Sayfa 411/1032 İlkİlk ... 311361401409410411412413421461511911 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 3,281 - 3,288 arası.

Konu: HALK Cafe - I

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize Güneysu'da halka seslendi: Çeşitli kampanyalar sürdürülüyor. Bu kampanyalara kulak asmayın. Onların dolarları varsa bizim de halkımız, hakkımız, Allahımız var. Hiç endişelenmeyin

Dolar 5.70!

(cefaks'tan alinti)

3.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Pompeo Trump'ın adamı ve açıklamaları hiç hoş değil abi...Bunlar bizi tırmalattıracak Kasım seçimlerine kadar...Bu net...
    ABD'deki bütün gruplar bu konuya yoğunlaşmış vaziyette ve tam bir işbirliği içerisindeler...Pence'in mesajından belliydi zaten bizimkilerin oraya boşuna gittikleri...

Görebildiğim şudur ki, küresel çete (ki son Rusya yaptırımlarını başlatan da bunlar) Trump'ı ABD'nin son başkanı yapmak konusunda yoğun mesai harcıyor...Hatta dün bununla ilgili bir yazı okumuştum linki atacaktım ama silmişler adiler...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

4. Rusya yaptırımlarının Skripal olayına bağlanması oldukça stratejik bir hamle ve tüm AB'yi içerisine alacak derinlikte...Bir allan kulu "kimyasal silahla zehirlemeler" yapan bir ülkeye yaptırım uygulamaktan geri duramaz...Adamlar satranç şampiyonlarına hamle yaptırıyor resmen...Herkesin birbirine yaptırım uyguladığı bir dünya; kaostan gelecek düzeni bulmaya çalışıyor sistem...

Dip not: BM'in daimi bir üyesini BM denetimine tabi tutmak; BM'nin sonudur...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

5.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku

(cefaks'tan alinti)
    Banka karlarının geçen yıla göre enflasyon nedeniyle en az %10-15 artması lazım. Özel bankalar bunu sağlamış, garanti, iş bank, akbank, yapı kredi, finansbank, denizbank hepsi güzel, özellikle garanti %30 artış var. Kamu bankalarına bakınca vakıf yerinde saymış, halkbankta düşüş var. Verirsen kredileri 0.98 ile işte böyle olur. Elbette tek etken değil ama hükümet açıkça kamu bankaları kar etmek yerine ekonomiyi fonlayacak diye açıkça söyledi. Yani bu bilanço daha kötü olacak zaman geçtikçe, halkbankın ucuzluğunu değerlendirirken diğer özel bankalarla karşılaştırıyoruz ya onu iskontolu almak lazım.
    Ben mümkün olduğunda diğer bankalara geçeceğim zaten ama fırsat vermiyor bir türlü..

Bu arada dolar kuru üssel artışa geçti, bitcoin gibi gidiyor, diyecek bir şey yok..
    Dövizle iş yapan şirketi olan veya bu şirketlerde çalışanlar uyuyamıyordur şimdi, hedge etmediyse bu kurlara çok şirket dayanamaz.

Cok dogru diyorsun pilavli. Zaten F/K'dan ziyade forward F/K olayi. Ilerde kotulesecegi fiyatlaniyor.

Bankadan daha da buyuk problemlerimiz var. Ayrica artik su ABD olayi nasil cozulur hic bir fikrim yok. Yetkisiz belki birseyler dusunuyordur bu konuda.

Bu arada 75'lere inen fiyatlar 2 sene vadeli %4 kuponlu tahvillerde senelik dolar bazli %16 kazanca denk geliyor. Ben bakacagim birkac bankanin tahviline. Belki alirim.

8. Diğer başlıkta da yazdım...Her kriz birileri için fırsatlar ortaya çıkarır...Mesela borçlanmalarının tamamına yakını Tl bazlı ve hazine garantili olan bir şirket batar mı ?...Hayır...Kim batar o zaman ?...

Sayfa 411/1032 İlkİlk ... 311361401409410411412413421461511911 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •