Onemli Gunler Banner
Sayfa 41/408 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon
Arama sonucu : 3262 madde; 321 - 328 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

1. döviz cinsinden borç kalmadı denmiş bugün....
    azaz nickli hesabımın açılmasını talep ediyorum admin....

Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    Arkadaşım, 800M Lira kur zararı olsa bu bilançoda görünürdü. Göstermek göstermemek diye bir seçeneği yok şirketin. Döviz borcunu türev araçları ile bilanço dipnotlarında yazdığı gibi hedge etmişler. Başka bir açıklaması yok...
    türev araç der iken hangisini yapmış (future, forward, opsiyon, swap)...bilançonun hangi kaleminde-kalemlerinde gözüküyor...

bilançoya bir git ve bul...

3. Yazdım zaten. Önceki sayfalara bak, oku...

Bilanço okumayı bilmiyorsan o başka mesele...

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    türev araç der iken hangisini yapmış (future, forward, opsiyon, swap)...bilançonun hangi kaleminde-kalemlerinde gözüküyor...

bilançoya bir git ve bul...
    Dil aslandır, yatar eşikte...

Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    Yazdım zaten. Önceki sayfalara bak, oku...

Bilanço okumayı bilmiyorsan o başka mesele...
    --ben göremedim...tekarar getirir misin

--NAKİT AKIM TABLOSUNU OLUMLU GÖSTERDİĞİ İÇİN KOYMAYI ESİRGEMEMİŞLER...AMA FİNANSAL GİDERLER KALEMİNDE YOKLAR...

--TÜREV BİR ARAÇ OLSA İDİ..2022 2. ÇEYREKTEKİ GİBİ YER ALIRDI...

2015 yılında ODAŞ tahsisli sermaye artırımı yapmış idi...
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/413178
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/419716

CANTE e nin yüzde 20 si borsada 4 günde satıldı....bu alanlar KY değildi...tahsisli-nitelikli kişilerdi...

neden 2015 de yaptığı gibi yapmadı??...bunu iyi düşünmek lazım...

7. RK & DYOBY ilişkisi hk. yazılarım var ilgili başlıkta. Burada da (EPDK & CANTE) benzer bir durum sezinliyorum. Babasının hayrına 3 dönemdir aynı kişiyi EPDK Başkanı yapmaz reis. Vardır bir bildiği. Bana göre biraz seve seve olmuş gibi bu hisse satışı...Kurcalardım bunun arkasını ama o eneriyi harcatacak kadar hissem yok...

Bir de şu türev muhabbeti çok uzadı. Kimsenin bilançolara baktığı yok canınızı sıkmayın boşuna. 142 FK ile tavan olan enerji hisseleri varken 9 FK ile işlem gören kağıdın finansallarının neyine bakacaksın. Geçen de yazdım, artık top teknikçi ekibin elinde...YTD
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    RK & DYOBY ilişkisi hk. yazılarım var ilgili başlıkta. Burada da (EPDK & CANTE) benzer bir durum sezinliyorum. Babasının hayrına 3 dönemdir aynı kişiyi EPDK Başkanı yapmaz reis. Vardır bir bildiği. Bana göre biraz seve seve olmuş gibi bu hisse satışı...Kurcalardım bunun arkasını ama o eneriyi harcatacak kadar hissem yok...

Bir de şu türev muhabbeti çok uzadı. Kimsenin bilançolara baktığı yok canınızı sıkmayın boşuna. 142 FK ile tavan olan enerji hisseleri varken 9 FK ile işlem gören kağıdın finansallarının neyine bakacaksın. Geçen de yazdım, artık top teknikçi ekibin elinde...YTD
    --9 f/k gerçeği yansıtıyor mu?

--1 çeyrekte ODAŞ ın karşılık ayırdığı ama CANTE nin ayırmadığı EPİAŞ ın el koyduğu 1.5 milyar TL ve 2. çeyrekte gösterilmeyen yaklaşık 800 milyonluk kur farkı zararını ilave edince f/k a kaça çıkıyor??

--bir hesaplar mısınız?
    Son düzenleme : ft-2; 01-08-2023 saat: 07:43.

Sayfa 41/408 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •