Onemli Gunler Banner
Sayfa 443/993 İlkİlk ... 343393433441442443444445453493543943 ... SonSon
Arama sonucu : 7944 madde; 3,537 - 3,544 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVI (16)

1.  Alıntı Originally Posted by Econfin Yazıyı Oku
    Usta iki defa svab anlaşmasında ekrana bakıyordum haber gelince 3-4 kuruş ya indi ya inmedi. Piyasa o anlaşmaları takmıyor bile.
    Bir kaç büyük anlaşma biriktiriyorlar diye düşünüyorum. 3-4 kuruş inmediyse indirmek istemedikleri için de olabilir (algı yaratmak) yatırımcıları güvenmedikleri için olabilir ve haklılar da. Yani hükümet çeşitli konuda cephane hazırlıyor ama pek işe yaramayacak diye düşünüyorum. 8-10 ay toparlayamayız bence. mart nisan düzelir gibi görünebilir ama mayıs çöküştür benim için
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

Ben gördüğümü yazdım svab etkisiz. Başka bir şey lazım.Onu da bilmem.

4.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    siyasetten pek anlamam ama bu arkadaşı solcu devrimci diye düşünüyordum. Dediği ABD ye biat et 850 tane hatası bulunan üretimi durdurulan f35i al, silahlı kuvvetlerin ABD ye bağımlı olsun, öyle olunca ekonomin de bağımlı olsun. Bana göre s400 devrimdir abd den özgürleşmektir. silah teknolojimiz de s400 gibi uzun menzilli füzeler yapmaya evrilmiştir iki yıla kadar envantere girecektir.
    Öte yandan Naci Ağbalın görevden alınması borsanın ingiliz yönetiminden özgürleşmesiydi, alın lokomotif garantiyi ne haliniz varsa görün dediler, hala da portföy azaltıyorlar %37ye geriledik.. Bizim gibi küçükler için değişen bir şey olmadı eskiden ingiliz düzeltirdi şimdi jöleli düzeltiyor hatta daha kötüsü. eskiden doları 8.50 den alıp 18e götürüp 10 liralara kadar vermiyorlardı marjlar büyüdü. rt nin adamları 20-30 milyar dolar kar adecek diye ülke dizleri üstüne bu kadar gereksiz yere çöktürülmüyordu. Gereksizdi çünkü merkez milyarlarca dolar sattı, şimdi durum eksi rezerv. Bu millet özgürleşmeyi hak ediyor ama bu millet ne erdoğanın ekonomi politikalarını ne açlığı ne de bu devrimci solcu sanılan yazarları hak ediyor. Artık jöleli küresel hareket ediyor sistem tek elden yönetiliyor. putin sıcak mesajlar verecek deniliyor hemen borsa altın dövizde pozisyon alınıyor cuma günü olduğu gibi. Her şey aylar yıllar öncesinden biliniyor. Tüm sistem halkı soymaya proglamlanmış. sağcısı tezdir solcusu antitez, abd ab tezdir rusya çin antitez. bunların tümü küreselciye hizmet eder, tüm ideolojiler küreselciye hizmet eder. sağcı ya da solcu olursan küreselciye hizmet edersin.sizler savaşırken küreselci paraları toplar. ideolojilerin bittiği gün küreselci de çöker işte o zamana kadar sürüsün. (sözüm şahsa değil)
    saygılar..
    Hakikaten siyasetten anlamiyorsunuz.

Keske bildiginiz konulari yazsaydiniz.

5.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Hakikaten siyasetten anlamiyorsunuz.

Keske bildiginiz konulari yazsaydiniz.
    Elbette. Siyasetten anlamak ile siyaseti anlamak farklı kavramlar. Teşekkür ederim.
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

Faizi artırdın doları düşürdün kkm den çıkan para düşük kurdan dolar mı alır bu faize mi geçer ,asıl sorun bu,bu artırdığın faizden dönüş olduğu gün gelen para ne yapar.Misal kkm ye 12 den para bağladın bugün 14.9 kurdan fazladan bir para alacağını düşünüyorsunuz,ama tak bir numara çevrildi faiz arttı dolar 11 e düştü o 500 milyar kkm parası ya ne yapalım kısmet değilmiş mi der faize mi bağlar parayı , 11 den dolara mı yüklenir.Hangi faizle o adamı dolar almamaya ikna edebilirsiniz.Hasılı kelam bence kuzu kuzu o para ödenecek.Bu kkm tek günde ödenmeyecek her yeni gün geri ödemeler var ,doları bir gün düşürmen de yetmez üç ay boyunca düşük tutman lazım ki bu konjonkturde olacak iş değil.

7.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Faizi artırdın doları düşürdün kkm den çıkan para düşük kurdan dolar mı alır bu faize mi geçer ,asıl sorun bu,bu artırdığın faizden dönüş olduğu gün gelen para ne yapar.Misal kkm ye 12 den para bağladın bugün 14.9 kurdan fazladan bir para alacağını düşünüyorsunuz,ama tak bir numara çevrildi faiz arttı dolar 11 e düştü o 500 milyar kkm parası ya ne yapalım kısmet değilmiş mi der faize mi bağlar parayı , 11 den dolara mı yüklenir.Hangi faizle o adamı dolar almamaya ikna edebilirsiniz.Hasılı kelam bence kuzu kuzu o para ödenecek.Bu kkm tek günde ödenmeyecek her yeni gün geri ödemeler var ,doları bir gün düşürmen de yetmez üç ay boyunca düşük tutman lazım ki bu konjonkturde olacak iş değil.
    Diğer yandan, bir numara çevrilip, KKM ürününe güvenip para yatıranlar bir şekilde mağdur edilirse, bundan sonra çıkarılacak değişik enstrümanlara güven de kalmaz.
    Herkes acaba nereden kazık atacaklar diye düşünecektir.

8. Faiz arttırıp kısa vadeli doları düşürmek hem kkm den para çıkıp dolar alınmasına hem de mevduatta olanların ilave dolar almasına sebep olacaktır.
    İlaveten muhalefet karşısında anormal bir gol yerler. Bu büyük faiz -enflasyon teorisinin çöp olduğunu bu şekilde bir arttırım yaparak kabul etmezler
    Bence bu faiz arttırımı haberleri kasıtlı da yapılıyor olabilir. Hem dolarda olanların şimdi satalım 10 liradan geri alırız diye düşünmesini sağlayıp dolar sattırmak istiyor. Hem de FED faiz arttırıyor ,dolar değerlenecek, zaten 14.70 de kırıldı, biraz daha alalım diye düşünenleri kısa vadede bastırmak istiyorlar.

Sayfa 443/993 İlkİlk ... 343393433441442443444445453493543943 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •