Sayfa 471/760 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521571 ... SonSon
Arama sonucu : 6079 madde; 3,761 - 3,768 arası.

Konu: VESTL - Vestel

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by cow_boz Yazıyı Oku
    6.96 FK ile temettüyü fiyatlamış ise biz kilidi vurup gidelim.
    Lütfen insanları yanıltmayın.
    Hisselerin %9.73'ünü alan Birol Mutlu kardeşimiz söz meclisten dışarı saf ama bir tek siz akıllısınız.
    aynen..
    vestelin piyasa değeri 1.536.147.796 milyar USD
    vestel beyaz eşya 1.478.870.610 milyar USD
    vestel beyazın yüzde 87.27 i vestel elektroniğin
    yukarıdaki tabloya bakın vestel beyaz eşya sanayi hariç tüm vestele 245.537.000 milyon dolar değer kalıyor. böyle bir şey olabilir mi
    fiyatın gideceği çok fazla yol olmalı..( ayrıntılara girmeden kısaca)
    Grafik Yorumcusu

2.  Alıntı Originally Posted by cow_boz Yazıyı Oku
    6.96 FK ile temettüyü fiyatlamış ise biz kilidi vurup gidelim.
    Lütfen insanları yanıltmayın.
    Hisselerin %9.73'ünü alan Birol Mutlu kardeşimiz söz meclisten dışarı saf ama bir tek siz akıllısınız.
    ben vestelden 2000 yılında dev bir kazık yedim. o zamandan beri vestelin adam gibi düzenli temettü verdiğini de görmedim. Zorlular asla dürüst degil. Zaten dürüst olasalardı bürol 5tl lerden beri vesteli toplamazdı. Bürol şu an temettüyü cebe indirdiğinde ortalama maliyeti 1-2 tl lere düşecek.bugün iştirakinde görülen şirketlerin bir sabah kalkarsınız buharlaştıgına şaşırmayın. 2000 yılında vestel elektronik beyaz eşya yatımına giriyor diye duyuru yaptılar. hisseler 5 tl den 250 tlye gitti. sonra ortaya çıktıki vestel beyaz diye bir şirket kurulmuş. bu şirketin %15i vestele ait. Siz şimdi bakmayın vestel beyazın %90 nın vestele ait olduguna. Yani vesteli taşıyorsanız. öyle temettü amaçlı, yatırım amaçlı taşımayacaksınız ve sürekli uyanık olacaksınız.hisse 500tlye de gidebilir 5 tl ye düşebilir. bunun bilincinde olun. Yani zorlunun şirketlerinden froto olmaz demek istiyorum

3.  Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    ben vestelden 2000 yılında dev bir kazık yedim. o zamandan beri vestelin adam gibi düzenli temettü verdiğini de görmedim. Zorlular asla dürüst degil. Zaten dürüst olasalardı bürol 5tl lerden beri vesteli toplamazdı. Bürol şu an temettüyü cebe indirdiğinde ortalama maliyeti 1-2 tl lere düşecek.bugün iştirakinde görülen şirketlerin bir sabah kalkarsınız buharlaştıgına şaşırmayın. 2000 yılında vestel elektronik beyaz eşya yatımına giriyor diye duyuru yaptılar. hisseler 5 tl den 250 tlye gitti. sonra ortaya çıktıki vestel beyaz diye bir şirket kurulmuş. bu şirketin %15i vestele ait. Siz şimdi bakmayın vestel beyazın %90 nın vestele ait olduguna. Yani vesteli taşıyorsanız. öyle temettü amaçlı, yatırım amaçlı taşımayacaksınız ve sürekli uyanık olacaksınız.hisse 500tlye de gidebilir 5 tl ye düşebilir. bunun bilincinde olun. Yani zorlunun şirketlerinden froto olmaz demek istiyorum
    Ben çok çok yeniyim Vestel de ama şuan gerçekten çok ucuz.

Net kâr bu kadar güzel artmış iken ve de devamı gelecek gibi dururken temettüyü alayım diyorum. Sonra bilanço bilanço ilerleriz.

Sahibi olduğu şirketler, ortaklık yaptığı meta, ayesaş, Vestel savunma ve togg (togg'dan pek bir beklentim yok) ile çok ucuz bence.

Tabii bu kadar ucuz kalmasının sebebi de şuanki hali değilde geçmişidir.

Geçmişi temel analiz çöplüğüne dönmüş.

Hissenin geçmişi güven vermiş olsa idi fk en az 10 fiyatta 52 olur, herkes almak için sıraya girerdi.

Şimdi o güveni verirse diye ben yatırım yapıyorum. Sonuçta yatırım yapmak risk.

Bakalım umarım yanilmayiz. En azından temettüsü sigorta olarak kenarda duruyor.

"politikada hiçbir şey kazayla olmaz. olmuşsa, öyle planlanmıştır."
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

4. Bir çok temettü hissesi temettü ödemelerini gerçekleştirmişken , bu oranda temettü yü bu fiyatlardan kimseye yar etmezler. 15 nisan a kadar kaç tane olumsuz haberi çıkacak kimbilir. Piyasa bozsa vestel gitmese bile bu orandaki temettü hisseyi dik tutmaya yeter.

Birde şöyle bakalım, 368 bin lira paranız var 10 bin lot vestel alsanız 31 Aralık tarihine kadar düz olsun üç taksitte 60 bin temettü alacaksınız.
    Aynı tutara 9 ay vadeli hesap açsanız faizler düşmese vergi avantajı devam etse 45 bin kazandırır.

Kimseyi olumlu olumsuz etkilemek istemem lakin ben umutluyum vestel den.

SM-A705FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    tamam da zorlu asil nadirden bu şirketi bir baraka olarak aldı.. sıfırdan büyüme kolay olmadı.her kuruşu dikkatli harcadılar. uzun yıllardır kazançlar yatırımları aktarılarak bugünlere gelindi.(özetle)
    artık meyveleri toplama zamanıdır..
    Grafik Yorumcusu

6. yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir..

7. Bir hisseye sadece temettü almak için giriliyorsa büyük bir hata yapılıyor demektir.Şirkette büyüme ve karlılık sürekli olmalı.Hikayesi olmalı. Temettü yatırımın meyvesi sayılır.Kazandığı halde yatırımcısı ile paylaşmayan şirketler de var.Sermayesinin 3 katından fazla kar eden Deva 10 kuruş temettü verirken yıllık kazancından fazlasını dağıtan Ttrak gibi şirketler de var.Vestel ise sanırım 20 yıldan fazla bir zamandan beri temettü vermiyordu. Temettü vermeyi süreklilik haline getirirse Fk da buralarda kalmaz.
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

8.  Alıntı Originally Posted by sea Yazıyı Oku
    Bir hisseye sadece temettü almak için giriliyorsa büyük bir hata yapılıyor demektir.Şirkette büyüme ve karlılık sürekli olmalı.Hikayesi olmalı. Temettü yatırımın meyvesi sayılır.Kazandığı halde yatırımcısı ile paylaşmayan şirketler de var.Sermayesinin 3 katından fazla kar eden Deva 10 kuruş temettü verirken yıllık kazancından fazlasını dağıtan Ttrak gibi şirketler de var.Vestel ise sanırım 20 yıldan fazla bir zamandan beri temettü vermiyordu. Temettü vermeyi süreklilik haline getirirse Fk da buralarda kalmaz.
    Patron imaj değiştirecek umarım,geçmişte güvenilmez ve gaddardı..Vestldeki bilanço ve temettü coşkusu hepimizi şaşırttı,anlaşılan bundan sonra bu coşkuya alışacağız,sıra bedelsizde..Bilançodaki döviz pozisyon açığı ihracat geri dönüşlerine göre ayarlanmış,belki de kurda düşüşten korunma amaçlı kısa vadeli türev işlemler sanırım,ihracatta coşmuşken 1.çeyrekte hem hatırı sayılır finansman geliri,hem de rekor kar bekliyorum.Geçtiğimiz yıl 4-5 kat döviz pozisyon açığı varken bile 1.çeyrekte finansman net karı vardı.
    Son düzenleme : ÇiftçiDede; 04-04-2021 saat: 20:29.

Sayfa 471/760 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521571 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •