Sayfa 41/1001 İlkİlk ... 3139404142435191141541 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 321 - 328 arası.

Konu: Viop LIV

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,778
    Bear_Bull
    @BearBull26

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,778
    Bear_Bull
    @BearBull26

3.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    demek ki o ekmeği almayacaksın ki, gelir adaleti olsun. tecerrüt içinde tefekkür halindeyken okununca anlamlandırılabilen derunu felsefi sözdür. mösyö ariston.
    Bence ekmek artık lüks ürün oldu. Yumurtaya ekmek banmak için alıyordum onu da azalttım haşlamaya geçtim.

Fayda maliyet analizine göre bisküvi daha hesaplı.

Şu sıralar tavuk pilav daha ekonomik.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    ekmek bir alegori.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

5. Ticaretin temeli gönüllülük ve win win olayı

Birisi parça parça toplar toptan satar kar elde eder, başkası toptan alır parça parça satar kar elde eder.

Esas olarak kişinin (firma da olur) evde veya kendi başına yapamayacağı şeyleri bir akıl veya beceri ile veya ölçek ekonomisi kullanıp üretmek ve satmak.

Vergiler ve düzenlemeler artınca iş yapmak zorlaşıyor veya masraflı oluyor, vatandaşın kendisi evinde muadilini üretiyor.
    Eskiden hırka kazak vs çok örülürdü sonradan hazır konfeksiyon ilerledi ve evde örmek/dikmek kurtarmamaya başladı.

Son dönemde insanlar evde suyu arıtmaya başladı, ilginç bir durum, normalde hazır su daha ekonomik olmalıydı. Ekmek vs zaman istiyor yoksa rahatça evde yapılabiliyor.

Sonuçda bir şeylerin yanlış olduğu besbelli.

Uzak Doğuda ekmek yerine ana yemeğin yanına pilav konuluyormuş, çok pilav yersen ev sahibinin yemeğini beğenmemiş sayılıyormuşsun.

6. ABD'li bir arkadaşım bunların evinde garajında her türlü alet edavat vardır dedi, dışarıdan uzman çağırmak çok pahalıya geliyormuş. Ufak tefek tamirleri kendileri yapıyorlar muhtemelen.

Öta yandan başka biri ABD'de dışarıda yemek evde yapmaya kıyas ile çok daha hesaplıdır ve porsiyonlar doyurucudur evde pek yemek yapılmaz demişti. ABD'de fakirler Mc Donalds'a gidiyor burada paralılar da gidiyor diye eleştirmişti.

o GALATA MENKUL üzerinden 878000 den 8 dene şort vuran bizim ekipten değildir demi

Sayfa 41/1001 İlkİlk ... 3139404142435191141541 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •