Sayfa 436/1027 İlkİlk ... 336386426434435436437438446486536936 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 3,481 - 3,488 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Dolar trendi ile ilgili fikrim net. Yukarı.

Ama bugün öğleden sonra 3 - 3,5 yıldır hiç trade etmeden , aylık faizini tıkır tıkır aldığım (en son %4) dolarlarımın tamamını 4,63 den bozdum. (200K usd) Bazı forumdaşlar , 4,93 den bozmadın da neden 4,63 den bozdun diye kinayeli eleştiriler yapmışlar. Çok kısa vadeli trade etmek için değil , bir süre düzeltme yapacak gibi geliyor bana, o yüzden bozdum. Yanlış karar da vermiş olabilirim. Zaten belirtmiştim. Niyetim sonbahara doğru tekrar dolara dönmek. Bu arada olur da tekrar yukarı giderse demek ki yanılmışım ama üzülmem. Bu zamana kadar paranın değerini korumayı başardığım için sevinirim. 4,92 lere geldiğinde 5,15 leri bekliyordum , olmadı. O yüzden bozmaya elim gitmedi. Zaten bozmasaydım sistem dışına çıkacaktım. Şimdilik günlükte TL devam.

Bol kazançlarınız olsun.

2.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Beyin yakan bir metafor..

mevsim yaz, aylardan ağustos...
    riviera kıyısında küçük bir kasaba, yaz sezonu ancak yağmur yağıyor, yani kasaba bomboş, herkesin borcu var ve kredi ile yaşıyorlar.
    şans eseri otele zengin bir rus geliyor ve resepsiyona 100 dolar bırakıp, odaya bakmaya çıkıyor.
    otel sahibi parayı hemen alıp, kasaba olan borcunu ödüyor.
    kasap, 100 doları hemen kaparak toptancıya olan borcunu vermeye gidiyor.
    toptancı büyük bir sevinçle parayı alıp, kriz nedeniyle kredili hizmet veren son defa birlikte olduğu kadına götürüyor.
    kadın parayı alıp aynı otele giderek oraya olan borcunu ödüyor.
    ve o anda rus müşteri odadan geri dönüyor ve odayı beğenmediğini söyleyip 100 dolarını geri alarak kasabayı terk ediyor.
    rus müşterinin bu ziyaretinden somut olarak hiç para kazanan olmuyor ancak tüm kasaba borçlarından kurtuluyor ve geleceğe ümitle bakıyor!
    borca karşılık alacak senedi verilebilse böyle bir saçmalık olmazdı...
    yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Dolar trendi ile ilgili fikrim net. Yukarı.

Ama bugün öğleden sonra 3 - 3,5 yıldır hiç trade etmeden , aylık faizini tıkır tıkır aldığım (en son %4) dolarlarımın tamamını 4,63 den bozdum. (200K usd) Bazı forumdaşlar , 4,93 den bozmadın da neden 4,63 den bozdun diye kinayeli eleştiriler yapmışlar. Çok kısa vadeli trade etmek için değil , bir süre düzeltme yapacak gibi geliyor bana, o yüzden bozdum. Yanlış karar da vermiş olabilirim. Zaten belirtmiştim. Niyetim sonbahara doğru tekrar dolara dönmek. Bu arada olur da tekrar yukarı giderse demek ki yanılmışım ama üzülmem. Bu zamana kadar paranın değerini korumayı başardığım için sevinirim. 4,92 lere geldiğinde 5,15 leri bekliyordum , olmadı. O yüzden bozmaya elim gitmedi. Zaten bozmasaydım sistem dışına çıkacaktım. Şimdilik günlükte TL devam.

Bol kazançlarınız olsun.
    Hayırlısı olsun.. Aynı fiyatlama ile ufak short posizyonum mevcut... 4,22/4,24 bandı beklenebilir..
    hakuna matara....memento mori.

4.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Mb der ki enflasyon 12.15 ben zaten veriyorum 16.50 daha ne istiyorsunuz !...
    merkez yakın bir zamanda bir bakacak ki tl kullanan kalmamış, herkes dolara geçmiş. ondan sonra ister faiz arttırsın ister para bassın. kendi çalar kendi oynar, enflasyon da %1000'leri görür...
    yatırım tavsiyesi değildir.

5. Ulusal kanalda dış haberler müdürü diyor ki , Münbiçte ABD nin istediği oldu. Adamlar 2016 dan bu yana Türkiyeyi oyaladı, en zayıf olduğu zamanı bekledi. Ekonomik, siyasi ve askeri yönden sıkışmış bir ülkeye dayatarak anlaşıldı yaptılar. İçeriye ypg çıkacak felan dendiğine bakmayın aslında içerik çok başka dedi ve birçok senaryodan bahsetti.

Dolar ise herkes enflasyon ve 7 haziran ppk derken 4,72 leri beklerken algıya oynadı, ters köşe yaparak alttan bol bol topluyor. Şimdi de kelli felli uzmanlar 4,20 ler demeye başladılar ya tam insanlar inanınca yani 7 haziran saat 14 den sonra topuklarsa şaşmamak lazım

6. Faiz topiğinde 17 oranlara meftun olmuş insanlar. Onlara kalırsa döviz geberik. Bakalım finalde ne olacak.

7.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Kaçan kaçsın bakalım, bize başka vatan yok biz burdayız.
    Yanlış anlaşılmasın gidemeyeceğimizden değil gitmem.
    İnsanlar kendini güvende hissetmiyor buda bir gerçek tabi.
    Ben yinede yurt dışı yerine Ege köylerini tercih ederdim.
    Vatanımız gerçekten cennet yok böyle bir memleket.

Sayfa 436/1027 İlkİlk ... 336386426434435436437438446486536936 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •