Onemli Gunler Banner
Sayfa 458/930 İlkİlk ... 358408448456457458459460468508558 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 3,657 - 3,664 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Eldeki verilerden ve 6 ay boyunca portföy değişmeyeceği varsayımıyla hesapları yaptım. Bu arada hisse senetleri ve gayrimenkul sertifikalarının fiyatı çok belirsiz olduğundan değişmeyeceği kabulü yaptım.

önümüzde 3 senaryo var;
    1. senaryo yıl sonuna doğru faiz ve dolar düşük seyreder dolar kuru 4.80 ABD faizleri değişmedi. 2Yıllık TR faizleri %16 geriledi. eurobond faizleri 0.5 yarım puan düştü.
    Bu senaryoda 6 aylık portföy büyümesi %22 oluyor. toplam portföy büyüklüğü 267.5 milyon TL

2. senaryo faiz ve dolar beklendiği gibi seyreder. Dolar kuru 5.10 ABD 0.5 puan faiz artırır. 2 yıllık TR faizleri değişmez. eurobond faizleri 0.5 puan artar
    Bu senaryoda 6 aylık portföy büyümesi %15 olmakta. toplam portföy büyüklüğü 252.5 milyon

3. senaryo dolar ve faizler yükselir. Dolar kuru 5.60 ABD faiz artışı 100 baz puan. 2 yıllık TR faizleri %22. eurobond faizleri %1.5 artar
    Bu senaryoda 6 aylık porföy büyümesi %1 olmakta. toplam portföy büyüklüğü 221 mil.

bu üç senaryoda gerçekleşebilir. herkesin beklentisi farklı olabilir. benim gönlümden geçen 1. senaryodur.
    Ufak bir exel hazırladım. buradan; dolar kuru, TR faiz, eurobond faiz tahminlerinizi yazarsanız portföy değeri ne olabilir hesaplayıp yazabilirim.
    serkan çok güzel hazırlamışsın tebrikler . piyasa 3.seneryoya göre hareket ediyor ama tutmayan bir nokta oda sadece fedin fazi artırmaması ama yıl sonuna kadar bu üçüncü seneryo tam olarak gerçekleşir.

2.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    serkan çok güzel hazırlamışsın tebrikler . piyasa 3.seneryoya göre hareket ediyor ama tutmayan bir nokta oda sadece fedin fazi artırmaması ama yıl sonuna kadar bu üçüncü seneryo tam olarak gerçekleşir.
    Gün doğmadan neler doğar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dövize bassaydık parayı iyi kar yapmıştık. Borsadan uzun süre hiçbir şey olmayacağını düşünmeye başladım. Temettü verse ne vermese ne? Bir yılda gbp 4.40tan 6.70 olmuş biz ISYAT'ın verip veremeyeceği belli olmayan Temettüsünün hesaplarıyla uğraşıyoruz

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

4. 3 gündür güncel veri düşüyor. Bakalım ne zaman 230 milyon civarına gelecek. Şu an 220
    Yasal Uyarı
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

herkese bol kazançlar. İlk sayfadan itibaren okudum yazılanları. Uzun vadeli biriktirdiğim 4 hissem var isyat da kafama yatti. 0.79 veriyor bu aralar. Alim için uygun zaman midir eski hissedarlari ne dusunuyor fikirleriniz benim için önemli. Teşekkürler

6.  Alıntı Originally Posted by albatros01 Yazıyı Oku
    herkese bol kazançlar. İlk sayfadan itibaren okudum yazılanları. Uzun vadeli biriktirdiğim 4 hissem var isyat da kafama yatti. 0.79 veriyor bu aralar. Alim için uygun zaman midir eski hissedarlari ne dusunuyor fikirleriniz benim için önemli. Teşekkürler
    Bu sene 77-78 altına hiç inmedi. 78 veya 79 almak için iyi bir rakam. Fırsatını bulursanız 78 e yoksa 79 a alabilirsiniz. Tabi gelecekte ne olur bilinmez ama çok aksi bir durum olmazsa 3. çeyrek verileri iyi gelirse ekimden sonra yükselişe geçmeye başlayacaktır.
    Yasal Uyarı
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Teşekkürler

Bizimki yine 77 yaktı. Bir Lot alasım yok artık.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Sayfa 458/930 İlkİlk ... 358408448456457458459460468508558 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •