Sayfa 428/964 İlkİlk ... 328378418426427428429430438478528928 ... SonSon
Arama sonucu : 7712 madde; 3,417 - 3,424 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by frecell1998 Yazıyı Oku
    Hocam yanlışınız var Kervanın gözaltına alınma sebepleri

A) Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.'nin (Kervansaray), aynı tarihte KAP'ta yayımlanmış olan 02/05/2014 tarihli Borsa Yönetim Kurulu kararının gereklerinin yerine getirilmemiş olması, vadesinde ödenmemiş borçları sebebiyle aleyhine yasal takip işlemlerinin olması, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından Zeynep Tümer'e getirilen pay alım teklifi yükümlülüğünün yerine getirilmemiş olması nedeniyle ilgili payların oy haklarının donması ve Şirketin son 2 yıldır genel kurulunun yapılmamış olması sebepleriyle, Borsamızın 379 Sayılı İkinci Ulusal Pazar Esasları Genelgesi'nin "İkinci Ulusal Pazardan Çıkarma" başlıklı VIII'inci maddesi ve Kotasyon Yönetmeliği'nin 27. maddesinin atıf yaptığı 24. maddesinin b, c ve d bendleri çerçevesinde, Kervansaray paylarının işlem sırasının 04/05/2015 tarihinde kapalı kalmasına ve 05/05/2015 tarihinden itibaren İkinci Ulusal Pazar kaydından çıkarılarak Gözaltı Pazarı'na alınmasına,
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/435664

02.05.2014 tarihinde BİST ne demiş bir de ona bakalım??

Borsamız Yönetim Kurulu'nun 02/05/2014 tarihli toplantısında Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. (Şirket) nin, Borsamızın 379 Sayılı İkinci Ulusal Pazar Esasları Genelgesi'nin "II. Ulusal Pazardan Çıkarma" başlıklı VIII'inci maddesi çerçevesinde,

- Sermaye kaybını ve zararını telafi ederek finansal durumunun düzeltilmesi ve özkaynaklarının güçlendirilmesi için gerekli tedbirlerin alınması,
    - Kervansaray Kundu Oteli ile Kervansaray Uludağ Oteli'nin bulunduğu arsaların tahsis belgelerinin iptali ile ilgili devam eden davalar hakkında KAP'ta herhangi bir özel durum açıklaması yapılmamış olması nedeniyle kamuyu aydınlatma yükümlülüklerine uyum konusunda gerekli özenin gösterilmesi

Yani şirket kaynaklarını dışarıya aktardığı için alınmış gözaltı kararı yok... Aksine bu gibi durumlarda suç duyurusunda bulunulur. Ki SPK bununla ilgili suç duyurularında bulunmuştur...

Yani gözaltından (yakın izleme) çıkmak için dediğimiz gibi icralar sonlandırılacak, özsermaye düzeltilecek ve bunların kontrolünün sağlıklı şekilde yapılabilmesi yani bilançonun çöp olarak değerlendirilmemesi için denetçinin görüş bildirmesi (olumlu ve ya şartlı) yeterlidir diye düşünüyorum. Diğer bütün sebepler ortadan kalkmıştır.
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/357757
    Sayın frecell bu yazılan olayların tamamı kervanın zorunlu çağrı olayı ile başladı ve selim efendinin müthiş zekâ ve başarısı ile en son bu noktaya geldik. Burda selim ve şirket yönetimi ne kadar suçlu ise bana göre spk da bir o kadar hatta da fazla suçlu. Spk bu süreçten bir şekilde çıkmak isteyecek ve en cok bu işin düzelmesi spk işine gelir diye düşünüyorum. Çünkü gidişat spk nın hatasını hem ky hemde şirket fazlasıyla çekti ky 4 yıl oldu zararla bekledi şirket itibar kredi ve olmayan prestijini kaybetti hiç bir kurum kredi vermedi hakim ortak hisseleri buloke konduğu için işlem ve ortak bulamadı birde basiretli muhteşem selim ile bu durumlara geldi. Hani her bültende bize mahkeme yolu açık diyen spk yatırımcıların ve şirketin 4 yıllık zararını açılacak davalar ile tazminat odemek zorunda kalma ihtimalini göz ardı etmemistir. Burada şirket kadar spk da bu işin bir sonuca bağlanmasını bana göre dahada hızlandıracak ben bu yönde düşünüyorum. Ama gene iş şirket yönetiminin borç yapılandırmasına gelip orda duruyor. Önce kaynak yaratmak şart bu nasıl olur oda gm satışı hise rehin verme yeni ortak gibi. Yıl sonu bu iş artık netlesir diye düşünüyorum.

2. Hocam aynen soylediklerinize katiliyorum. Altina imzami atiyorum. Sadece yil sonu olmayabilir 3-4 ay daha surebilir...

Ancak dediginiz gibi SPK sirketi cagri olayindan onceki donemine (brut takas, internet yasagi ve gozaltindan cikarma) getirmez ise...

Dediginiz gibi sirket finansal zorluga SPK kararlari neticesinde dustum biz yatirimcilar ise SPK ya guvendik 4- 5 yildir bekliyoruz diye bir suru davayla bas basa kalabilirler...

Onun icin hisseyi bu hale getiren kurum ve sirket bu isi cozmek zorundadir diye dusunuyorum. Ama zamani kestiremiyorum.... Cok uzun olmayacagi kanaatindeyim...

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

http://www.hisse.net/topluluk/showth...55#post1399055

haftalık hisse yarışmamıza 3 hisse seçin bir hafta yarışalım
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    şirketin o zamanki adıyla gözaltına alınmasının en önemli sebebi şirket kaynaklarını şirket dışına kendi lehlerine kullanma gerekçesidir.
    şirket halen buna devam etmekte ve yalan yanlış açıklamalarla bizleri oyalamaya devam etmektedir.
    sayılganlar sözde borçlarını ödemişler bre yalancılar öder gibi yapıp fazladan 35 milyon sayılgan holding borçlandırılmıştır.
    şirketle yakın temastan bahsettiğimizde yeri göğü yıkanlar buna karşılık susmaya göemezden gelmekle nereye varcaklar kurtlar kuzu olurmu bunu göreceğiz.inşallah yanılan ben olurum
    sn.frecell
    kaptaki 30.04.2015 tarihli borsa istanulun açıklamalrını lütfen oku benmi yanılıyorum yoksa sizmi
    iki satırda sayılganlardan tahsilat olmayıp 35 milyon daha aktardıklarına birşey söyle sizdemi yandaş oldunuz

Alıntı Originally Posted by frecell1998 Yazıyı Oku
    Hocam yanlışınız var Kervanın gözaltına alınma sebepleri

A) Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.'nin (Kervansaray), aynı tarihte KAP'ta yayımlanmış olan 02/05/2014 tarihli Borsa Yönetim Kurulu kararının gereklerinin yerine getirilmemiş olması, vadesinde ödenmemiş borçları sebebiyle aleyhine yasal takip işlemlerinin olması, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından Zeynep Tümer'e getirilen pay alım teklifi yükümlülüğünün yerine getirilmemiş olması nedeniyle ilgili payların oy haklarının donması ve Şirketin son 2 yıldır genel kurulunun yapılmamış olması sebepleriyle, Borsamızın 379 Sayılı İkinci Ulusal Pazar Esasları Genelgesi'nin "İkinci Ulusal Pazardan Çıkarma" başlıklı VIII'inci maddesi ve Kotasyon Yönetmeliği'nin 27. maddesinin atıf yaptığı 24. maddesinin b, c ve d bendleri çerçevesinde, Kervansaray paylarının işlem sırasının 04/05/2015 tarihinde kapalı kalmasına ve 05/05/2015 tarihinden itibaren İkinci Ulusal Pazar kaydından çıkarılarak Gözaltı Pazarı'na alınmasına,

02.05.2014 tarihinde BİST ne demiş bir de ona bakalım??

Borsamız Yönetim Kurulu'nun 02/05/2014 tarihli toplantısında Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. (Şirket) nin, Borsamızın 379 Sayılı İkinci Ulusal Pazar Esasları Genelgesi'nin "II. Ulusal Pazardan Çıkarma" başlıklı VIII'inci maddesi çerçevesinde,

- Sermaye kaybını ve zararını telafi ederek finansal durumunun düzeltilmesi ve özkaynaklarının güçlendirilmesi için gerekli tedbirlerin alınması,
    - Kervansaray Kundu Oteli ile Kervansaray Uludağ Oteli'nin bulunduğu arsaların tahsis belgelerinin iptali ile ilgili devam eden davalar hakkında KAP'ta herhangi bir özel durum açıklaması yapılmamış olması nedeniyle kamuyu aydınlatma yükümlülüklerine uyum konusunda gerekli özenin gösterilmesi

Yani şirket kaynaklarını dışarıya aktardığı için alınmış gözaltı kararı yok... Aksine bu gibi durumlarda suç duyurusunda bulunulur. Ki SPK bununla ilgili suç duyurularında bulunmuştur...

Yani gözaltından (yakın izleme) çıkmak için dediğimiz gibi icralar sonlandırılacak, özsermaye düzeltilecek ve bunların kontrolünün sağlıklı şekilde yapılabilmesi yani bilançonun çöp olarak değerlendirilmemesi için denetçinin görüş bildirmesi (olumlu ve ya şartlı) yeterlidir diye düşünüyorum. Diğer bütün sebepler ortadan kalkmıştır.
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/357757
    cinali boş yazmaz bekgesinin tarihini yukarıda yazdım.kopyalada herkes görsün

6.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    sn.frecell
    kaptaki 30.04.2015 tarihli borsa istanulun açıklamalrını lütfen oku benmi yanılıyorum yoksa sizmi
    iki satırda sayılganlardan tahsilat olmayıp 35 milyon daha aktardıklarına birşey söyle sizdemi yandaş oldunuz
    Hocam bakın art niyetli yaklaştığınızdan ilk paylaştığım zaten 30.04.2015 tarihli yani kervansarayın GÖZALTINA alınma nedenleri

buyurun yine yapıştırayım... Hocam sizin dediğiniz zannedersem bu madde...

MMC Sanayi ve Ticari Yatırımlar A.Ş. (MMC) nin, Kervansaray'ın da sahibi olan Sayılgan Grubu'ndan olan ilişkili taraf alacaklarının tahsil edilememesi, sahibi olduğu Kervansaray'a olan borcunu zamanında ödemeyen Sayılgan Grubunun, MMC'ye olan borçlarının bir kısmının ödemesi için belirlenen yeni tarih olan 31/07/2015 tarihine kadar da ödemelerinin gerçekleşmeyeceğine dair görüş oluşması, Şirketin ana ortaklarının yüksek tutarda pay satma niyetleri ile grubun her iki şirkete sahip olduğu tarihten itibaren şirketlerin kaynaklarını şirketler dışında kendi lehlerine kullanmalarının söz konusu görüşü desteklemesi sebepleriyle;

Eğer kap açıklamalarına bakarsanız bunların yani hakim ortak ve diğerlerinin taksitli şekilde ödendiğini görürsünüz... Diğer bir konu bu konuyu daha önce eleştirmiş ve şirket hesaplarında bloke olduğundan gelen paraların sayılgan holdinge aktarılıp ödemeler yapabileceğini, yoksa şirket hesaplarına aktarırlarsa bu paraların icra daireleri tarafından el konulabileceğini yazmıştım... Okumamışsınız ama maaşallah bizi hemen yandaş yapmışsınız... Bu arada bu madde mmcas için yazılmış bir maddedir. Kervansarayı ilgilendirmiyor... Ki hakim ortaklar muhasebe hilesi ile suç olmayacak şekilde bir şekilde borçlarını ödüyor gözüküyor. benim söylemek istediğim gözaltından çıkmak için özsermaye artışı (finansallar düzelecek) icralar kalkacak ve bilanço resmi hal alabilmesi için denetçi şartlı veya olumlu görüş bildirecek...

Hocam fikirler uyuşmayabilir ama forumu iyi okuyun aynı şeyleri yazıyorsunuz ben de defalarca cvp yazıyorum... Ama siz onlarca kez daha yazsanız benim fikrim bu... Bilançolar açıklandığında da yazmıştım. Daha sonra siz sorduğunuzda yine yazmıştım. Lütfen hocam okumuyorsunuz sonra beni yandaşlıkla suçluyorsunuz... Kusura bakmayın benim çizgim değişmez...

ve yine bu BİST in yazdığı yazıya tekrar bakarsanız (A) maddesinin Kervan ile ilgili (B) maddesinin ise MMCAS ile ilgili olduğunu göreceksiniz...

Hatta MMCAS ile ilgili a,b,c, şeklinde alt maddelerde var... Burada bizi ilgilendiren (A) maddesi mevzuata göre de gözaltına alınma nedenleri ortadan kalktığında gözaltından çıkar denir...
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

sayılganların borçlarını ödemediğini söylüyorum aksine holdinge fazladan 35 milyon aktarmış diyorum yanlışmı
    siz bunu defalarca yazmamın sebebi neden bu sahtekarlığa sahiop çıkıyorsunuz.sessiz kalırsanız yandaşmı oldunuz deme hakkınıı
    bulurum.
    bu yalanını esmi geçseydim.holdinge neden aktarıyor borcunu ödesin

8. Oyun içinde oyun sürecine devam

Sayfa 428/964 İlkİlk ... 328378418426427428429430438478528928 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •