Sayfa 459/804 İlkİlk ... 359409449457458459460461469509559 ... SonSon
Arama sonucu : 6429 madde; 3,665 - 3,672 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. Selamlar eski dostlar az kaldı sankim gelecem

2.  Alıntı Originally Posted by freedım Yazıyı Oku
    Selamlar eski dostlar az kaldı sankim gelecem
    Oooo eski kadro toplaşıyor sanki. (ki henüz bende de yok)
    Hayırlısı olur umarım. Bol kazançlar.

3.  Alıntı Originally Posted by wandet68 Yazıyı Oku
    Sayın wandet;
    Başta yanlışlıkla gönderilmiş diye düşündüm ama...
    Bir kaç hisse başlığında daha gördüm bu grafiğinizi.
    Elinize sağlık, ortada bir emek var.
    Öte yandan da; sanıyorum ki "bu hisseye dikkat!" demeye getirmişsiniz.

Ortada bir fırsat olduğunu düşünüyorsanız ve "insanların da işine yarar belki" diyorsanız daha açık konuşmanızda yarar var.
    Bir perspektif, hedef, dikkate değer gözlemlediğiniz bir şey varsa...

PS: Şahsi görüşüm: Aşırı spekülatif bir hisse risk-getiri dengesi açısından...

4. hayırlı sabahlar bol kazançlar

5.  Alıntı Originally Posted by freedım Yazıyı Oku
    hayırlı sabahlar bol kazançlar
    Günaydın. Bilmukabele.

6. 9,30 üzeri saatlik kapanışlar tobo yu çalıştırır inş bakalım

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Arkadaşlar tuhaf bir durum yok..geçen yıl borsa endeksi %20 düşerken, kordsa %30 a yakın prim yaptı yıllık bazda...bist100 ün en iyi performans gösteren 3-4 hissesinden biri oldu.

Üstelik bu performansta düşük maliyetli stokların bilançoya olumlu etkisi önemliydi...yani 3. çeyrek ekstra olumluluk, 4. çeyrekte kötüleşme olarak yansıyor...yani fiktif iyileşme geri veriliyor.

özetle, çok olumlu 3. çeyrek bilançosu nedeniyle ekstra fiyatlanan kordsa, göreceli olarak kötü gelecek 4. çeyrek bilançosu ile düşüyor.

çok düşmüş kağıtlar var...portföy değişimi oluyordur...bazı fonlar kordsa dan çıkıp yukarı ivmesi olan kağıtlara geçiyordur...son çeyrek bilançosu sonrası toparlar biraz....ama bu yıl bist-100 e göre performansı göreceli düşük kalacaktır...burası net.
    Geçen haftayı sağlam kapamıştık, özellikle cuma günü güçlü yabancı alımı vardı...yabancı sattığı malı uygun fiyatlardan yerine koymata başladı.

Bu arada tarihin en güçlü yabancı girişinin olduğu ocak ayında, yabancı payı %49,5 dan %50 ye çıkmış, neredeyse değişmemiş...ama şubat ayında yabancı girişinin etkili olacağını düşünüyorum( bugün içinde yabancıya işlem yapan bir kurum en iyi alıcı)

Sonuçta, olumsuz beklenen son çeyrek bilanço yabancının mal toplaması için fırsat olacak...bilançoya kadar 9-10 arası hareket, bilanço sonrası olumsuz beklenti bitişi, ve 10 üzerine atmasını bekliyorum.

Bu arada asıl uzmanlığım hisse değil, büyük resim..endeks beklentileri...seçime kadar 95-105 arası dalgalı yatay bir piyasa bekliyorum..bu dönem ana endeks kağıtlarından geride kalan ikincil kağıtlara geçişler olacak beklentisindeyim.

8. nerde eski dostlar yaw gelecem dedim geldim

Sayfa 459/804 İlkİlk ... 359409449457458459460461469509559 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •