Sayfa 458/645 İlkİlk ... 358408448456457458459460468508558 ... SonSon
Arama sonucu : 5158 madde; 3,657 - 3,664 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1. Yukarı yönde 22 ye kadar her seviye dirençtir. Zorlu bir süreçten geçilecek muhtemelen. 22 nin kalıcı olarak aşılması teknik açıdan denklemi değiştirir.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

TREND 50 milyon lot gibi satis olmus, Is Yatirim almis (datalarim eksik olabilir, cok fazla kesinti oldu tamamlamadim).
    18'de girdi holding isine. Bunun da bir marji olmali. Ben 22 ustune atacagini dusunuyorum piyasa duzelince.
    Yanliz su hamas mucahittir aciklamasi fonlari da degerlendirme kuruluslarini da yoketmistir. Belki KETOnun finansorunden birseyler getirirler.

ISCTR 3Ç23 ön izleme ve güncelleme raporu (Tera Yatırım )

İş Bankası'nın 3Ç23'te TL19.048 milyon konsolide olmayan net gelir aciklamasini bekliyoruz. Hedef fiyatimizi TL30,31 olarak hafif yukari revize ettik (onceki: TL22,91). Bu %4'lik bir temettü verimi dahil toplam %26'lik getiri potansiyeli sunuyor. Endekse parallel getiri tavsiyemizi korumakla beraber, İş Bankası'nın diger ozel bankalara kiyasla en pahali carpanlarda islem gordugunu hatirlatmak isteriz.

3. 666 kardeşim selam. Son 4 günde, yapılması gereken satışların çoğunun yapıldığı söylendi bana. Benim haritam şöyle:

20 nin altı mayınlı bölge, her türlü feyk atma serbest. Kırmızı olan bu bölgede uzun da gitsen kısa da gitsen elde patlama olasılığı yüksek.

20-22 arası tarafsız bölge: Gri renkte ve tümüyle direnç. Tepki çıkışlarına feyk çekme stratejisi çalışır burada.

22 nin üstü yeşil bölge. Allah'ın yürü ya kulum diyeceği bölge. Burada uzun gidip düşüşlere feyk çekmeli.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4. Gazze sorunu Sina yarımadasında yeni bir yerleşim yeri verilerek oradaki 2.2 milyon Filistinlinin bu yeni bölgede yerleşmesi ile sona erecek gibi gözüküyor. Bunun karşılığında Mısırın IMF ve Dünya bankasına olan borçları silinecek. Yahudi devleti ile kuruluşları finansal maliyetin önemli bir kısmını karşılayacak. Her 2 taraf için de ideal çözüm budur bence.

Eğer böyle olursa piyasalar coşar.

O yuzden Misir Borsasi %20 primli basladigindan beri ya. Piyasalar savas sever diye bir yazi koymustum havuz medyasinda.
    Piyasalar savas degil, para sever.
    (Ben kabul edilecegini dusunmuyorum. Onceki senelerde Israil Misir'i Urdunle baglayacak topraklari teklif etmisi ama Husnu Mubarak reddetmisti.. Ama paranin kokusu borsalar icin yeter)

6.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    O yuzden Misir Borsasi %20 primli basladigindan beri ya. Piyasalar savas sever diye bir yazi koymustum havuz medyasinda.
    Piyasalar savas degil, para sever.
    Bunun toplam maliyeti 50 milyar dolar. Altından rahat kalkılır. Şöyle ki:

Yeni yerleşim bölgesinde yapılacak 500 bin yeni konutun İnşaat maliyeti beheri 50 bin dolardan 25 milyar dolar. Her aileye bedelsiz yeni bir konut verilecek.

400 kilometrekarelik yeni yerleşim bölgesinin değeri metrekare başına 12.5 dolardan 5 milyar dolar.

Mısıra ayrıca 20 milyar dolar hibe.

Bunun karşılığında Gazze İsraile ilhak edilecek.

Toplam 50 milyar dolarlık bir maliyeti var. Altından rahatlıkla kalkarız.

Yazima ekleme yaptim yukarda. Mubarak reddetmis onceki senelerde Israil Misir-Urdunu baglayacak toprak vermesine ragmen. Araplar hissi oldugu bir konu o, kabul edilebilecegini hic sanmam. Bir sekilde oralarda hepsi baris icinde yasasa guzel olurdu ama.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
    CDS`ler 375`in altina indi

300`ün altina en son 2020`de degmistik

250`nin altinda: https://www.youtube.com/watch?v=ccrRsyQBGmw

Sayfa 458/645 İlkİlk ... 358408448456457458459460468508558 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri