Sayfa 461/1001 İlkİlk ... 361411451459460461462463471511561961 ... SonSon
Arama sonucu : 8004 madde; 3,681 - 3,688 arası.

Konu: Viop - XXIV

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Geçen salgın tanıdığım kimse hasta olmamıştı. 1 2 tanıdığın tanıdığı olmuştu. Şu an rakamlar güya daha düşük ama benim çevremde çember daralmayı bitirdi noktaya dönüştü...

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hadi bazılarını anlarım veriler yalan avrupası vatandaşı vs.

ama dün kk tvde bas bas bağırdı. durum vahim diye ne kadar muhalefette olsa kimse bu kadar ısrar etmez.

bizimkilerin kafası Türk askeri yemez içmez ölmez kafası ölürsede şehit oldu derler bir maaş bağla devam et sıradakine.

dün gece çokomelli yine güzel haberler gelecek diye yumurtlamış.

bizde hisler şöyle tercüman ediliyor

- oğlum baban ölmüş ( tam üzülecekken )
    - ama sana milyonlar bırakmış
    yani acını yaşatmadan duygularını egonla bastırıp şahalı bir hayal alemine götürüyorlar.

kısacası her dönem iyi kötü yaşanır ama tekerrür ettiğinde daha derin izler bırakır.

sonuç olarak

felaket tellallığı yapmıyorum ama yıl sonuna doğru millete yeniden ( bu sefer dahada fazla ve fazla kişiye ) para vermez ise borçlarını ötelemez ise al aşağı olacaklardır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
    İzlanda bizim bir ilçemizin nüfusuyla neler neler yapıyor. Gidip ordaki yöneticileri antrenörleri getirseler siz neyi doğru yapıyorsunuz diye araştırsalar. Ama olmaz. Bizde ki mantık hep götürmek(çalmak).
    Dünyada en zor şey kırılan bir kalbi onarmaktır...

usdtry 7.49
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
    Dolar kaplumbağa gibi yavaş yavaş sinsin sinsi 7.49 olmuş. 7.50 yi görünce nasıl davranacak bakalım.

Bu pala harbi enayi. Para dağıtcam diye uğraşıyor.

6.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Koskoca nasd** ı sadece apple ve teslaya bağlamak bist yatırımcısının işi olurdu. Orda 100lerce hisse var.. tesla düşer, amd, intel çıkar..
    Bunlar sadece örnek..

Dünyanın en değerli hisseleri nasd** da.
    Adamlar covid movid dinlemeden 1 yılda 10 a 20 ye katladı.. her sene en az bir yüzde yüzü var hisselerin...
    Bist mi? Bist hala 2008 i atlamadı..
    Bu sözü benim için yazdıysanız nasıl bu kanıya vardığınızı anlamadım.

Diğer yandan söylediklerime bir yanıt verememişsiniz. Verdiğim kaynakta;

Yani Dow Jones bileşenlerinin herhangi birinde 1 dolarlık bir değişim olursa, bu eskiden 6.8 puanlık bir dalgalanma yaratırken, değişiklikle birlikte 6.579 puanlık bir dalgalanmaya sebep olacak.Apple’ın hisselerini bölmesi de Dow Jones’un yöneticilerine 124 yıllık endeksin teknolojideki hızlı fiyat artışlarına göre düzeltilmesi için fırsat sağlamış oldu. Apple’ın daha önce hisselerini bölmesiyle şirketin endeksteki ağırlığı %12’den %3’ düşmüştü ve endeksteki teknoloji şirketlerinin ağırlığı da %27’den %20’ye gerilemişti.Kaynak: Dow Jones endeksinin hesaplanmasında radikal değişiklik

yazıyor. Benim anladığım hisseler 100 dolar çıkarken endekse 680 puan artış sağladı ama düşerken 658 puanlık gerileme yartacak. Yani hisseler sıfır noktasına dönse bile endeks 22 puan artıda kalacak demek diye anlıyorum. Eğer doğruysa yolun yarısında kural değiştirmenin saçma olduğunu söylüyorum. Ben yanlış anladıysam da bilen birisi açıklasın ve düzeltsin lütfen.

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    ,......

tamamen yardımları kesmek gerekiyor futbol kulüplerine.. kesilecek çok yer var aaslında.. futbol kulüpleri ve diyanet başta.. ikiside toplumu uyuşturmak ve yönlendirmek için kullanılıyor..
    Maaşlı imam olayının sona ermesi, imamların üretim alanlarında istihdam edilmesi gerekir. İslam'da maaşlı imam diye birşey yoktur, sonradan uydurulmuştur. Din eğitimi sadece öğretmenlere, öğretim elemanlarına bırakılmalıdır. Futbol kulüplerinin yanında, partilere yapılan yardımların da kesilmesi, örtülü ödeneğin sınırlı bir kesime bile olsa da denetime açılması, kamuda savurganlığın sona erdirilmesi, kaymakam, vali, üst bürokrat saltanatına son verilmesi ve tüm kaynakların üretim ve ARGE çalışmalarına ayrılması gerekir. Hortumların kesilmesi, ihalelerin doğru ve sonrasının denetimi düzgün yapılmalıdır. Milletvekili, CB, Başkan saltanatına son verilmelidir.
    Yoksa her gün biraz daha fakirleşir, dolar, altın, araba, makine, gıda vs fiyatlarının o gün ne kadar daha arttığını konuşmaya devam ederiz.

Lenovo P1a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
    Vadeliler yine abd yi tınlamadı yatay açtı.
    Yine 5 günlük ortalama üstünde tutunma çabası olacak gibi.
    Bugünün en önemli Direnci benim gördüğüm 109.200

Sayfa 461/1001 İlkİlk ... 361411451459460461462463471511561961 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •