Sayfa 45/81 İlkİlk ... 35434445464755 ... SonSon
Arama sonucu : 641 madde; 353 - 360 arası.

Konu: KRDMB - Kardemir Karabuk Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. B Tipi

2. A, B ve D arasindaki fiyat farki nereden kaynaklaniyor? Deneyimli arkadaslar yardimci olabilirler mi acaba?

3. Merhaba arkadaşlar, Herkesin geçmiş bayramını kutlarım öncelikle..
    Kardemir B hissesinden bahsetmek istedim sadece.
    17.mart 2014 de endeks henüz 64 000 lerde gezerken 5.03 gören kağıt, (zannedersem bankaya takas bedelinin hisseyi alanlar tarafından zamanında ödenmemesi nedeni ile fiyat ve miktar gözetilmeden ilgili bankanın piyasada satış yapması nedeniyle) sadece dört gün sonra 21 mart 2014 de 2.20 ye kadar düşüyor ve o günden bu yana bir daha o rakamları görmek nasip olmuyor. Oysa endeks şu anda 110 000 lerde, bir çok kağıt % 300'leri aşan prim yapmış durumda, aralarında bu artışı haketmeyenler var.
    Mart 2014 de 5.03 gördüğünden bu yana 3 seneyi aşkın zaman geçmiş, Xu 100 endeks 110 000 (Xu 30 endeksi 135000) fakat Kardemir B şu anda ancak 3 lira seviyesinde ve düşmemek için direniyor, daha zirvesinin yarısına bile varmamış ve endeks ciddi düzeltmesini bile yapmamış. Kardemir hisselerinin durumu şirket yönetiminin umurunda bile değil herhalde. Yani öyle anlaşılıyor. Oysa eldeki verilere ve bilançoya göre şirketin durumu iyi ve gittikçe de daha iyiye gidiyor. Bu ne iş, anlayabilen var mı ?

Alıntı Originally Posted by Dogan35 Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar, Herkesin geçmiş bayramını kutlarım öncelikle..
    Kardemir B hissesinden bahsetmek istedim sadece.
    17.mart 2014 de endeks henüz 64 000 lerde gezerken 5.03 gören kağıt, (zannedersem bankaya takas bedelinin hisseyi alanlar tarafından zamanında ödenmemesi nedeni ile fiyat ve miktar gözetilmeden ilgili bankanın piyasada satış yapması nedeniyle) sadece dört gün sonra 21 mart 2014 de 2.20 ye kadar düşüyor ve o günden bu yana bir daha o rakamları görmek nasip olmuyor. Oysa endeks şu anda 110 000 lerde, bir çok kağıt % 300'leri aşan prim yapmış durumda, aralarında bu artışı haketmeyenler var.
    Mart 2014 de 5.03 gördüğünden bu yana 3 seneyi aşkın zaman geçmiş, Xu 100 endeks 110 000 (Xu 30 endeksi 135000) fakat Kardemir B şu anda ancak 3 lira seviyesinde ve düşmemek için direniyor, daha zirvesinin yarısına bile varmamış ve endeks ciddi düzeltmesini bile yapmamış. Kardemir hisselerinin durumu şirket yönetiminin umurunda bile değil herhalde. Yani öyle anlaşılıyor. Oysa eldeki verilere ve bilançoya göre şirketin durumu iyi ve gittikçe de daha iyiye gidiyor. Bu ne iş, anlayabilen var mı ?
    2 milyon lot ile hisseyi oraya taşıdılar, üstelik kredili girmiş bir grup tarafindan yapılan operasyon idi. Mukayese yapmamak ve kardemiri kendi dinamikleri içinde değerlendirmek yararlı olur..

Alıntı Originally Posted by Pardaillan Yazıyı Oku
    2 milyon lot ile hisseyi oraya taşıdılar, üstelik kredili girmiş bir grup tarafindan yapılan operasyon idi. Mukayese yapmamak ve kardemiri kendi dinamikleri içinde değerlendirmek yararlı olur..
    Yanlış anlaşılmasın , A ve B yönetim imtiyazi nedeniyle her zaman D den fazla olması beklenmeli..A ve D de 5 kademeye düşen fark ne kadar saçma ise, bir operasyon nedeniyle a ve b nin gecmiste cok fark yaratması da o kadar saçmadır bana göre..

6. Bu yazdıklarınızdan " kimse grafik verileri ve şirketin bilançosundaki düzelmeye bakıp ta hisseye atlamasın, bir daha oraları zor görür " gibi bir anlam çıkardım ben..

Alıntı Originally Posted by Dogan35 Yazıyı Oku
    Bu yazdıklarınızdan " kimse grafik verileri ve şirketin bilançosundaki düzelmeye bakıp ta hisseye atlamasın, bir daha oraları zor görür " gibi bir anlam çıkardım ben..
    Hayır öyle bir şey demek istemedim.Söylemek istedigim A B D arasinda olmasi gereken fark geçmişte B lehine operasyon ile o kadar acılmış ve 5xx seviyelerini görmüştü. Sadece grafiğe bakarak operasyondaki fiyat dikkate alınmamalı.Tekrar görürmü? Neden olmasın. Ama A ve D nin de bu yükselişe katılması lazım.Aksi takdirde yine operasyon ile mümkün.

8. Görüşlerinize katılıyorum, oransal olarak aynı olmasa da toplu yükseliş olması gerekir ve böylesi daha mantıklı. Ama ben bu aşamadan sonra ne olursa olsun Krdm B'de en az 4'lü seviyelerdeki gap'ın kapanmasına kadar kâğıtta kalıcam, o zaman yine değerlendirme yaparım. Tabii o zaman da tüm Kardemir ler çok yükselmiş olacaktır. Finansal ve teknik veriler de zaten buna uygun. Fakat konjonktür uygun mu ? İşte o şüpheli..

Sayfa 45/81 İlkİlk ... 35434445464755 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •