Sayfa 484/1032 İlkİlk ... 384434474482483484485486494534584984 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 3,865 - 3,872 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    hangi devlet.
    seçimi kazanmak için büyümeyi pohpohlayan zihniyet bu amaca ulaşmak için araclarından birini elaleme verecek.
    halkbanka ceza gelirse mali yönden daha da zayıflamasın diye başka bir devlet bankasını pis işlerinde at başı yapacak.
    hangi banka olur.
    ingiliz aklıyla tr de işler yürümez.
    burası TR
    kanunların çıkmadan yozlaştığı bir yerdir.
    bakıyorum sen de ümidini artık tamamen kaybetmişsin ve her şeyi kara olarak görüyorsun, %80'lik kitleye hoş geldin
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

bizim onulmaz hastalığımız var.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

3. Halkbank'taki yabancı oranı şu anda %56.8. Geçen senenin sonunda %81 idi. Son 8 ayda yabancılar ellerindeki hisseleri 148 milyon lot azaltıp 495 milyon lottan 347 milyon lota düşürmüşler.

Son 1 haftada yabancılar 14 milyon lot net alım yapmış ve yabancı oranı son 1 haftada %54.5 den %56.8 e (333 milyon lottan 347 milyon lota) çıkmış.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4. Takaslardaki pay 400 e dogru ilerlemeye basladiginda herkez alim yapmaya korkacak uzak duracak sabirla bekleyen alip unutan belkide kazanacak kimbilir yabancilar halkbankin şu 70 milyonluk alim haberini bizden once sanirim biliyorlardi

Alıntı Originally Posted by Vosbaga Yazıyı Oku
    Takaslardaki pay 400 e dogru ilerlemeye basladiginda herkez alim yapmaya korkacak uzak duracak sabirla bekleyen alip unutan belkide kazanacak kimbilir yabancilar halkbankin şu 70 milyonluk alim haberini bizden once sanirim biliyorlardi
    1 senedir bu hissede bulunanlar icin bu hissede kazanma ihtimali yok. Kazanabilmek icin 2 sene gececek. 2 senenin tasima maliyeti, enflasyon, dolar, vs derken.. . Yok. Maalesef bu realiteyi gormek gerekli. Sadece bu hissede degil, hemen hemen butun banka hisselerinde de bu durum. Felaket tasima maliyeti olustu bu faiz ortaminda.

6. Brunson soruşturmasını yürüten savcının görev yeri değişti
    https://www.ntv.com.tr/turkiye/bruns...d0ac-Ow_NHjJNA

Alıntı Originally Posted by baris Yazıyı Oku
    Brunson soruşturmasını yürüten savcının görev yeri değişti
    https://www.ntv.com.tr/turkiye/bruns...d0ac-Ow_NHjJNA
    Niye acaba?

8.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Sen rakıya takılıyorsun ben ise malt skoça veya Fransız konyağına. Rakı zaten sağlığa zararlı çünkü %30 gibi şeker ihtiva ediyor ve kilo yapıyor. Öte yandan skoç ve konyakta sıfır şeker var. Gel şu ikisinin ortasını bulalım ve şarapta karar kılalım. Türkiye'de gerçekten de mükemmel kırmızı şarap üretiliyor.
    Şimdi...Madem konu (ve hatta kapak) açıldı yazalım o zaman...Bu saatte başka şey yazılmaz zaten...

Bir kere rakı herkesle içilmez trendciğim, her yerde de içilmez; hele hele öyle 5-10 kişi toplanıp birahane köşelerinde hiç içilmez...Rakı sevgiliyle de içilmez abi; dertleşecek 1 bilemedin 2 kişi olacak yanında...O kadar...Rakı eğlencesine değil dertleşmecesine içilir...Derdin yoksa, durumlar iyiyse rakı içilmez yerine ikame içkiler tüketilir hatta ayran felan fark etmez...Derdin yoksa ama canın rakı çektiyse o zaman dert yaratılır abi, mesela -en basitinden- karıyla takışır sonra beraber masaya oturur rakı içersin...

Ve son olarak rakı sadece sanat müziğiyle içilir...Bu seneki kampa Talat bey'i davet etmişler, kamp komutanının çok samimi dostuymuş... Alakart'ta bir taksim yaptı, hanımla beraber bir büyük götürmüşüz ama senmisin yahu...Dünyada cenneti yaşamak bundan başka ne olabilir ki ?!...

https://www.youtube.com/watch?v=xuswPVuVaCQ

Bu arada...Senle rakı içilir mesela...20 yıldır kahrımı çeken adamsın sonuçta...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

Sayfa 484/1032 İlkİlk ... 384434474482483484485486494534584984 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •