Sayfa 445/582 İlkİlk ... 345395435443444445446447455495545 ... SonSon
Arama sonucu : 4653 madde; 3,553 - 3,560 arası.

Konu: OZKGY - Özak GYO A.Ş.

1. Yeni değerlemelere, bilançolara göre ucuz kalacak!!!! Şu anki 1.52 fk, 0.71 dd yi Amed Piranha pahalı görüyor. Hahaha.....Demek benim şirketim beş para etmez diyor... Hahaaaa....(aslında doğru diyor, 5 para etmez! Kan!!! sorunu var...Karekter sorunu var)

Yatırım tavsiyesi değildir...Kendi hür iradenizle yatırım yapın....

2.  Alıntı Originally Posted by bitpire Yazıyı Oku
    6-9 aylik bilancolara gore ucuz kalacak bu fiyatlarla.
    3 kurum ortalaması 6 aylık 7.592.00 (milyar) kar beklentisi var...iş-deniz-y.finans ytd...

3. Guzel bir paylaşım olmuş, teşekkürler, Bence bu değerlendirmeler önemli ve gerçekci.

Ayrica yatirim fonları son gunlerde sürekli topluyor bu hisseyi. Boşuna toplamıyordur. Bir bildikleri var muhtemelen. Yatirim fonlari Hergün bu kadar niye topluyor acaba çok merak ettim. Emeklilik fonları da ufak ufak topluyor sanırım. Işbankasi ve citi biraz azaltmışlar elindeki hisseyi. Belki biraz yataya bağlayıp bilanço sonrası çıkışına devam ettirebilirler gibi geliyor bana.

Tavsiye içermez kendi düşüncem dır

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,978
     Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    İstanbulda çokca bos gayrimenkul var,
    Yatirim amacli alinmis duruyor ,

Kanada daki model türkiyde uygulanirsa orta ve düsük gelir sabii inslanlar kiraya erisebilir,
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...16#post6466116

1 Temmuzda yazmıştım , Kanada modeli diye
    ,

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üç ülkeyi kapsayan Körfez ülkeleri turu dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.Cumhurbaşkanı, boş duran evlere vergi getirilmesine yönelik bakanlığın çalışması olduğunu da söyledi.
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

5.  Alıntı Originally Posted by yas3gk Yazıyı Oku
    3 kurum ortalaması 6 aylık 7.592.00 (milyar) kar beklentisi var...iş-deniz-y.finans ytd...
    Bu kurumların kar beklentisi gerçekleşirse F/K-0,83 görüntüsü olur,bilanço sonrası kopuş başlayabilir.Muhtemelen yarın seans içinde bölünme tarihi açıklanacak,cuma da bölünür.

6. Bu hissede fk ve dd 0,000000000001 bile olsa gitmez! Ne zaman gider biliyormusunuz, Amed ne zaman hırsızlığı bırakır, düzenbazlığı bırakır, (geçen yılki sözde! ortak satışı ayağı) sözlerine güvenip!!! kendine ortak olan küçük yatırımcıları soymayı bırakır, imana! gelir, o zaman gider....(o da zor...Para bunlar için imandan önce gelir!)

Yatırım tavsiyesi değildir...Kendi hür iradenizle yatırım yapın....

7. 15 yıldır borsadan hisse alıp satarım böyle Vampir bir tahtacı daha görmedim. Al-Sat yapa yapa içi geçti boşa debeleniyorsun tahtacı.
    Bu arada AKYATIRIM BÜYÜYEN ŞİRKETLER FONUNDA OZKGYO var , Fon büyüklüğü 432 Milyon TL 14.07.2023 Tarihinde işlem görmeye başladı TEFAS'da . Bu fonda bulunan şirketler :
    Özak GMYO, Logo Yazlım, Doğuş Otomotiv, Alfa Solar enerji, Oyak Çimento Fabrikaları, Yataş, Girişim Elektrik Sanayi, Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri, Akçansa, Yayla Agro Gıda, Kalekim Kimyevi Maddeler, Çemtaş, Ayen Enerji, Suwen Tekstil, Panelsan, Aztek Teknoloji, Büyük Şefler Gıda, Aksa Enerji, Goknur Gıda Maddeleri, Naturelgaz, Astor Enerji, Kontrolmatik Teknoloji, Europower Enerji, Tukas, Mia Teknoloji, Parsan, Gezinomi Seyahat Turizm, Rubenis Tekstil, Koç Holding, Türk Traktör.*

Muhtemeldir ki bu fonun büyüklüğü yakın zamanda 1 Milyar TL 'yi bulur . %3'ü bile OZKGYO'ya ayırsa 30 Milyon TL civarında lot demek. 1 Milyar TL 'ye ulaştığında benim hesaba göre yaklaşık 20 Milyon TL tutarında bir rakam OZKGYO hisse senedi kısmına akar minimum fazlası da akarsa yaklaşık 1-1.5 Milyon TL arası şimdilik başlangıçta alınacak lot demek.

Bu kağıdı götürecek olan bu tip fonların akmaya başlamasıdır kağıda . Örnek vermek gerekirse kağıt Eylül'ün 20 'sinden sonra kuvvetle ihtimal BİST100'e girecek buraya girdiğinde kağıda çok ciddi bir fon akımı olacaktır , 1-1.5 Milyon lot felan değil 20-30 Milyon civarı alış yönünde Lotlardan bile bahsedilebilir . Bist 50 'ye bile bence girme potansiyeli var . Bist 30 'da ki EKGYO 'nun piyasa değeri 31 MilyarTL , bizim piyasa değerimiz 12.5 Milyar TL ancak defter değerimize bakıldığında 50 Milyar TL 'ye ulaşan bir mülkün üzerinde oturuyor kağıt . Yani BİST 100 garanti gibi , Bist 50 kısa süre sonra ulaşılacak hedef , Bist 30 ise uzun vadeli fakat girdiğinde HİKAYE TAMAMEN DEĞİŞİR KAĞIT FİZANA BİLE GİDEBİLİR . 30-40 TL olur mu ? Eğer bist 30 'a girerse siz diyin 50 ben diyeyim 100 Hikayenin limiti dahi yok çünkü lot kalmaz fonlara bile verilecek.

Kısacası altın madeninin üstünde oturuyoruz , fakat madenin üstünde bir de Vampir var sürekli olarak al-sat yaparak kağıttan milleti kovmaya çalışıyor . MALINIZI KAPTIRMAYIN BENCE , ELİNDE SONUNDA "SEVE SEVE" bu kağıt çok değişik yerleri görecek potansiyele sahip Yatırım Tavsiyesi Değil .

Sayfa 445/582 İlkİlk ... 345395435443444445446447455495545 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •