Sayfa 415/446 İlkİlk ... 315365405413414415416417425 ... SonSon
Arama sonucu : 3563 madde; 3,313 - 3,320 arası.

Konu: CUSAN - Çuhadaroğlu Metal

1. Fk oranı ile ilgili açıklamayı da gereksiz buldum, 5 in altına indireceğiz dedi. Bu çeyrek elde ettiği karı (35 milyon), 3 ve 4 üncü çeyreklerde de elde edeceğini (en azından) varsayarsak, sene sonunda 115 milyon kar gerçekleşir. Bu da hisse başına 1,6 civarı kar demektir. Mevcut fiyattan yani 8 liradan yıl sonu beklenen f/k 5 oluyor zaten. Ee peki Genel Müdürün açıklamasını bu hisse yıl sonuna kadar 7-8 mi kalacak mı anlamalıyız, o zaman şu anda zaten ederinde bir fiyatlama mı Yönetime göre?yoksa bu çeyrek elde edilen karın da çok üzerinde 50 civarı bi kar mı bekleniyor

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. 3 ve 4 üncü Çeyreklik olarak 50 milyon civarı demek istedim

3. Fiyat düşerse de F/K düşmüş oluyor, komplo teorileriyle bir yere varılamaz, cümlesini eksik kurmuş sadece.

4. F/K yı düşüneceğiz ne demek
    Bu ne biçim bir cümle.
    Fiyatı zaten ucuz olan hisse hiç mi yükselmeyecek.
    Milletin f/k sı uzaya çıktı
    Yeter artık

5. Evet fiyatı düşerse de F/K düşer, kaldı ki fiyatının bu civarlarda sabit olduğunu varsayarsak şirketin elde edeceği 3 ve 4 üncü çeyrek karları sonucu zaten 5 ve altına yakın seviyede şu anda beklenen fk. Ne amaçladı bu cümleyle gerçekten çok merak ediyorum

6. Ben de iyi düşünmek istiyorum komplo teorisi olarak algılamayın ama sadece gereksiz buldum bu açıklamasını. Beklentim bilançoya kadar alüminyum fiyatındaki gelişmeleri fiyatlaması ytd

7. Adam güzel bir bilgi vermiş. İşler iyi gidiyor, böyle devam ederse yıl sonunda bu fiyatlar ile FK 5'in altına gelir diyor. FK = "Hisse fiyatı" / "Hisse başı kâr" demek. Hisse fiyatı GM'ün kontrolünde değil ama HBK kontrolünde. Adam da HBK'yı artıracam dolayısıyla FK düşecek diyor. Daha ne desin?

Takip ettiğim bir hisse, olumlu bulduğum konular;

1- Sahiplerini güvenilir buldum kısa araştırma ile (aksini düşünen veya şüphesi olan lütfen paylaşsın bilelim).
    2- Alacaklarını iyi takip ediyor ve her müşteri ile çalışmıyor. Bayileri ile de büyük oranda DBS ile çalışıyor. Bu sektörde önemli, FENIS'in başına geleni biliyoruz
    3- Satışlar büyüyor
    4- Borca batık değil
    5- Yatırımlarını halka arzdan topladığı para ile yapmış. Büyüttüğü kapasiteyi doldurmaya başlıyor. 2022-23 gibi fulleyecek

Şüphelerim ise büyümenin devamlılığı ve yaptığı işin nevini ve yapısını çok anlayamadım. Bir de şu anki rasyoları itibariyle pahalı değil ama ucuzlar arasında da değil. Fakat GM'nin bahsettiği büyüme realize olursa ucuz derim. Bir de bu büyüme 5 sene devam edecek mi, kestiremiyorum.
    Amatör bir yatırımcıyım, yatırım tavisyesi değildir. Kendi analizlerimi sizinle paylaşıyorum, siz de sorgulamadan kabul etmeyin lütfen.

8. Anlatmak istediğim husus şu, hisse bu fiyatlar ile devam ederse yıl sonunda fk 5 in altına geleceği zaten belli,kabaca yaptığımız 3-4 üncü çeyrek kar tahminleri ile bizde görüyoruz bunu. Peki yatırımcı 4-5 ay sonra da hisse aynı fiyatta olacaksa niye yatırım yapsın?

Sayfa 415/446 İlkİlk ... 315365405413414415416417425 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •