Sayfa 399/691 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499 ... SonSon
Arama sonucu : 5521 madde; 3,185 - 3,192 arası.

Konu: KLGYO - Kiler GYO A.Ş.

1. Bu dönem yabancısı az olan IMKB 30 kağıtları daha çok gitti, yabancı her fırsatta sattı, KY nin çok olduğu küçük tahtaların geneli ise rekor üstüne rekor kırdılar. Ama KLGYO onlardan birisi olamadı, yüzde 200-300 lerin peşinde olan küçük yatırımcı bu güzel hisselere dönüp bakmadı ama neticede o hisseler de trende oturdu. Düşüncenizin aksine küçük yatırımcı küçük patron hisselerindeler.. ne pahasına olursa olsun terk etmezler.. büyüklerin artmamasının sebebi KY değil zıp zıp hisse değiştiren yatırım fonları ve yabancı satışları. O hisselerde KY oranı dip seviyelerde.. Twitter a bakın anlarsınız. Küçük yatırımcı üstadların peşinde
    Yorumlarım sadece kendim için nottur. Asla yatırım tavsiyesi olarak almayın.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Dediğiniz kağıtlar da adamı uyutmaz sn tahminci.Keşke öyle olsaydı ,grafiklerde dediğiniz düşüşler dediğiniz kağıtlarda da defalarca oldu.Açın bakın 20 yıllık grafiklerine hepsinde dönemsel olarak büyük kayıplar olabildiğini görürsünüz dolar bazında altın bazında da genelde kar yoktur.Bizim borsa alyat borsası değildir,sürekli ekşın sürekli al sat yapmazsan tüm kağıtlarda zarar yazarsın.Sizin taktik o açıdan bakarsak çok iyi.
    Bizim borsamız al yat borsasıdır tüm diğer borsalar gibi.
    Ama zamanlama önemlidir.
    Tabanları yakalamak önemli dolar bazında.
    Burda mesela bu fiyattan çok fazla kaybetmezsiniz şirket batmazsa.
    Ama halka arzdan alanlar çok bekleyebilir daha.
    Al sat yaparak kazanöak çok zordur eğer çeteden değilsen)

Misal bunda bahçeşehir referans projesini aradım tüm evlerin satıldığını kendi kulaklarımla duydum.O para şirkete girecek,bedelli parası da şirkete girdi.Borç var mı yok.Bu şirket batar mı bence olasılık çok düşük.Ben spek olsam bu kağıda operasyon çekmek istermiydim o soruya da cevabım evet.Fiyat uygun mu bence 1. 11 altı her rakam uygun.Biraz yukardan aldık ya neyse.Geriye ne kalıyor en dipten alabilirmiyim ,e ben 20 yıldır alır satarım en dibi bir kez yakaladım onda da dibe yakın pek çok alımım vardı arada en dipten de almış oldum,en dip kovalamak mantıklı değil.bir yerde alıma başlamak lazım.Sizin taktik bambaşka bence çok rasyonel ve güvenli,size hiç lafım yok,eski deneyimlerinizi yazdınız o nedenle size hak da verdim.Ama benim bünyem de bu tarz bir borsacılığa uygun.Kağıtdan çıkarken lot sayımı maliyetimi ne kadar kar ettiğimi buraya yazarım,inanıyorum rusya işinde sakata gelmezsek bunda da kar edeceğim.Rusya işi büyürse o zaman hepimize geçmiş olsun)))))))))Yıllarca burdayız demektir.

Alıntı Originally Posted by GP Yazıyı Oku
    Bizim borsamız al yat borsasıdır tüm diğer borsalar gibi.
    Ama zamanlama önemlidir.
    Tabanları yakalamak önemli dolar bazında.
    Burda mesela bu fiyattan çok fazla kaybetmezsiniz şirket batmazsa.
    Ama halka arzdan alanlar çok bekleyebilir daha.
    Al sat yaparak kazanöak çok zordur eğer çeteden değilsen)
    Sürekli al sat derken karda satış dedim sn GP günlük haftalık işleri kastetmedim.Benim bir kağıtda minimum sürem 3 aydır,bir yıl iki yıl daha fazla beklediğim de olmuştur.Hani temettü emekliliği falan diyorlar ya al yıllarca kağıda bakma temettüleri dışında fiyatla ilgilenme diye bir tarz övülüyor ya o tarz borsacılık bizim borsa için uygun değil demek istemiştim.

5. Cool

Kar var da küçük yatırımcıya yok küçük yatırımcıya sadece bedelli düşer. Neyse ben de patronun manipülasyonlarından kazanıyorum.. tarzım farklı, kaçanı kovalarım düşenin sırtına bir tekmede ben vururum. Günlük hayatta böyle biri değilim elbette

6. Benim hisselerimden ikisi Tuncay Turşucu nun uzun vade hisselerinde yer almış. Bugün ilk bölümü yayınlamış 3 hisse yazmış..
    Devam serisi olacakmış.. beğendiğim bir yatırım uzmanıdır Sn. Turşucu..
    ALARKO HOLDING**
    AKSA JENERATÖR
    TOFAŞ OTO **
    https://youtu.be/BALTedGyQTU

Alıntı Originally Posted by tahminci Yazıyı Oku
    ALARK, ASELS, ARCLK, CIMSA, ENKAI, ENJSA, EREGL, KCHOL, KORDSA, THYAO, TOASO, TTRAK
    Benim favori 12 hisse senedim bunlar, bu yıl kazandırmasa seneye 2 kat kazandırırlar.
    Özsermayeleri ile büyürler, KY tokatlamakla işleri olmaz.

7. Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir...

Kitap çıkaroyorlarmış.
    Adıda
    Referans Bist
    😂😂

Sayfa 399/691 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz