Sayfa 43/844 İlkİlk ... 3341424344455393143543 ... SonSon
Arama sonucu : 6751 madde; 337 - 344 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    ben de çok sıkılıyorum ama elimden de bir şey gelmiyor...eninde sonunda bu güzel gelişmelerden gesan olumlu etkileneceğini düşünüyorum..madem europowerden faydalanamayacağız bari gesadan sonuna kadar fayda sağlayalım düşüncesindeyim...tabi imkan verseler fuul europowerde olmak isterim...kim istemez ki ??
    Aynı fikirdeyim keko hocam, gesan mutlaka olumlu etkilenecektir ve eldeki gesanlar o dönemde prim yapacaktır diye düşünüyorum. Ancak şu da var, europower’ın altı muazzam şekilde dolduruluyor, bir kısmı gesandan alınıyor mecburen maalesef, orada ciddi bir konumlandırılma oldu. Gönül ister ki europower bir şekilde alım fırsatı versin çok gitmeden. Geleceğinin parlak olması sebebiyle bir hisseden(europower) bu kadar umutlu olup, erken alamayacak olmaktan da umutsuz ve mutsuz hissetmek de ayrı bir duygu . Aslında bir düşüncem de, örneğin bu habere tavan olmaması, bu konumlandırmanın da europower altında olması olabilir.
    Belki de eldekilere şükretmeyi de bilmek lazım. Bakalım zaman ne gösterecek.
    Son olarak, europower’ın bu gelişmelerle birlikte önümüzdeki 3-4 sene çok iyi kazanç getireceğine inanıyorum, ne olursa olsun almak gerektiğini düşünüyorum.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by METEHAN Yazıyı Oku
    Demekki safralar tam dökulmemiş inanmayanlar baya var sırf kap için bile gelen var ...Zaten bu beklentilerde bugunden yarına olacak işler degil...
    bence de tam dökülme olmamış...ilk çıkışta hemen gesanın kafasına vuruyorlar...zaten dökülmedikleri forumdan da belli oluyor...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3.  Alıntı Originally Posted by Majesty23 Yazıyı Oku
    Aynı fikirdeyim keko hocam, gesan mutlaka olumlu etkilenecektir ve eldeki gesanlar o dönemde prim yapacaktır diye düşünüyorum. Ancak şu da var, europower’ın altı muazzam şekilde dolduruluyor, bir kısmı gesandan alınıyor mecburen maalesef, orada ciddi bir konumlandırılma oldu. Gönül ister ki europower bir şekilde alım fırsatı versin çok gitmeden. Geleceğinin parlak olması sebebiyle bir hisseden(europower) bu kadar umutlu olup, erken alamayacak olmaktan da umutsuz ve mutsuz hissetmek de ayrı bir duygu . Aslında bir düşüncem de, örneğin bu habere tavan olmaması, bu konumlandırmanın da europower altında olması olabilir.
    Belki de eldekilere şükretmeyi de bilmek lazım. Bakalım zaman ne gösterecek.
    Son olarak, europower’ın bu gelişmelerle birlikte önümüzdeki 3-4 sene çok iyi kazanç getireceğine inanıyorum, ne olursa olsun almak gerektiğini düşünüyorum.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.
    kesinlikle öyledir dostum...europower şimdi pırlanta değerine bindi..ama çok az kişinin eline geçebilecek...europowerin altı çok dolduruluyor...umuyorum ki bizim için de bir şeyler yaparlar...biz de ise en azından ukraynadaki iştirak var..çok ilerde savaş biterse gesan olarak bize güzel bir beklenti sunacak...onun dışında güzel kap işlerini alacağını düşünüyorum gesanın...çünkü europowerin ürettiklerini gesan alacağı işlerde kullanacak...buda gesanın işlerini çok açacak...

her halükarda bize de yansıyacak...ama doğruya doğru asıl işler europower altında yapılacak..bize de ortaklığımız ölçüsünde pay düşecek..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    bence de tam dökülme olmamış...ilk çıkışta hemen gesanın kafasına vuruyorlar...zaten dökülmedikleri forumdan da belli oluyor...
    Aynen bunu demek istiyorum her dk serseniş igneleme buyuk resme bakan yok tavan olsun saTıyım alttan alıyım derdinde ben bi kaç yeri e takip ediyorum o yuzden diyorum ...

HALBUKİ 2-3 yıl sabredenler muazzam bir getiri sahibi olabilirler...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

5. Sayın keko değerlendirmeleriniz için teşekkür ederim. İyimser haliniz hepimize moral oluyor. Patronlar arz sürecinde Europower tavan tavan giderken Gesan'ın değerini katlamalidirlar. Europowe'i doğuran Gesan ne de olsa. Kral varken prens delisi olmanın manası yok 😀 Yani demem o ki patronlar isterse Gesan'ın değerini bu süreçte korurlar. Bakalım iyi dileyelim iyi olsun. Herkese iyi hafta sonları dilerim.

6. Saat 14:30 gibi bir tanıdığın cenazesi için çıktım.
    Biraz önce eve gelince hem yazışmaları, hem KAPı, hem de kapanışı gördüm.
    Keko boşuna sabır sabır demiyor.
    Neyse...
    Saldırganında nasıl engelleneceğini öğrenip engelledim.
    Adam iyice terbiyesizleşip soytarı, terbiyesiz, goygoycu sıfatlarını kullanmış.
    Aynaya hiç bakmıyor herhalde.
    Artık ileriye bakmaya devam....
    Sabır, sabır, sabır...

7.  Alıntı Originally Posted by DrWho Yazıyı Oku
    Sayın keko değerlendirmeleriniz için teşekkür ederim. İyimser haliniz hepimize moral oluyor. Patronlar arz sürecinde Europower tavan tavan giderken Gesan'ın değerini katlamalidirlar. Europowe'i doğuran Gesan ne de olsa. Kral varken prens delisi olmanın manası yok �� Yani demem o ki patronlar isterse Gesan'ın değerini bu süreçte korurlar. Bakalım iyi dileyelim iyi olsun. Herkese iyi hafta sonları dilerim.
    gesanın şu anda piyasa değeri 255*115=29 milyar tl...

europowerin şu anki sermayesi 175 milyon...kabaca 25 milyon daha ekleyip halka arz ederlerse ?? (kafadan atıyorum ) sermaye 200 milyona çıkar...bunu da 50 tl den arz ederlerse ?? europowerin piyasa değeri 10 milyar olur...tavanlar ile 200 e çıksa piyasa değeri 40 milyar olur...zaten o değerin %55 i bizim...yani gesanın değeri otomatikman artacak ve bizi iskontolu kılacak...kaldı ki bizim bilanço değerlerimizle bile ederimiz en geç nisan -mayıs aylarına kadar zaten 200-300 den aşağı değildi (fk 10 a göre )

her halükarda olumlu etkileneceğiz...ama umuyorum ki arzdan önce gesandaki serseri lotlar toplanır...ardından da son çeyreği görmek istiyorum...çünkü son çeyrek ile gesanın gerçek değerinin zaten yukarılar olacağı anlaşılacak...

ben eldeki gesanların tutulmasını varsa imkanı ek sermaye ile arza katılmanın daha mantıklı olacağını düşünüyorum...

8. gesan ilk arz olduğunda girişim elektrik 1,550 milyardan , europower ise 450 milyardan değerlenip toplam gesanın değeri 1,955 milyar olarak belirlendiğini hatırlıyorum...yani normalde girişim elektriğin değeri europowerin iki katından fazla idi...ama son aylarda malumunuz enerji ve yenilenebilir enerji çok değerlendi...artık arzdan sonra gesanı değerlerken nasıl bir mantık yürütmeli bilmiyorum...

eski mantığa uyarsak gesanın değeri europowerden çok daha değerli olması lazım...bakalım arz gerçekleştiğinde piyasa nasıl bir değerlemeye tabi tutacak ?? hep birlikte göreceğiz...

Sayfa 43/844 İlkİlk ... 3341424344455393143543 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •