Sayfa 434/612 İlkİlk ... 334384424432433434435436444484534 ... SonSon
Arama sonucu : 4890 madde; 3,465 - 3,472 arası.

Konu: HLGYO - Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Erzurum İli, Yakutiye İlçesi, Gez Mahallesi 250 Ada 10 parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde Halk GYO (%50) - Er Konut (%50) Adi Ortaklığı tarafından yürütülmekte olan Şehristan Konutları projemizde yer alan ve ekspertiz bedeli 55.431.795,19 TL+ KDV olan 175 adet konut ile ekspertiz bedeli 913.315,20 TL+ KDV olan 1 adet ticari gayrimenkulün, Adi Ortaklık tarafından Er Konut AŞ'ne satış işlemi sonucunda Şirketimize düşen alacak tutarı karşılığında, mülkiyeti Er Konut AŞ'ne ait, ekspertiz değeri toplam 28.556.000,00-TL (KDV Dahil) takdir edilmiş olan 8 adet arsa nitelikli taşınmazın, bu ekspertiz tutarı üzerinden Şirketimiz tarafından satın alınmasına ilişkin sözleşme imzalanmıştır.
    Yani, stoklardan >> yatırım amaçlı gayrimenkuller hesabına virman olmuş. Bilanço anlamında değişen sadece bu. Yakın gelecekte bu arsalara yine beraber proje yapacaklar, sonra HLGYO onları başka arsalar karşılığında yine Er Konut'a satacak vs böyle böyle gidecek. Onun için yazdım, bu daire işlerinden ekmek çıkmaz bize.

2. Çok şey yazasım var da, fiyatları belli bir seviyede tutmak isteyen bir yapı var kağıtta. Gelmek isteyenlere de Asunim olayıyla ciddi mesaj verdiler. Ne zaman ağalar izin verir o zaman gider bu hisse.2019 bitti sayılır, şayet İFM mevzusu öne çekilecekse ki tüm açıklamalar böyle, asıl hareket gelecek sene sonlarında başlayacak diyebiliriz.

3. Asunime ders mi vermek istiyorlar yoksa öyle düşünmemizi mi istiyorlar? Belki de birileri yolun sonuna yaklaştığını anlamıştır!

Ytd

4. Üstadım, adamlar (Asunim ekibi) bu işten iyi zarar ettiler. Böyle düşünmemizi isteyecek bir durum değil bu, saf gerçek. Bakalım bunun acısını çıkarma yönünde bir girişimde bulunacaklar mı, yoksa kedi gibi bir kenara çekilip sineye mi çekecekler göreceğiz.

5. Diğer yandan, şayet varlık fonu bu projeyi tümüyle satın almayı planlıyorsa işte o zaman mide bulandırıcı sonuçlar çıkabilir. Milletten ne var ne yok -ölü fiyatına- toplayıp yabancı bir kuruma satarlarsa bize fazla ekmek yedirmezler buradan. Hisse fiyatının olması gerekenden çok aşağılarda seyretmesinin arkasında bu tür bir gelişme olduğunu düşünmek dahi istemiyorum. Umarım böyle bir şey yapmazlar.

6.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Üstadım, adamlar (Asunim ekibi) bu işten iyi zarar ettiler. Böyle düşünmemizi isteyecek bir durum değil bu, saf gerçek. Bakalım bunun acısını çıkarma yönünde bir girişimde bulunacaklar mı, yoksa kedi gibi bir kenara çekilip sineye mi çekecekler göreceğiz.
    Niye zarar etsin ki temettü ve bedelsizle birlikte maliyeti 1 tl zaten fiyat burada?!?
    Asıl yıllardır tahtayı bekleyenler zararda, nasıl alıcaklar o lotları geri?
    Ytd

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by AYI&KURT Yazıyı Oku
    Niye zarar etsin ki temettü ve bedelsizle birlikte maliyeti 1 tl zaten fiyat burada?!?
    Asıl yıllardır tahtayı bekleyenler zararda, nasıl alıcaklar o lotları geri?
    Ytd

0,59 dan toplamaya başladı ve şuan hisse fiyatı +%8 bedelsiz ile beraber 1 Tl nin de altında olduğunu düşünüyorum.
    En Güçlü İki silah "Sabır" ve "Zaman" dır. Yazdıklarım beni bağlar; Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın.

8.  Alıntı Originally Posted by magnetic Yazıyı Oku
    0,59 dan toplamaya başladı ve şuan hisse fiyatı +%8 bedelsiz ile beraber 1 Tl nin de altında olduğunu düşünüyorum.

Sayfa 434/612 İlkİlk ... 334384424432433434435436444484534 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •