Sayfa 46/783 İlkİlk ... 3644454647485696146546 ... SonSon
Arama sonucu : 6261 madde; 361 - 368 arası.

Konu: SNGYO - Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı

1. Özet Bilgi
    Yönetim Kurulumuzun 2016 Yılı Kar Dağıtım Önerisi
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi ?
    Hayır
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi ?
    Hayır
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ?
    Hayır
    İlgili Şirketler
    SNGYO
    Yönetim Kurulu Karar Tarihi
    21.04.2017
    Nakit Kar Payı Ödeme Şekli
    Ödenmeyecek
    Pay Biçiminde Ödeme
    Ödenmeyecek

2. ŞİRKET PAYLARININ GERİ ALIM PROGRAMI
    Geri Alımın Amacı
    Bazı dönemlerde piyasada oluşan dış etkenler nedeniyle, hisse senetlerinin borsada oluşan fiyatı
    şirketlerin faaliyetlerde gösterdikleri performansı yansıtmamaktadır. Bu dönemlerde Şirketimizin
    kendi hisselerini satın alması, diğer tüm yatırım alternatiflerine göre daha iyi bir tercih haline
    gelmektedir. Genel kuruldan pay geri alımı için alınan yetki ile önümüzdeki dönemde borsada
    oluşacak fiyat hareketlerinin takip edilmesi ve koşullar gerektirdiğinde Şirketimizin kendi hisselerini
    satın alabilmesi amaçlanmaktadır.
    Geri Alınabilecek Azami Pay Sayısı
    Şirket’in paylarının en fazla %10’u geri alınır. Mevcut pay sayısı 600.000.000 adet olduğundan
    alınabilecek pay miktarı 60.000.000 adettir. Sermaye artırımları ile pay sayısının artması halinde %10
    nispetine kadar alım yapılabilir.
    Geri Alım İçin Ayrılan Fonun Toplam Tutarı ve Kaynağı
    Geri alım için azami 100.000.000 TL tutarında bir fon kullanılabilir.
    Geri alınan payların toplam bedeli, kâr dağıtımına konu edilebilecek kaynakların toplam tutarını
    aşamaz.
    Geri Alım Programının Uygulanacağı Süre
    3 yıl
    Payların Geri Alımı İçin Alt ve Üst Fiyat Limitleri
    Payların geri alımlarında alt fiyat limiti 0 (sıfır), üst fiyat limiti ise açıklanan en son tarihli konsolide
    bilançoda yer alan özkaynak toplamının ödenmiş sermayeye oranının %25 fazlasıdır.
    Genel Kurul’dan Talep Edilen Yetki Süresi ve İşlem Prosedürü
    Yönetim Kurulu genel kurulca kendisine yetki verildiği tarihi takip eden 3 yıl boyunca pay geri alımı
    ve alınan payların elden çıkartılması konusunda yetkilidir. Bu yetki süresi içerisinde kalmak üzere,
    yönetim kurulu daha kısa süreli bir veya daha fazla geri alım programı gerçekleştirebilir.
    Yönetim kurulu 3 yıllık yetki süresi boyunca, biten bir geri alım programı sonrasında, tekrar bir geri
    alım programı başlatmaya karar verebilir. Bu takdirde yukarıdaki prosedür tekrarlanır.
    Yönetim kurulu geri alınan payların tamamını elden çıkarmaksızın satışları sonlandırmakta ve yeni bir
    geri alım programı başlatmakta yetkilidir.
    Geri Alınan ve Henüz Elden Çıkarılmamış Paylara İlişkin Bilgi
    Şirketimiz tarafından daha önce geri alınmış ve henüz elden çıkarılmamış bulunan pay adedi
    3.960.000’dir. Bu payların Şirket sermayesine oranı 0,66%’dır.
    Geri Alım Programının Onaya Sunulacağı Genel Kurul Tarihi
    Geri alım programı 17 Mayıs 2017 Çarşamba günü saat 10:00’da toplanacak olan genel kurulun
    onayına sunulacaktır.

3. ula sinpaş yine tırışka mı çeviriyosun. çevirmiyosan uçman lazım.

4. hisse alımı yapmakta olup fiyatı gram oynamayan tam tersine düşen tonla kağıt var, misal : albrk.
    Firma kağıt alır gibi görünür ama önceden bir yerlerde tuttuğu hesaptan transfer yapar sadece, sonra millet niye fiyat artmıyor diye düşünür durur. tecrübeli borsacılar böyle ayak oyunlarını iyi bilir.
    bu açıklama özel denetçi istemeyelim diye bir yem olabilir, geçen yılki 60-69 hareketi gibi, özel denetçi isteğimizi her şekilde belirtip tutanaklara geçireceğiz. Ya fiyat adam gibi bir yere gelecek ya da denetçi bir dolap dönüyorsa bunu ortaya çıkaracak, 3. bir alternatifleri yok.
    https://www.youtube.com/watch?v=OV7ewll0ecw

.

Sahiplerinin gözü doymuş mu ?
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

6.  Alıntı Originally Posted by investor2014 Yazıyı Oku
    hisse alımı yapmakta olup fiyatı gram oynamayan tam tersine düşen tonla kağıt var, misal : albrk.
    Firma kağıt alır gibi görünür ama önceden bir yerlerde tuttuğu hesaptan transfer yapar sadece, sonra millet niye fiyat artmıyor diye düşünür durur. tecrübeli borsacılar böyle ayak oyunlarını iyi bilir.
    bu açıklama özel denetçi istemeyelim diye bir yem olabilir, geçen yılki 60-69 hareketi gibi, özel denetçi isteğimizi her şekilde belirtip tutanaklara geçireceğiz. Ya fiyat adam gibi bir yere gelecek ya da denetçi bir dolap dönüyorsa bunu ortaya çıkaracak, 3. bir alternatifleri yok.
    https://www.youtube.com/watch?v=OV7ewll0ecw
    ula investör biz de onu diyoruz, bunun zaten hisse alım programı var. orada dikkat etmen gereken şey bu çapta bi hissenin 60 milyon, 100 milyon lot olarak limit belirlemesi.

kuruldan 1 ay önce bunu pat diye niye açıklar, bayram değil seyran değil. hareket çekecek. özkaynak/sermayeye sınırlamış bir de uyanık. millet vaay 1.70e kadar yolu var deyip atlasın diye. ;)

7.  Alıntı Originally Posted by bitpire Yazıyı Oku
    ula investör biz de onu diyoruz, bunun zaten hisse alım programı var. orada dikkat etmen gereken şey bu çapta bi hissenin 60 milyon, 100 milyon lot olarak limit belirlemesi.

kuruldan 1 ay önce bunu pat diye niye açıklar, bayram değil seyran değil. hareket çekecek. özkaynak/sermayeye sınırlamış bir de uyanık. millet vaay 1.70e kadar yolu var deyip atlasın diye. ;)
    peki şair burada ne anlatmak istiyor?:

"üst fiyat limiti ise açıklanan en son tarihli konsolide bilançoda yer alan özkaynak toplamının ödenmiş sermayeye oranının %25 fazlasıdır."

bunlar ne demek istediklerini bile ifade edemiyor. özkaynak 1 milyar TL , sermaye 600 milyon TL, bu ikisinin oranı 1.6, %25 fazlası da 2 eder ama bu sadece bir sayı, önünde TL yok, bunu anlayan var mı?

8.  Alıntı Originally Posted by investor2014 Yazıyı Oku
    peki şair burada ne anlatmak istiyor?:

"üst fiyat limiti ise açıklanan en son tarihli konsolide bilançoda yer alan özkaynak toplamının ödenmiş sermayeye oranının %25 fazlasıdır."

bunlar ne demek istediklerini bile ifade edemiyor. özkaynak 1 milyar TL , sermaye 600 milyon TL, bu ikisinin oranı 1.6, %25 fazlası da 2 eder ama bu sadece bir sayı, önünde TL yok, bunu anlayan var mı?
    o cümleyle defter değerini kastetmeye çalışmış, en azından ben ona yordum. gibi gibi.yoksa anlamak mümkün değil ne demek istiyor..
    2016 yıllıklarda 935 milyon tl olarak görünüyor. bunlar bi numarataj çekecekler ama ne...

Sayfa 46/783 İlkİlk ... 3644454647485696146546 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •