Sayfa 396/1002 İlkİlk ... 296346386394395396397398406446496896 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 3,161 - 3,168 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    o nedeni bilenlerden birisi bakın neler yazmış .
    AKP'nin sosyal medyada önde gelen savunucularından olan Tuğrul Selmanoğlu, son dönemde peş peşe gelen zamların ardından tepkiler artınca konuyla ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.
    Selmanoğlu, zamlarla ilgili olarak Twitter hesabından da çok konuşulacak bir paylaşım yaptı. Selmanoğlu, "Elektrik ve doğalgaz ve LPG'ye zam yapan abiler... Suyu ve ekmeği unutmayın. Onlara da zam yapın... Hatta havayı da ücrete bağlayın, bakarsınız hala 2023'de bize oy vermeyi düşünen seçmen kalmıştır, onları da itelim CHP'nin kucağına." dedi.
    sn hayrani olay artık akp, chp tartışması seviyesini çoktan geçti. Artık gelinen noktada ekonominin iyi yönetilmemesi gibi bir lüksümüz yok. Bütçe nin neredeyse %70 i kamu maaş ödemeleri ve borç ödemelerine gidiyor. Durum böyle olunca sürekli yeniden borçlanılıyor, borçlandıkça vergiler, kamu zamları vs geliyor, enflasyon uçuyor. Bu bir sarmal ve bu sarmaldan çıkışın tek çözümü iyi ekonomi yönetimi...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    sn hayrani olay artık akp, chp tartışması seviyesini çoktan geçti. Artık gelinen noktada ekonominin iyi yönetilmemesi gibi bir lüksümüz yok. Bütçe nin neredeyse %70 i kamu maaş ödemeleri ve borç ödemelerine gidiyor. Durum böyle olunca sürekli yeniden borçlanılıyor, borçlandıkça vergiler, kamu zamları vs geliyor, enflasyon uçuyor. Bu bir sarmal ve bu sarmaldan çıkışın tek çözümü iyi ekonomi yönetimi...
    kesinlikle öyle. ben de bunu siyasetten ziyade iktidar partisine gönül verenlerin dahi bu durumdan rahatsız olduklarına dikkat çekmek için paylaştım. göz göre göre yanlışta ısrar ediliyor. bu memleket hepimizin ve hepimize çok ama çok yazık oluyor

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Yeni bir faiz dışı fazla hedefi koyup bunu çıpa olarak kullanmak lazım pit dostum.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

4. Enflasyon Araştırma Grubu:

ENAGrup Tüketici Fiyat Endeksi Haziran ayında %3.28 arttı.

Son altı aylık enflasyon oranı %19.16 olarak gerçekleşti.

Hala ''reel faiz de var halbuki, allah allah dolar neden artıyor ki'' diyenlerin gerçek enflasyon verisini görmesinde yarar var.
    Tüik verisini baz alıp yorum yapan analist/ekonomist kim varsa asla dinlemiyorum artık. Utanmadan bu faiz yeterli reel getiri var diyorlar. O faizi veren bankalar zaten uç bankalar, üstüne stopaj vs. Ortada reel faiz falan yok. Hatta yeryüzündeki en yüksek negatif reel faiz var.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Osl 4 gündür çok düşük çıkıyor türevi kaldırmışlar.
    aynı durum osd'de de var. türev derken? borçlanma araçlarında türev oluyormuki hocam? varsa bile performansı düşürecek bir işe neden girişsinlerki? tam da 4 gün önce nzh'den daha iyi diye osd'ye geçtik, değil nzh'yi geçmek, aylardır ilk kez ppz'nin bile gerisinde kaldı. bunu nasıl beceriyorum acaba

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    aynı durum osd'de de var. türev derken? borçlanma araçlarında türev oluyormuki hocam? varsa bile performansı düşürecek bir işe neden girişsinlerki? tam da 4 gün önce nzh'den daha iyi diye osd'ye geçtik, değil nzh'yi geçmek, aylardır ilk kez ppz'nin bile gerisinde kaldı. bunu nasıl beceriyorum acaba
    OSD CDS ile gidiyor.
    CDS çıkınca PPZ'nin altında kalıyor.
    CDS düşünce PPZ'nin üstüne gidiyor.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

7. Herkesin enflasyonu kendine göre değişir. Bundan 3 yıl önce patates soğan 10 liraydı şimdi marketlerde 1 buçuk lira civarında.
    Geçen pazara gittim domates 3 tl biber 2 TL. Bundan 4-5 yıl önceki fiyatlardaydı. Gözlerime inanamadım sanırım arz fazlası oluşmuş... Özellikle sebze meyveyi mevsiminde almak gerekiyor.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

8.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Herkesin enflasyonu kendine göre değişir. Bundan 3 yıl önce patates soğan 10 liraydı şimdi marketlerde 1 buçuk lira civarında.
    Geçen pazara gittim domates 3 tl biber 2 TL. Bundan 4-5 yıl önceki fiyatlardaydı. Gözlerime inanamadım sanırım arz fazlası oluşmuş... Özellikle sebze meyveyi mevsiminde almak gerekiyor.
    İstatistik kurumları herkesin kendine göre enflasyonunu hesaplamaz zaten, umursamaz da. Medyan yani ortalama bireyin harcama ağırlıklarını oluşturup, oluşan fiyatları , ağırlıklar ile çarparak ortalama bir oran bulur, anons eder. Kamunun bu veriyi resmi hesaplayan kurumu ile, yine aynı piyasanın fiyatlarını kullanan bağımsız bir araştırma kuruluşu sonuçları arasında iki kata yakın fark var. Burada açık ki bir sıkıntı var.
    Yoksa hesaplasın herkes kendi enflasyonunu bizi uğraştırmayın denirdi. Bu resmi açıklanan enflasyon, ücret artışlarından, kira artışına, tahvil fiyatlarından, politika faizine bir çok veriye direk etki ediyor.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Sayfa 396/1002 İlkİlk ... 296346386394395396397398406446496896 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •