gönderi
    998
    Uzun uzun yazana......
    6.60 ÷ 4.70 = ~%40
    %40 x 80 M = 320 M TL kur
    kaybi.
    Simdi senin uc ay once baticimi liste basi yapip onerirken....program bu risk faktorunu ..bizim ....yoksunu
    mirasyediler gibi atlamisti herhalde.
    Baticim uzerinden teorik borsa bilgileri paylasman cok ilginc....bundan ne tur bir cikar sagliyorsun merak ediyorum.!!??
    Bu hissede gun itibari pozisyonu olanlar asgari on yillik borsaci yani sizin teorik paylasimlarinizi en kotu ihtimalle yasayarak ogrendiler....yada bircok ky gibi yok olup gittiler.
    Sizin olsa olsa ky ya faydaniz.....sirket bazinda patron faktorune dikkat cekmenizle ve bu hissede ne kadar pozisyonunuz olmali konusunda uyari ve oneri yapabilirsiniz. Gerisi....temel..teknik..konjektur..hep bilinen kolay ulasilabilen doneler.
    Sizin yazdiklarinizi yirmi kusur yildir ky lara yuz yuze yapiyoruz zaten. Finansal okur yazarlik zaman alan bir surec .....siz bir baslik altinda bu temel bilgileri paylasin derim....bu onerim iyi niyetle ve iyi niyetinize istinaden soylenmistir.
    Baticim uzerinden ornekleme yapip satin demeniz ve israrla onermeniz....ancak kotu niyetli oldugunuz algisini yaratiyor.
    Biz satin demiyoruz....ama israrla yeni gelecek ky yi almak icin bir kez daha dusunmeleri konusunda uyariyoruz. Bu durum birilerini rahatsiz ediyor ki
    sizin gibi sat kurtul diyenler burada ahkam kesiyor.
    10K 100K mal degilki hadi satip kurtulsun ky. Herkese vermisler mali ....ucuz ucuz diye tasittiriyorlar.
    Bizden yana sorun yok....zaten mal tasimaya geldik. Hisse hakettigi degere daha kolay ve kisa zamanda gelsin diye.
    Ama ...... yoksunu yonetim
    kotu niyetli olunca isler sarpa sariyor. Onlar ayaklarina sikmaya devam
    etsinler.....biz kayyuma da raziyiz.
    Hile oyunu kazandirsada kaderi asla degistirmez.
    Burada oyunu hileli oynayanlardan uzak durun derim.
    Sozun ozu ilk satirlardaki gibi gun itibari 320 milyon kur farki girdimi ...girdi. Hadi kazanin gari iyi egitimli miras yediler.
    Ytd.
    Saygilar.

LG-D802 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Bu şirket bu borcu ne için yaptı. Bu parayı kapıyamı attı. Bu borçlarla birlikte satılsa 500 milyon mu ediyor. Bu yatırımları şimdi yapsaydı daha ucuzamı yapardı. Sanko ne yapacak bir sürü soru allah yardım eylesin. Ytd

6. 1-Sanko Piyasa da işlem gördüğü fiyat 6,20-,6,30 ölü fiyatta iken 4,79 TL den aldı. Onun bile maliyeti 2.- USD civarı eski fiyattan yenisine göre 2/2,25=0,88 usd. hisse başına ?????
    2-Enerjiyi 86 milyon usd ye aldılar. 3 ADET HES.?????
    3-SADECE LİMAN ALTI AYDA 17 milyon TL FALİYET KARI YAPMIŞ.siz burayı kaça satarsınız?

son olarak bu borsa fiyatı tamamen İLİZYON ?
    Baskı ile oluşturulmuştur.
    BEDELLİ DİLLENDİRENLERİ İYİ NİYETLİ OLDUĞUNU SANMIYORUM.
    Olası bedelli artırımın da paranın büyük çoğunluğunu YÖNETİM deki kişiler vereceğini unutmayın?!!!!!

YTD.

Duhul
    May 2017
    İkamet
    uşak-İzmir
    Gönderi
    998
    Sayin Cari arsa degerini yazmayi unutmussunuz
    Adamlar simdi kivamindayken bir taban gosterecekler. Kizdirmayin su .....yoksunlarini.
    Bu kavga surer gider......
    Iyi egitimli imtiyazli mirasyediler hayatlarini surdurur giderler.....kendilerine maas
    yeni nesile torun tombalaga is. Sektorun altin cagini yasadigi son dort bes seneyi
    nal toplayarak gecirdiler. Bundan sonraki aci receteyide yatirimcilarina odetirler bu mirasyediler.
    Birde risk bolumu kurmus akilli egitimliler maas veriyorlar.
    Sen bedellide kendilrinin odeyecegi parayi dusunme onlar zaten bir deriden iki uc post zaten cikardilar. Kagit uzerinde verecekleri parayida indira gandi ederler bu akilli cocuklar....sen ben verdigimizle ve maliyetiyle bakar kaliriz. Bekle gari...
    Ben iyi niyetli olsalar eyvallah derim finansal giderler cepte kalsin.
    Ama imtiyazlilar tescilli kotu niyetli....bakiniz geri alim karari ve yeniden degerleme.
    O yuzden bedelliyi yaparlar bizim maliyeti sisirirler.
    Hisse fiyatindan memnun degillermis.....sen neymissin be .....abi...kibar feyzo.
    Ytd.
    Saygilar.

LG-D802 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 36/595 İlkİlk ... 2634353637384686136536 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •