Sayfa 369/553 İlkİlk ... 269319359367368369370371379419469 ... SonSon
Arama sonucu : 4421 madde; 2,945 - 2,952 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Ecılc artık tam yatırım kağıdı oldu ,temettü veriyor ve prim yapıyor, güzel yatırım tavsiyesi değildir...

2. Twitter hissedarları, kaotik anlaşma süreci nedeniyle Elon Musk ve Twitter'a dava açtı

Twitter hissedarları, halen devam etmekte olan ve şirketin hisse senedi fiyatındaki fiyat dalgalanmalarına katkıda bulunan kaotik bir satın alma sürecini nedeniyle Elon Musk ve Twitter şirketine dava açıyor.

Musk'ın satın alma teklifinden bu yana, Twitter'ın hisse fiyatı %12'den fazla düştü.

ilginç!
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3. Bu yıl bekledigim gibi olmadi, Vitra Karo yatırım ve borçlarını finanse etmek üzere yeni bir bedelli sermaye artırımı açıklamadı. Böyle devam edecekse kendisine yeter bir finansal dayanikliliga gelmiş diye bakmak lazım. Diğer taraftan bu günlerde Iso 500 rakamlarının yayınlanmasını bekliyorum. Geçtiğimiz yıl 26 Mayıs 'ta yayınlanmış. Belki o tablodan da bir şeyler süzeriz!

4. Temettü ile alacaklar için hemen 9.30 dan 9.90 lara hızla yukarı çekti. Millete verdi malı, bugün de nedensiz hızla aşağı bastı. Koskoca eczacıbaşı tahtasında olan bu. Ve bu patrondan bağımsız yapılamaz. Kimse onlardan bağımsız bu tahtada bu işleri çeviremez, izin vermezler. Onların onayıyla oluyor ve bu işlerin içindeler. Evet resmen adamlar bu işlere tenezzül ediyorlar. Sadece fiyatı sürekli baskılamakla kalmıyor, KY ya fiyat tuzakları kuruyor. Bu kadar küçük düşürür mü insan kendini. İhtiyacınız mı var? Utanmalısınız.

Not: Ben tabi ki ek alım yapmadım.

5. Canın sağolsun Sn Bezgin, bunlarda bu numaralar oldukça ihtiyat akçesi her zaman ise yarar. Fiyat hedefi açıklamayayım diyorum ama bir ay önce düşünürüm dediğim rakamların aslında çok dusuk oldugunu idrak ediyorum. Kendileri bilir, bize gore bir sey yok.

6. Bu saatten sonra her fiyat ucuz kalır. TL pul olmuş. Usd bazında bakmak gerek. Bunun muadileri uçmuş gitmiş. Bu 30 tl olsa o uçup giden muadil hisselerden 2 yıl önce değiştirip alabileceğin aynı hisse miktarını alamayız bile. Öyle batak durumdayız. Ama hala basklıyor.

7. Sabah Vitra diyordum bak haberi geldi. Bu defaki artırım dolar bazında daha düşük. Ilaç payına düşen sadece 10 milyon dolar.

8. Karo ya bugüne kadar 90 milyon dolar çıkmıştı ilacın kasasından. Karo nun % 25 i için. Bu 10 milyon dolarla toplam 100 milyon dolar ediyor. Bütünü için 400 milyon dolar. Bugün uyduruk bir değerleme yapsa 150 milyon dolar derler. Borcu var derler. 37.5 milyon dolara ilacın elinden alırlar % 25 ini. Belki daha da düşük bir değerlemeye. Hele bir kar etsin Karo böyle yaparlar. Girişim pazarlama gibi, Ecyap gibi. İlacın kasasından ne kolay para çıkıyor değil mi? 162 milyon tl bir hiç gibi. sözü bile olmaz. Hep te genel kuruldan hemen sonra. Tepki çekmemek için. Oysa Kanyon AVM % 50 si ve Kanyon ofis % 100 için bilançodaki defter değeri 280 milyon tl civarı ve öyle bekliyor. Yiyici takımı arttı dahada artacak ortak giderler. Yav bu kadar yatırım yapmışsın Karoya Monrole 14 yıl olmuş. Bir faydası olmamış. Hala bedelli sermaye artırımına katıl. UTANMAZLAR.

Sayfa 369/553 İlkİlk ... 269319359367368369370371379419469 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •