Sayfa 435/630 İlkİlk ... 335385425433434435436437445485535 ... SonSon
Arama sonucu : 5038 madde; 3,473 - 3,480 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Beneteau süper.
    Is Bankasi denizcilik isine girer mi ki acaba?
    Deyip yazimi ispitleyeceklere pre-emptive strike yapayim FP'nin Aura 51'ine de baksan.

2. Enflasyon düzeltmesi vergi gelirlerinde bir artışa neden olacak ve öz sermayesi güçlü bankacılık ve finans sektöründe gider (zarar) yönlü; borçlu ve öz sermayesi zayıf finans dışı reel sektör şirketlerinde ise gelir (kar) yönlü bir etki yaratacak.

Öz kaynakları düşük, yatırımlarını yeni borçla finanse eden reel sektör, 2024 ve 2025 yıllarında enflasyon düzeltmesi nedeniyle, daha gerçekleşmemiş kazançları üzerinden vergi ödemek zorunda kalacaklar yani, enflasyon düzeltmesi reel sektöre 2024 ve 2025 yıllarında ilave bir vergi maliyeti getirecek.

Buna karşılık, öz sermayesi güçlü olan bankacılık ve finans sektörü ise, 2024 ve 2025 yıllarında enflasyon düzeltmesinin yaratacağı gider etkisi nedeniyle daha az vergi ödeyecek.

2023 yılı enflasyon düzeltmesi vergisiz olarak yapılacak, vergi matrahları etkilenmeyecek.

Bankacılık ve finans sektörü 2024 ve 2025 yıllarında enflasyon düzeltmesi nedeniyle daha az vergi ödeyecek.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Sagolasin. Hakkin odenmez, senelerce besledin bizi bu forumda.

4. GYO'lar hem enflasyon düzeltmesinden hem de yükselen faiz ortamından olumsuz etkilenecek gibi gözüküyor.

2023 hesap dönemine ilişkin enflasyon düzeltmesi, vergi etkisi olmayacağı için gayrimenkul sektörünün lehine. Enflasyon düzeltmesine tâbi tutulan stoktaki konut ve ofisler ile diğer gayrimenkullerin elden çıkarılması halinde, bunlara ilişkin enflasyon düzeltme farkları aktif parasal olmayan varlıkların maliyetine ilave edileceği için, söz konusu kıymetlerini düzelten işletmelerin satıştan hesaplayacakları kar düzeltme yapılmamış duruma göre azalacak. Bu da, 2024 yılından itibaren yapılan satışlar açısından kar azaltıcı, vergi açısından matrah azaltıcı etki yapacak.

2024 yılından itibaren enflasyon düzeltmesi yapılacağı için aktif varlıklar lehine oluşacak üç aylık enflasyon düzeltme farkları, ilave bir vergi matrahı oluşturacak.

Gayrimenkul sektörü, enflasyon düzeltmesi nedeniyle henüz satmadıkları konut ve ofislerin gerçekleşmemiş karları üzerinden vergi ödeme durumu ile karşı karşıya kalacak.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

5.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Iyi TREND de halka arz edilecek, bankaya para girecek diye dusunuyorduk. O zaman kofti o dusuncem de. Ne faydasi olacak finansal olarak ki %20 holding iskontosu kalkmasindan baska?
    Holding hisseleri çok ciddi prim yapar bence, öyle %20 filan değil çok daha fazlası. Bankanın yönetimi de yalın hale gelecek.

6. Sevgili Depeche Mode seni söyleyeyim tanıdık kontenjanından pas geçsinler. E bu değirmenin suyu da bir yerlerden dönecek.

Ne yapaydım Unakıtan amcam gibi borsacılara mı el ataydım. Hey gidi günler ya. Valla milletin elinden 6 ay mı ne sürdü ne güzel aldılar mallarını sonra hooop bir den tekrar eskiye dönülmüştü. Yandaşım ben yandaş sen bana bakma.

Hele bir mark mobius & unakıtan THYAO operasyonu vardı. Toprağı bol olsun ama Allah katında işi zor.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

7.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    hocam sende isc var mi?
    Al-sat yapıyorum, yatırımcı değilim.

Tamam anladim. Yanlis seylerden dogru sonuca gitmisim sonucunda. Simdi su bilanco konusunu netlige kavusturayim.

Sayfa 435/630 İlkİlk ... 335385425433434435436437445485535 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •